Co je kolenní páka pro šicí stroj?

Karel Černoch

Kolenní páka je zařízení, které mají pouze některé šicí stroje. Kolenní páka patří mezi ta zařízení pro šicí stroje, bez kterých se šicí stroje obejdou, avšak pro zvláštní typy šití může být velmi užitečná.

Kolenní pákou jsou vybavené například vybrané šicí stroje Bernina. Díky kolenní páce šicí stroj výrazně ulehčuje práci, zejména pro tzv. piplačky. Do kolenní páky lze zatlačit kolenem, čímž dojde ke zvednutí šicí patky bez použití rukou. Ruce se tedy dále mohou nerušeně věnovat vlastní práci, a není nutné práci přerušovat.

Po zatlačení do kolenní páky tedy šicí stroj zvedne šicí patku a s látkou je možné volně pohybovat. To je výborné pro takové šicí práce, jako je tvorba quiltu, šití kolem záhybů či vyšívání, zkrátka, kolenní páka je ideální pro velké projekty a usnadňuje práce náročné na detail.

Chystáte-li se tedy na takové šicí práce, informujte se, zda-li je vybraný šicí stroj pro plánované činnosti dobře vybaven.

2 Comments

  1. 17. 9. 2009 at 12.23

    […] Šicí stroje značky Bernina díky své tradici neustále přináší svým uživatelům technický pokrok. Uživatelé šicích strojů Bernina dobře vědí, proč zachovávají věrnost značce Bernina. Technický pokrok, vysoká kvalita a vynikající preciznost, to jsou tři slova bezvýhradně charakterizující tuto značku. […]

  2. 17. 9. 2009 at 12.29

    […] dnešní době mají šicí stroje ve své výbavě některé tzv. samošijící funkce, které zásadně ulehčují vybrané šicí […]