Karel Černoch

Šicí stroj Veronica 777 je novinka přelomu roku 2014/2015 a svým designem určitě zaujme nejednoho šicího nadšence. Výrobce uvádí, že se jedná o šicí stroj tzv. 3 v 1 – vhodný na patchwork, quilting a šití rifloviny.
Veronica 777 má méně obvyklý, ale líbivý design v černo-bílé barvě. Na první pohled si člověk všimne LCD displeje hned uprostřed ovládací části. Displej zobrazuje všechny důležité informace o zvoleném stehu, zobrazí zvolený steh v reálné velikosti, vhodnou patku, ideální napětí horní nitě a délku i šířku stehu.

Šicí stroj Veronica 777
Tento šicí stroj Vás potěší svým programovým vybavením, protože nabízí až 391 šicích programů. Součástí jsou 2 abecedy vč. malých a velkých písmen, 14 overlockových stehů, 8 typů automatické knoflíkové dírky šité na 1 krok a např. 12 stehů pro patchwork.

Cívka na spodní nit se u tohoto stroje vkládá shora do horizontálního rotačního chapače s průhlednou krytkou. Díky průhledné krytce máte vždy dokonalý přehled o množství navinuté nitě na spodní cívce. Zabudované čídlo návinu spodní nitě Vás přesto upozorní na docházející spodní nit.


Tlačítka přímé volby stehu umožňují velmi rychlé použití 10 nejpoužívanějších typů stehů, které vč. všech ostatních stehů, můžete libovolně ukládat ve vlastních kombinacích až do 4 pamětí stroje (slouží pro uložení až 80 stehů).


Požitek ze šití dokresluje fakt, že už ani nemusíte používat šlapátko (ale můžete) a rychlost šití si v tomto případě regulujete přímo na stroji. Regulovat můžete dokonce i jehlu, zmáčknutím tlačítka je jehla v nejvyšší poloze nebo naopak zapíchnutá v látce. Stejně tak si můžete nastavit, zda při zastavení šití zůstane jehla vždy v látce nebo nahoře.


To vše a mnoho dalších funkcí dělá šicí stroj Veronica 777 ideálním pomocníkem pro kreativní i běžné šití v domácnosti. Potěší Vás také jeho cena.

2 Comments

 1. MirvaldováOdpovědět
  29. 5. 2017 at 20.06

  Mám tento typ šicího stroje asi měsíc, bohužel jsem ještě nezjistila, jak se dá seřídit spodní nit. Vrchní nit se seřizuje kolečkem nahoře, ale jak na spodní nit. U dřívějších strojů byl šroubek u vkládání člunku na utažení či povolení nitě. Prosím o radu. Děkuji

  • Dana PitrováOdpovědět
   30. 5. 2017 at 11.11

   Dobrý den,
   obecně se doporučuje, upravovat převážně napětí horní nitě, spodní nit je seřízená z výroby a měla by vyhovovat pro použití běžných polyesterových nití o síle 120. Nicméně chápu, že jsou situace, kdy by bylo potřeba napětí doladit. Pokud nemáte uvedeno v návodu, neměla byste napětí seřizovat sama, ale raději se obrátit na technika. U Vašeho šicího stroje probíhá napětí spodní nitě automaticky díky planžetě umístěné v chapači, Vašim zásahem byste si mohla stroj poškodit. Obraťte se raději na autorizovaný servis, který Vám se seřízením jistě rád pomůže.
   Ještě jednou raději upozorňuji, nejdříve se pokuste vyřešit problém pomocí horní nitě. Překontrolujte i navlečení a raději napínací talířky i počistěte, abyste se ujistila, že regulaci napětí nic nepřekáží.

Napsat komentář

Text zprávy*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jméno*
Email*
www

*