Šicí stroje Veronica

Karel Černoch

Veronica to je česká značka pro šicí stroje, která je na trhu již 20 let. Šicí stroje Veronica představují ucelenou řadu šicích strojů od základních jednoduchých modelů vhodných pro začátečníky, občasné domácí šití a opravy, přes střední řadu ideální pro běžné domácí šití, až po elektronické šicí stroje nabízející velké množství stehů a funkcí vhodných pro náročné uživatele.
Výhodou šicích strojů Veronica je bezesporu fakt, že veškeré popisy, nápisy a texty jsou v českém jazyce. Stručný výčet funkcí jednotlivých modelů naleznete níže.

Šicí stroj Veronica Prima 100 je mechanický šicí stroj pro občasné domácí šití, který je vhodný především pro začátečníky. Tento šicí stroj má snadnou obsluhu díky funkci “vše v jednom”. Šicí stroj Veronica Prima 100 nabízí svým uživatelům celokovový kyvný chapač, volné rameno pro snadné šití obtížných tvarů, například rukávů nebo nohavic a 4-krokové šití knoflíkové dírky. Mezi další funkce patří zejména tzv. “základní poloha”, která usnadňuje navlékání jehly, zavádění vrchní nitě, rozjezd stroje, ukončení šití, výměnu jehly a patky i změnu šicího programu. Šicí stroj má možnost regulace přítlaku patky, lze šít i dvojjehlou.

Šicí stroj Veronica Optima 200 je mechanický šicí stroj pro běžné domácí šití. Tento šicí stroj má 23 šicích programů, kovovou konstrukci a šije lehké i těžké materiály. Šicí stroj Veronica Optima 200 nabízí svým uživatelům celokovový kyvný chapač, volné rameno pro snadné šití obtížných tvarů, například rukávů nebo nohavic a 4-krokové šití knoflíkové dírky. Mezi další zajímavé funkce patří zejména polohování jehly a plynulé nastavení délky i šířky stehu. Tzv. “základní poloha” usnadňuje navlékání jehly, zavádění vrchní nitě, rozjezd stroje, ukončení šití, výměnu jehly a patky i změnu šicího programu. Šicí stroj má možnost regulace přítlaku patky, lze šít i dvojjehlou. Velkoplošné podávací zoubky zaručují hladký posuv látky.

Šicí stroj Veronica Komfort 303 je mechanický šicí stroj pro veškeré domácí šití. Tento šicí stroj má 29 šicích programů, kovovou konstrukci a je možné jej používat i při častém šití. Šicí stroj Veronica Komfort 303 nabízí svým uživatelům celokovový kyvný chapač, volné rameno pro snadné šití obtížných tvarů a automatické šití knoflíkové dírky v jediném kroku. Mezi další zajímavé funkce patří zejména automatický navlékač jehly, plynulé nastavení délky i šířky stehu, ořez nitě a polohování jehly. Šicí stroj má možnost regulace přítlaku patky, lze šít i dvojjehlou. Velkoplošné podávací zoubky zaručují hladký posuv každé látky vč. kůže, rifloviny a podobných těžkých látek.

Šicí stroj Veronica 404 je mechanický šicí stroj vhodný pro veškeré domácí šití, který má navíc funkci boční ořez látky. Boční ořez látky lze lehce sklopit pro šití s ořezem, bez složitého nastavování. Tento šicí stroj má 29 šicích programů a kovovou konstrukci. Šicí stroj Veronica 404 nabízí horizontální rotační chapač, volné rameno pro snadné šití obtížných tvarů a automatické šití knoflíkové dírky v jediném kroku. Mezi další zajímavé funkce patří zejména automatický navlékač jehly, plynulé nastavení délky i šířky stehu, ořez nitě. Šicí stroj má možnost regulace přítlaku patky, lze šít i dvojjehlou. Velkoplošné podávací zoubky zaručují hladký posuv každé látky.

Šicí stroj Veronica Champion 505 je moderní elektronický šicí stroj s bohatou výbavou pro domácí šití. Tento šicí stroj má 40 šicích programů, ocelový rotační chapač s antiblokem a volné rameno. Šicí stroj Veronica Champion 505 nabízí svým uživatelům tři typy automatické knoflíkové dírky. Mezi další funkce patří zejména automatický navlékač jehly, plynulé nastavení délky i šířky stehu, funkce polohování jehly. Šicí stroj má možnost regulace přítlaku patky a automatické zapošití látky. Velkoplošné podávací zoubky zaručují hladký posuv libovolné látky vč. silných látek.

Šicí strojVeronica Inspira 600 je moderní elektronický šicí stroj s velice širokým využitím pro domácí šití. Tento šicí stroj má 197 šicích programů, ocelový rotační chapač s antiblokem a volné rameno. Šicí stroj Veronica Inspira 600 nabízí svým uživatelům sedm typů automatické knoflíkové dírky (na jeden krok) a tlačítko Start/Stop pro šití bez pedálu. Mezi další zajímavé funkce patří zejména paměť pro opakované šití textů a dekorací, automatický navlékač jehly, plynulé nastavení délky i šířky stehu a automatická poloha jehly. Šicí stroj má možnost regulace přítlaku patky, automatické zapošití látky. Velkoplošné podávací zoubky zaručují hladký posuv každé látky vč. těžkých látek.

Šicí stroj Veronica Excelent 707 je moderní šicí stroj s širokým využitím pro domácí šití, který vyniká snadnou obsluhou. Tento šicí stroj má 101 šicích programů a režim “snadné šití” umožňující využívat stroj k běžnému šití nebo lze přejít do funkce plný režim. Šicí stroj Veronica Excelent 707 nabízí svým uživatelům 12 typů automatické knoflíkové dírky (na jeden krok), kovový rotační chapač, volné rameno a plynulé nastavení délky i šířky stehu. Mezi další zajímavé funkce patří zejména paměť pro opakované šití textů a dekorací, automatický navlékač jehly, tlačítko Start/Stop pro šití bez pedálu a funkce polohování jehly. Šicí stroj má možnost regulace přítlaku patky a automatické zapošití látky. Velkoplošné podávací zoubky zaručují hladký posuv každé látky vč. více vrstev rifloviny a podobných materiálů.


Více informací

Šicí stroje Veronica s podrobnými popisy nabízí internetový obchod Ráj-šití.cz, který se pyšní mnoha kladnými recenzemi na českém internetu. Na Ráj-šití.cz naleznete největší nabídku pro šicí stroje, která činí 13 různých značek šicích strojů a overlocků na jednom místě! Pokud si s výběrem vhodného šicího stroje nevíte rady na Ráj-šití.cz Vám rádi poradí šicí stroj přesně pro Vás.

25 Comments

 1. Blanka SvobodováOdpovědět
  3. 2. 2012 at 12.42

  Dobrý den,
  nemohu se rozhodnout mezi dvěma šicími stroji ,které mohu zakoupit od známého ,Veronica 500 Champion za 3500,- a Singer 9000 za 3000,-. O tom druhém na netu nic neni tak nemohu porovnat.
  Děkuji za odpověď Blanka Svobodová

  • 3. 2. 2012 at 16.19

   Dobrý den, my bychom si vybrali šicí stroj Veronicu 500. Lépe se na tento šicí stroj budou shánět náhradní díly a příslušenství, než na šicí stroje Singer.

 2. Milan BabičkaOdpovědět
  5. 5. 2012 at 6.21

  Šicí stroje Veronica do ČR dováží z Číny společnost Ersico s.r.o. z Jemnice. Takový čínský stroj, vydávaný za českou značku s 20-ti letou tradicí bych si nikdy nekoupil.

 3. Vignátová IvanaOdpovědět
  7. 11. 2012 at 19.51

  …bohužel musím souhlasit s p.Babičkou.Tato zkušenost byla velice drahá, stála mne bez mála 10.000 Kč a mám pocit, že jsem si koupila stroj pro panenky.Špatná zipovka, když vidí džíny začne se bát v podobě vynechávání stehů, těžko se seřizuje napětí nitě….je toho spousta.Přemýšlím, jak dostat od prodejce peníze zpět za podvod.
  Vřele NEDOPORUČUJI!!!!

  • 8. 11. 2012 at 9.16

   Jaký šicí stroj, typ šicího stroje Veronica jste si koupila? Kde jste šicí stroj koupila u kterého prodejce šicích strojů? Děkujeme za upřesnění.

 4. 19. 3. 2013 at 1.34

  Dobrý den, mám šicí stroj Veronica De Luxe S 690 H a musím přiznat, že jsem s ním velmi spokojena. Mám ho již 14 let a nikdy se neporouchal. Při častém používání jsem ho jen potřebovala pročistit, promazat a jen jedinkrát od zakoupení jsem jej musela nechat seřídit. A to bylo před půl rokem. Značku Veronica vřele doporučuji.

 5. 4. 10. 2013 at 11.18

  Já i moje maka máme šicí stroj Veronica již 15 let a žádná závada ani problém v komunikaci nebyl.

 6. DenisaOdpovědět
  4. 1. 2014 at 17.20

  Dobrý den, potřebuji poradit. Mám šicí stroj Veronica de luxe S690H a potřebovala bych k němu dokoupit overlockovou patku. Bohužel netuším jakou si zakoupit, protože tento model se již nevyrábí. Děkuji za radu.Denisa

  • 6. 1. 2014 at 16.51

   Dobrý den, můžete nám poslat foto uvedeného šicího stroje Veronica, abychom mohli přesně identifikovat stroj? Pod tímto názvem existovaly 2 typy šicích strojů.
   Pošlete prosím foto Vašeho šicího stroje na email Ráje šití: obchod@raj-siti.cz. Děkuji předem.

 7. Zdena NovákováOdpovědět
  25. 2. 2014 at 20.10

  Dobrý den.Měla bych dotaz šicí stroj Veronica 500 champion.Proč se už nevyrábí?Byl moc poruchový? Děkuji Zdena

  • 27. 2. 2014 at 11.47

   Dobrý den! Šicí stroj Veronica Champion 500 se prodával 10 let a to je maximální doba prodeje určitého typu šicího stroje. Proto jej po této době nahradil nový typ, který programově navazoval s názvem šicí stroj Veronica Champion 505. Tento typ je již v novém designu a s novým modernějším chapačem.

 8. ZDENĚK NOVOTNÝOdpovědět
  10. 1. 2016 at 18.32

  Přeji dobrý den.Měl bych na Vás prosím dotaz.Máme šicí stroj Veronica zakoupený někdy kolem roku 1996 ,začal být problém s motorkem(asi bude napálený),mohl by jste mi poradit zda se dá ještě sehnat?Jinak stroj šil do teď bez problémů.ÚDAJE NA ŠTÍTKU:VERONICA MOD:418 FA SZÚ BRNO ERSICO s.r.o. MADE IN TAIWAN Moc děkuji za odpověď.Novotný.

  • Marie NovotnáOdpovědět
   13. 1. 2016 at 11.10

   Dobrý den,
   nejlépe bude, když se obrátíte přímo na společnost Ersico s.r.o. tel. 315 670 238.

 9. ZDENĚK NOVOTNÝOdpovědět
  10. 1. 2016 at 18.36

  Moc se omlouvám,ale správný rok zakoupení stroje Veronika je 1993 a ne 96.Děkuji NOVOTNÝ.

 10. MichaelaOdpovědět
  29. 1. 2016 at 21.20

  Dobrý den, nemáte prosím někdo k dispozici návod ke stroji Veronica model De Luxe S690H. Děkuji. Michaela

  • Marie NovotnáOdpovědět
   1. 2. 2016 at 16.51

   Dobrý den, dostupnost návodu prověříme. Požádáme Vás o strpení. Děkujeme.

  • 15. 2. 2016 at 18.10

   Dobrý den, tak bohužel se nám návod nepodařilo zajistit. Děkujeme za pochopení

 11. Anna NovákováOdpovědět
  23. 3. 2016 at 12.27

  Dobrý den.Prosím,mohli by jste mně poradit,jaký šicí stroj si zakoupit pro běžné šítí.Jsem začátečnice.Děkuji.

  • Marie NovotnáOdpovědět
   29. 3. 2016 at 12.44

   Dobrý den,
   takových strojů je opravdu hodně. Můžete si vybrat např. některý z modelů Brother např. BQ 17 nebo BQ 25 s rotačním chapačem nebo Lucznik Ewa nebo Milena s kyvným chapačem. Kyvný chapač lépe zvládne prošívání více vrstev silných materiálů, rotační chapač je zase rychleji přístupný.
   http://www.raj-siti.cz/sici-stroje-brother/cz/c-913/
   http://www.raj-siti.cz/sici-stroje-lucznik/cz/c-912/
   V obou případech je nejdůležitější dodržovat zásady:
   – ručním kolem se točí vždy jen k sobě,
   – když začínáte šít, končíte šití, chcete změnit typ stehu nebo cokoliv jiného, nejprve vyjeďte otáčením ručním kolem k sobě jehlou do nejvyšší polohy.
   Jen tak nebudete mít problémy s žádným šicím strojem.

 12. pavel bábikOdpovědět
  24. 4. 2016 at 14.42

  Dobrý deň mohol by som Vás poprosiť o zaslanie manuálu na šijací stroj Veronica 500 champion ,ktorý máme už 10 rokov a potrebujeme to ,kvôli šitiu s materiálom elastan.Za Vaše pochopenie veľmi pekne ďakujem. S pozdravom Pavel Bábik

  • Marie NovotnáOdpovědět
   25. 4. 2016 at 13.33

   Dobrý den,
   pokusíme se Vám návod sehnat. V tuto chvíli ho digitálně nemáme. Požádáme Vás o strpení.

  • Marie NovotnáOdpovědět
   27. 4. 2016 at 15.08

   Dobrý den,
   návod jsme Vám odeslali emailem.

   • ZuzanaOdpovědět
    19. 12. 2016 at 18.50

    Dobry den, sici stroj Veronica 500 jsem “podedila” po mamince, bohuzel bez navodu. Mohla bych Vas rovnez poprosit o poslani navodu? Dekuji

    • Dana PitrováOdpovědět
     21. 12. 2016 at 15.08

     Dobrý den, doporučujeme kontaktovat přímo výrobce sici-stroje.cz.

    • 1. 1. 2017 at 13.51

     Zuzko, mrkni na tento odkaz, tam je návod k použití

     opravysicichstroju.cz/files/champion-500.pdf

Napsat komentář

Text zprávy*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jméno*
Email*
www

*