Karel Černoch

Nejvýznamnější výrobce průmyslových šicích strojů Juki nově přináší na tuzemský trh šicí stroje pro domácnost. Tyto vysoce kvalitní moderní šicí stroje obsahují technologie převzaté z průmyslových strojů a jsou ideální pro každou domácnost, patchwork i quilting.

Značku Juki netřeba představovat všem, kteří se již setkali s průmyslovými šicími stroji, protože se jedná o opravdovou jedničku v tomto odvětví. Za zmínku jistě stojí fakt, že úplně prvním prodávaným strojem, vyrobeným značkou Juki v roce 1947, byl šicí stroj pro domácnost.
Přestože se domácí šicí stroje Juki dostaly na český trh teprve nedávno, v zahraničí se prodávají již delší dobu. Jedná se o velmi kvalitní a bezporuchové šicí stroje.

Z široké nabídky šicích strojů Juki si vybere opravdu každý. Od základních modelů pro občasné domácí šití až po bohatě vybavené elektronické šicí stroje ideální pro patchwork a quilting.


Nejprodávanější modely Juki:

Šicí stroj Juki HZL – K 85
– tento velice dobře vybavený elektronický šicí stroj je jedinečný možností výběru stehu pro zapošívání. Na stroji si totiž můžete vybrat i zapošití tzv. na místě (není vidět), které u jiných strojů není.

Šicí stroje Juki řady F 300, 400, 600
– elektronické šicí stroje řady F jsou konstruované pro patchwork a quilting. Mají velké množství stehů, automatický odstřih nitě, displej, zcela automatický navlékač jehly na jediné zmáčknutí páčky, možnost dokoupení kolenní páky i přídavného stolku a hlavně průmyslový systém blokového podávání látky.

Co je to blokové podávání látky?
Podávací zoubky se pohybují ve tvaru obdelníku, což zaručuje podávání látky od úplného začátku. I jemné materiály, které se jinak shrnují a vlní budou s blokovým podáváním hezky rovně ušité.

Více informací o šicích strojích Juki získáte v kategorii šicí stroje Juki.

14 Comments

 1. Ilona NovotnáOdpovědět
  8. 4. 2015 at 14.14

  Dobrý den, mam otazku k šicím strojum Juki dá se i v dnešní době spolehnout na značku Juki ? a co si myslíte o šicím stroji Juki HZL 27Z a o overloku Juki MO-50E ? Ze značkou Juki mam své skušenosti ještě z učnáku kde jsme jako čalouník šila pravě na techto strojích a ja si je nemohla vynachvalit ale také to byli stroje tovarenské tak nevím zda ty domací budou také tak fajn . a jelikož bych domu potřebovala stroj jak šicí tak overlokoví jen ted nevím jestli to je to pravé ořechové kvalita dnešních výrobku není nic moc v ničem a nechci koupit něco na chvilku .. děkuji moc za radu Ilona

  • Michaela PolákováOdpovědět
   10. 4. 2015 at 12.56

   Dobrý den,

   i šicí stroje Juki pro domácnost jsou velmi kvalitní a bezporuchové. Zákazníci jsou s nimi spokojeni. Značka Juki se stále drží jako špička v oboru průmyslových šicích strojů. Šicí stroj Juki HZL 27 Z je základní šicí stroj pro běžné domácí šití. Jak často plánujete šít a budete šít i silnější materiály? Pokud to finanční možnosti dovolí, z overlocků bychom volili model Juki MO – 654 DE: http://www.raj-siti.cz/overlock-juki-mo-654-de/d-70532/ umožňuje na rozdíl od MO – 50e i 2-nitné šití.

 2. Ilona NovotnáOdpovědět
  15. 4. 2015 at 9.42

  dobrý den , šít bych potřebovala i silnější materiali jelokož na stroji přešívám teměř vše až na ponožky 😀

  • Olga PospíšilováOdpovědět
   17. 4. 2015 at 8.03

   Dobrý den,
   samozřejmě je to vždy otázka poměru ceny, kvality a výkonu. Pokud chcete šít silné materiály a často, pak Vám doporučíme modely Juki HZL řady F 300 – 600. To jsou nejvýkonnější stroje v uvedené cenové hladině. Pokud to finančně není možné, pak Juki HZL řadu G. http://www.raj-siti.cz/sici-stroje-juki/cz/c-1063/. Nebudeme Vám nalhávat, že nejlevnější model Juki je stejné výkonnosti, jako jste byla zvyklá u průmyslových strojů. To není možné. Ale řada strojů Juki F a G už je konstrukce přímo firmy Juki a jsou vyráběné ve stejné továrně, jako průmyslové stroje Juki. To je garance kvality a výkonnosti. Overlock Juki MO 735: http://www.raj-siti.cz/overlock-coverlock-juki-mo-735/d-70533/ je ještě silnější a výkonnější než model 654. Samozřejmě je to vždy o penězích. Pokud je to cenově příliž vysoko, tak nám upřesněte upřesněte cenový limit a rádi Vám poradíme.

 3. Ilona NovotnáOdpovědět
  21. 4. 2015 at 12.23

  Dobrý den ,
  muj největší limit je bohužel jen 10 000kč na jeden přístroj proto hledám v levnějších není to mnoho ale bohužel to má finanční situace jinak nedovolí .

  • Michaela PolákováOdpovědět
   23. 4. 2015 at 11.43

   Dobrý den,

   v této cenové kategorii bychom při šití i silnějších materiálů volili šicí stroj Gritzner Tipmatic 1035: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-gritzner-tipmatic-1035/d-69981/. Mimořádně silný, robustní šicí stroj, vhodný i pro vyšší zatížení více hodin denně. Stroj má litinovou desku, zabudované horní podávání látky a průmyslový typ rotačního chapače.
   Z overlocků bychom pak volili overlock Merrylock MK 4030: http://www.raj-siti.cz/overlock-merrylock-mk-4030/d-70771/. Je to overlock s vysokým poměrem kovových dílů v šicím mechanismu, také mimořádně kvalitní a silný.

 4. Ilona NovotnáOdpovědět
  12. 5. 2015 at 10.01

  Dobrý den ,
  ještě bych se chtěla zeptat zda jsou tyto stroje spolehlivé a jsou na to nahradní díli a jehly drahé ? Děkuji Novotná

  • Michaela PolákováOdpovědět
   12. 5. 2015 at 12.51

   U značek Gritzner ani Merrylock neplatíte zbytečně za značku, takže náhradní díly nejsou předražené, ale v běžné cenové hladině. Stroje jsou to mimořádně spolehlivé. Používají běžné jehly pro šicí stroje, které seženete v každé galanterii.

 5. 18. 5. 2015 at 10.37

  Chci se zeptat nemam doma žadný šicí stroj ale kdysi sem šila na juki potřebovala bych si nejaký pořídit aby mi prošil dá se říct jaký koli druh látky jelikož ho chci domu na opravy a něco malo ušít ale mam vcelku problém nemužu si moc vyskakovat tak bych potřebovala stroj do 5 000 kč je nějaký takoví ? a třeba i od značky juki ? děkuji

 6. 8. 9. 2015 at 14.38

  Dobrý den,

  prosím o radu s výběrem overlocku. Potřebuji šít zejména softshell (2-4 vrstvy), cca 4hodiny denně. Důležitost kladu zejména na výkonost motoru, poruchost, sílu ořezu, cenu stroje a náhradních dílů a hlučnost při šití. Cenová hranice je 15000Kč. Zvažuji modely Juki MO 654, Merrylock MK 4030, Bernina 700.

  Mohu Vás požádat o srovnání a Vaše doporučení?
  Děkuji,
  Anna

  • Olga PospíšilováOdpovědět
   11. 9. 2015 at 8.53

   Dobrý den,
   už jste u nás byla osobně, stroje jsme pro Vás zajistili, porovnali a shodli se, že je pro Vás nejvhodnější Juki MO 654. Věříme, že budete spokojená.

 7. KateřinaOdpovědět
  23. 3. 2017 at 12.16

  Dobrý den, jdou do strojů Juki, konkrétně řady F, univerzální jehly a patky?

Napsat komentář

Text zprávy*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jméno*
Email*
www

*