Co je stehová deska, kterou má šicí stroj?

Karel Černoch

Stehová deska patří mezi části, které mají šicí stroje, jež jsou snadno vidět již při prvním pohledu. Jelikož veškeré šití probíhá právě na stehové desce, je to patrně nejviditelnější a nejvíce sledovaná část šicího stroje.

Stehová deska se nachází ve stole šicího stroje, kryje člunek a skrze ni prochází podavač. Stehová deska má rovněž malou dírku (umístěnou mezi zoubky podavače), kterou prochází jehla pod látku.

Čárky pro lepší orientaci

Ve stehové desce jsou často vyleptané čárky, které plní důležitou funkci. Tyto čárky podávají informaci o vzdálenosti od jehly, což může být velmi užitečné pro udržení správného směru při šití a udržování správné vzdálenosti stehu od okraje zpracovávané látky. Takto švadlenka získává užitečné informace o pohybu látky v prostoru zvaném stůl šicího stroje.

Zajímají vás šicí stroje více?

Zajímáte-li se více o šicí stroje, navštivte internetový obchod pro šicí stroje, nebo si podrobněji pročtěte naše stránky o šití.

2 Comments

  1. 2. 10. 2009 at 10.48

    […] zoubky nejsou nad stehovou deskou stále, ale střídavě se pod ní schovávají, aby potom zase vylezly ven. Zoubky vylézají v […]

  2. 22. 10. 2009 at 15.01

    […] část písmene C je právě oním stolem šicího stroje. Na stole šicího stroje je umístěna stehová deska, skrze kterou vyčnívají zoubky […]