Vítejte v rubrice Recenze, diskuse, názory!

Karel Černoch

Rubrika Recenze, diskuse, názory je určená pro vás, čtenáře našeho blogu Šicí-stroj.cz a zákazníky našich internetových obchodů OK-obchod.cz a Ráj-šití.cz. V této rubrice můžete zveřejňovat vlastní příspěvky, názory a recenze ze světa šití a šicích strojů.

Chcete se s ostatními podělit o Vaše zkušenosti s šitím či konkrétním šicím strojem? Potom zde je nejlepší místo, kde tak můžete učinit. Neváhejte a pište vlastní recenze a popisujte využití různých funkcí, které šicí stroje nabízejí.

V této rubrice můžete také diskutovat, vyměňovat si názory a navazovat nové odborné vztahy.

Těšíme se na Vaše příspěvky.

Váš

OK business, s.r.o.

993 Comments

1. 5. 8. 2016 at 6.09

Dobrý den,
    uvažuji o koupi stroje Coverlock – overlock Merrylock MK 4075, případně jiný. Potřebuji ho na domácí použití. Můžete mi prosím poradit jestli je to dobrá volba nebo mi doporučíte jiný. Děkuji. Lenka.

• Marie NovotnáOdpovědět
      5. 8. 2016 at 13.05

Dobrý den, tato kombinace je určitě velmi dobrá volba pro běžné domácí šití. Merrylock je kvalitní značka. Pokud byste chtěla něco ještě silnějšího, tak doporučíme Juki MO 735. Stroj s velmi silným ořezovým systémem: http://www.raj-siti.cz/overlock-coverlock-juki-mo-735/d-70533/.

• 5. 8. 2016 at 17.16

Dobrý den,
        děkuji ta odpověď, ale teď jste mi nasadila brouka do hlavy a nevím pro který se rozhodnout. pro který by jste byla Vy? S pozdravem. Lenka.

• 5. 8. 2016 at 17.20

Dobrý den,
        pro který by jste se rozhodla vy? Děkuji. Lenka.

• 9. 8. 2016 at 6.07

Dobrý den,
      tak teď neím pro který se rozhodnout :-). Který by jste mi doporučila Vy?
      Děkuji. Lenka.

• Marie NovotnáOdpovědět
        9. 8. 2016 at 15.42

Dobrý den,
        lidé si často chtějí vybrat, proto jsem doporučila ještě jeden model. Kdybych si měla sama vybrat, tak pokud jsou k dispozici finance, tak bych si vybrala Juki MO 735. Na ten nejsou reklamace. A objednala bych ho na http://www.raj-siti.cz. Budete mít jistotu bezproblémového záručního i pozáručního servisu. Stačí si uschovat krabici s polystyreny.

2. 5. 8. 2016 at 18.21

díky za odpoveď. poradíte i kde koupit ? mám vyhlídlý BrotherM 1034,ale netuším kam jít. A co nitě a jehly…asi rovnou
    s tím overlockem že ?

• Marie NovotnáOdpovědět
      8. 8. 2016 at 10.05

Dobrý den,
      doporučíme Vám nákup na http://www.raj-siti.cz = Ráj šití.cz Tento obchod má dlouhodobě nějvětší počet kladných recenzí a nejvyšší procento spokojenosti zákazníků. Tam máte jistotu slušného přístupu nejen při prodeji, ale i v případě příp. servisu.

3. Anna NajmanováOdpovědět
    14. 8. 2016 at 8.47

Dobrý den,
    chci se s Vámi podělit o radost z nákupu šicího stroje Janome 603 DXL. Nákup proběhl během AKCE, ušetřila jsem tím značnou částku.Díky tomu jsem si mohla přiobjednat bohaté příslušenství. Od objednání k dovozu až domů uběhla velice krátká doba, snad jen 3 dny. Se strojem a příslušenstvím jsem moc spokojená, stroj splnil moje očekávání. 35 let jsem šila na stroji Veritas. Nyní, v pokročilém věku už jsem chtěla, aby si stroj určité kroky dělal sám. Janome mi vyhovuje ve všech směrech a je to opravdu radost sednout si a šít. Děkuji firmě Ráj-šití za velice lidský přístup a pomoc při telefonním kontaktu. Přeji hodně spokojených zákazníků a pozdravuji všechny. Anna Najmanová

• Marie NovotnáOdpovědět
      25. 8. 2016 at 13.39

Dobrý den,
      radujeme se s Vámi! Přejeme dlouhodobě hodně radosti s novým šicím strojem! 🙂

4. Martina StrnadováOdpovědět
    7. 9. 2016 at 11.41

Dobrý den,

před časem jste mi radili s koupí šicího stroje, takže jsem dala na rady a mám JUKI DX 7 a je skvělý. No a protože mě šití chytlo, ráda bych si pořídila o overlock, ten sice nevyužiju tak často, ráda bych se vešlo do ca 10tis. Kč. Prosím proto o tipy.

Předem díky

Strnadová

• Marie NovotnáOdpovědět
      8. 9. 2016 at 13.31

Dobrý den paní Strnadová,
      to nás velmi těší, že jste spokojená. V ceně cca 10 tis. Kč stojí je více kvalitních strojů jako např. overlock Veronica Profilock 800 a Brother M 4234 D. Ale my bychom si vybrali Juki MO 654:
      http://www.raj-siti.cz/overlock-juki-mo-654-de/d-70532/. U tohoto stroje nejsou žádné reklamace, přestože na něm šijí pravidelně na dílnách či v salonech.

5. darinaOdpovědět
    13. 9. 2016 at 15.14

Dobry den, prisim Vas mohli by ste poradit pri vybere stroja iverlock na obcasne domace pouzitie. Mozno by mohlo byt janome alebo lucznik?Chcela by som taky aby s nim bola lahka a intuitivna praca. dakujem velmi pekne

• Marie NovotnáOdpovědět
      15. 9. 2016 at 10.09

Dobrý den,
      záleží na tom, kolik jste ochotna investovat.
      Pokud chcete levný stroj, doporučíme Lucznik 720D4 – ten je nejprodávanější. Má bohatý český návod, barevné schéma navlékání a video navlékání na stránkách:
      http://www.raj-siti.cz/overlock-lucznik-720-d-4/d-69105/

Pokud chcete stroj cca za 10 tis. Kč, potom bychom si vybrali model Juki 654.
      http://www.raj-siti.cz/overlock-juki-mo-654-de/d-70532/
      Je to silný a výkonný stroj bez reklamací.

Pokud Vás zajímá stroj nejkomfortnější na obsluhu, potom je to Babylock Imagine.
      http://www.raj-siti.cz/overlock-baby-lock-imagine-ble-1-at/d-69773/
      Stroj má navlékání smyčkovačů vzduchem! (patent pouze u značky Babylock) a automatické napětí nití! (patent pouze u značky Babylock), to znamená, že overlock vůbec nemá napínače!!!Stroje mají kolmou jehlu (patent pouze u značky Babylock), na rozdíl od všech ostatních značek overlocků a coverlocků, to znamená, že mají dokonalý steh a šijí krásně i problémové klouzavé materiály, jako je např. plavkovina, a to i přes více švů bez vynechávání. Můžete dovléknout kteroukoliv nit, když se přetrhne a nemusíte navlékat všechny znovu. Jedná se o nejsilnější stroje v kategorii pro domácnost – mají nejvyšší příkon motoru 135 W a jsou nejrychlejší v kategorii pro domácnost – 1500 počet stehů za minutu. Mají nejdelší životnost – je možno na něm šít pravidelně i více hodin denně. Stroj kupují jak začátečnice kvůli nejjednodušší a nejkomfortnější obsluze, tak ženy, které šijí na zakázky, tak i salony, protože stroje vydrží pravidelné zatížení. Vysoká kvalita, minimální poruchovost, stroje jsou vyrobené jako jediné v Japonsku. Neplatíte za značku, ale za kvalitu. Pravda – cena je někde jinde. Ale pokud je to finančně možné, tak toho nebudete litovat. To nám potvrzují všechny zákaznice a právě začátečnice.
      Kromě Babylocku Imagine a Babylocku Eclipse, (který je stejný jako Babylock Imagine, jen nemá aut. napětí nití), tak navlékání a seřizování napětí, což jsou nejnáročnější operace u všech overlocků, je ovládání stejné u všech ostatních overlocků bez ohledu na cenu.

6. 18. 9. 2016 at 14.20

Dobrý den, jaký je váš názor na šicí stroje značky Garudan? K dostání například zde: https://eshop.anita.cz/siti-sici-stroje/podle-typu/ . S manželkou uvažujeme nad koupí něčeho multifunkčního a přesně nevíme co. Nicméně značka, zdá se, je velmi kvalitní. Budu rád za rady, děkuji.

• Marie NovotnáOdpovědět
      19. 9. 2016 at 10.11

Dobrý den,
      tato poradna je zaměřena na poradenství pro šicí stroje pro domácnost.
      Děkujeme za pochopení.

7. 22. 9. 2016 at 15.47

Dobrý den,
    můžete mi poradit s nákupem šicího stroje do 10 tis. Bude to dárek pro začínající švadlenu. Bude šít hlavně oblečení.
    Děkuji.

• Marie NovotnáOdpovědět
      23. 9. 2016 at 9.27

Dobrý den,
      rádi poradíme. Jen Vás požádám o upřesnění. Bude šít uživatelka stroje více hodin denně každý den (tzn. zakázky) nebo je to pro domácnost pro občasné domácí použití? A bude šít často riflovinu nebo jen občas? Děkuji předem za informace.

• 23. 9. 2016 at 12.25

Dobrý den,
        bude stroj využívat na domácí šití, ale teď chodí na roční kurz šití, takže ho bude používat často, ale spíš o víkendech. Riflovinu bude šít občas.
        Moc děkuji za radu.

8. martinaOdpovědět
    22. 9. 2016 at 16.53

Dobrý den, moc prosím o radu,, šiji řadu let, nyní mám možnost se šitím živit to znamená každodenní šití. Vím , že průmyslový stroj by byl nejlepší , ale bohužel velikostoně a váhově to prostě není možné 🙁 . Proto zvažuji tyto stroje — šít bych chtěla klasiku- dětské oblečení, dámská , pánksá konfekce, občas nějaká kabelka, plavky, spodní prádlo , teplákovina, softshell… dle informací od jiných šiček jsem vybrala gritznerr tipmatic ten vyšší myslím 6522 či tak nějak , a ted overlock coverloc— zde fakt tápám….. budto babylock — ale prošije vše? každodenní šiti jsem zjistila, že je ok, ale prošije mi třeba teplákovinu, softshell? a coverlock – chtěla jsem i horní krytí takže pětinitka což jsem tak našla , že by byl nejlepší janome 1200D a nechala bych ho nastaveny jen na coverlocku , ale upřímně , když si vezmu , že za ty peníze jak na overlock tak i coverclock už můžu mít průmyslové stroje , kde vím, že to fakt vydrží tak se mi chce brečet. ale prostě místnos nenafouknu 🙁 … moc děkuji za rady… věřím , že pomůže i jiným švadlenkám co tápou

9. martinaOdpovědět
    22. 9. 2016 at 17.08

Ještě doplním dívala jsem se na coverclock baby lock a podle toho co píšou by měl být ok … a nebo ten overlock -coverlock v jednom ? zde bych měla i tu svojí pětinitku… vzhledem k automatickému navlekáani a napetí a dalším vychytávkám mi přijde , že by to mohl byýt jediný coverlock-overlock co je opravdu rychlý a jednouduchý na přestavu.. fakt jsem bezradana:-DD .. ach to místo

• Marie NovotnáOdpovědět
      23. 9. 2016 at 10.39

Dobrý den,
      doporučíme Vám stroje pro domácnost, vhodné na šití zakázek, které jsou nejvhodnější s ohledem na kvalitu šití, kvalitu stroje, životnost stroje, možnost pravidelného zatížení a minimální poruchovost.
      Ze šicích strojů jsou nejvhodnější opravdu modely Gritzner Tipmatic 6122 nebo 6152. Zvládá od lehkých materiálů jako záclony a hedvábí, až po riflovinu, softshell a koženku.
      Přednosti strojů Gritzner Tipmatic jsou – jedná se o nejsilnější stroje v kategorii pro domácnost:
      – nejsilnější motor 90 W
      – mají průmyslový typ chapače tzn. krásný rovný steh
      – litinová deska zespodu stroje, silná robusní konstrukce
      – zabudované horní podávání látky – ideální pro šití úpletů, látek ve více vrstvách nebo naopak velmi jemných materiálů
      – dobře snáší i pravidelné denní zatížení

Co se týče overlocku, coverloku či kombinace – pro zakázkové šití je ideální mít overlock a coverlock vždy zvlášť. Sednete a šijete.
      Nejvhodnější na zakázkové šití jsou jednoznačně overlocky a coverlocky Babylock, např. 4 nitný overlock Babylock Imagine
      http://www.raj-siti.cz/overlock-baby-lock-imagine-ble-1-at/d-69773/
      Stroj má nejkomfortnější obsluhu:
      – Automatické napětí nití! (patent pouze u značky Babylock) – nemá vůbec napínače, přitom steh je dokonalý. Stroj zvládá nejrůznější materiály od lehkých, tak po plavkovinu, teplákovinu, softshell, můžete materiály i kombinovanovat a steh je bez seřizování stále dokonalý. Zvládne nejsilnější materiály z overlocků pro domácnost. (Samozřejmě to není stroj na čalounické materiály atp.)
      – Navlékání smyčkovačů vzduchem! (patent opět pouze u značky Babylock). Jehly se navlékají aut. navlékačem jehly.
      – Stroj má kolmou jehlu! (patent pouze u značky Babylock), na rozdíl od všech ostatních značek overlocků, to znamená, že má dokonalý steh a šije bez krásně i problémové klouzavé materiály. Můžete dovléknout kteroukoliv nit, když se přetrhne a nemusíte navlékat všechny znovu!
      Jedná se o nejsilnější v kategorii pro domácnost – má nejvyšší příkon motoru 135 W a nejrychlejší v kategorii pro domácnost – 1500 počet stehů za minutu. Má nejdelší živostnost – je možno na něm šít pravidelně i více hodin denně. Stroj kupují jak začátečnice kvůli jednoduché a komfortní obsluze, tak ženy, které šijí na zakázky, tak i salony, protože stroje vydrží pravidelné zatížení. Vysoká kvalita, minimální poruchovost, overlock je vyrobený jako jediný v Japonsku. Opravdu neplatíte za značku, ale za kvalitu.

Totéž, co bylo uvedeno u Babylocku Imagine, platí i pro 4 nitný coverlock Babylock Cover BLCS-2 http://www.raj-siti.cz/coverlock-babylock-cover-blcs-2/d-69785/ s výjimkou jediné funkce – coverlock nemá automatické napětí. Bohužel to prý nelze technicky vyřešit. Důraz z výše uvedených předností klademe u coverlocku (mimo úžasné navlékání smyčkovače vzduchem) na bezproblémové prošití více látek i u problémových materiálů jako je plavkovina nebo klouzavé materiály díky kolmé jehle. S tímto problémem vynechávání stehů např. na bocích trička nebo ve výstřihu bojuje většina coverlocků pro domácnost a Babylock to bezpečně zvládá.

Pokud chcete kombinaci z důvodu 5-ti nitného overlocku, potom je opět nejsilnější a nejvýhodnější kombinace Babylock Desire.
      http://www.raj-siti.cz/overlock-coverlock-baby-lock-desire-ble-5/d-69782/
      Opět má naprosto stejné přednosti a patenty výše uvedené. Při šití overlockových stehů má rovněž automatické napětí nití, při šití prádlových stehů je třeba napětí seřídit manuálně jako u coverlocku Babylock. Konverze (předělání) stroje z overlocku na coverlock a zpět je nejrychlejší a nejkomfortnější ze všech strojů pro domácnost.

Jediné co Babylock nemá, stejně jako ostatní overlocky a coverlocky mimo model Janome 1200D, je Vámi požadovaný horem krycí steh. Avšak je třeba vzít v úvahu, že na Babylocky budete mít záruku 2 roky, i když budete šít zakázky, ale na Janome 1200D nebude záruka aut. servisem Janome uznána, když zjistí, že šijete zakázky, protože je stroj nabízen jako stroj pro domácnost. Každopádně doporučujeme uschovat originální krabice s polystyreny. Budete je potřebovat v případě jakéhokoliv záručního či pozáručního zásahu servisu.

Co se týče srovnání mezi stroji pro domácnost a stroji průmyslovými, máte pravdu. U strojů Babylock je téměř srovnatelná, ale kvalita a výkonnost strojů je opravdu vysoká. Výhodou je, že stroj Babylock je na 220V, je mobilní, nejste závislá ne servisním technikovi, zda přijede nebo ne, jako u průmyslových strojů, který nemůžete odeslat do servisu. A hlavně je na kreativní šití, můžete šít různé materiály od slabých až po silné a na overlocku šít různé typy stehů od 2 po 4 nitný + rolovaný lem (u kombinace Babylock Desire i 5-ti nitný steh). To na průmyslových není možné.

Doufáme, že Vám informace pomohou k Vaší spokojenosti. Každopádně zákaznice se stejnými požadavky používají výše uvedené stroje a jsou spokojené.

10. Míša RaškováOdpovědět
    26. 9. 2016 at 18.30

Dobrý den,
    zvažuji koupi overlocku pro domácí šití oblečení pro mě a pro děti (2x týdně). Byla mi doporučena značka Brother a Gritzer a tady jsem četla několikrát doporučený stroj Juki – stále tedy váhám. Jaký overlock byste mi doporučili? Předem děkuji Míša

• Marie NovotnáOdpovědět
      28. 9. 2016 at 9.28

Dobrý den paní Rašková.
      upřímně, pokud budete šít jen pro rodinu 2 x týdně, tak můžete mít jak Brother, tak Gritzner, tak Juki 654. Zvládnou to bez problémů všechny 3. Dejte na svůj pocit, který se Vám více líbí. Juki je nejsilnější, protože má možnost nejvyššího zatížení z uvedených 3. Pokud Vám jde o životnost stroje a finance nejsou problém, tak zvolte Juki. Brother má zase 3 roky záruku a Gritzner skvělou cenu a v ceně 5 patek zdarma. Tak se rozmyslete, co je pro Vás důležitější. Není jen jeden nejlepší stroj. Pozitivní je, že je více kvalitních strojů. 🙂

11. martinaOdpovědět
    27. 9. 2016 at 23.08

Dobrý den, mockrát děkuji za podrobnou odpověd. A moc děkuji za upozornění , že by mi Janome neuznal záruku. Stroj jsem stějně chtěla jen kvůli hornímu stehu,, nicméně babylock jsem měla v hledáčku též .. bohužel se obávám , že by mi chyběl pětinytný steh, proto se zeptám je přestavba coverlock-overlock opravdu jednoduchá ? Jediný návod , na který jsem se mohla mrknout byl k merrylocku a tam to i technikovi trvalo osm minut což je mazec , jelikož on už ví co a jak . Jelikož má babylock spoustu vychytávek říkám si , že by přestavba nemusela být tak hrozná a těžká a dlouhá. Jsemprostě ještě na vážkách jestli vzít každý zvlášt a vzdát se pětinitky. Mockrát děkuji a ještě se zeptám jak je to vlastně s vyšívaacími stroji ?? když bych chtěla nějaký na každodenní použití ?? mockrát děkuji. … VAše poradna je naprosto úžasná .. Děkuji moc

• Marie NovotnáOdpovědět
      28. 9. 2016 at 9.41

Dobrý den,
      děkujeme za pochvalu. :-))
      Přestavba na kombinaci Babylock je nejjednodušší. A zákazníci to opravdu zvládají. Prostě se to naučí. Záleží jen na Vašem rozhodnutí, zda se rozhodnete pro 5 nitku Babylock Desire nebo pro dva stroje. … dejte nám čas pár dnů a zkusíme zajistit video na konverzi u Babylocku…
      U vyšívacích strojů je nejdůležitější velikost vyšívací plochy, zda chcete jednojehlový nebo vícejehlový, rychlost a finance. Prostě větší obrázek ze stroje nedostanete, než je vyšívací plocha (pokud nechcete borduru, to by šlo). Naprosto bezproblémové jsou vyšívací stroje Brother. Podívejte se na Ráji šití dole v tabulce na porovnání parametrů. Výběr je pak jednoduchý. Následně Vám mohu více poradit, když budeme vědět, kde se chcete parametry a financemi pohybovat.
      http://www.raj-siti.cz/vysivaci-stroj-brother-nv-800-e/d-70808/
      http://www.raj-siti.cz/vysivaci-stroj-brother-pr-655/d-70694/

12. martinaOdpovědět
    28. 9. 2016 at 18.14

Dobrý den, moc děkuji za možnost videa . Vaše poradna je orpavdu skvělá . Ten vyšívací stgroj no upřímně dávat stotisic je fakt mazec, ikdyž uznám životnost a profesionalitu , tak prostě to je dost , když navíc uvážím jak ty vyýšivky málo či hodně využiju. Na ten Brother jsem se dívlaa původně jsem h oměla v hledáčku, ale pak jsem se lekla , aby mi při častějším šítií uznali záruku :-DDD….moc děkuji je super , že existuje poradna , kde se hledí na to co opraavdu švadlenka potřebuju . Všuse Vás budu doporučovat 🙂

13. martinaOdpovědět
    28. 9. 2016 at 18.18

JInak vícejehla jedno jehla docela mi je to fuk,, chtěla bych šít na čepice, nějaký ten obrázek, myslím , že velikost obrázků co má ten brother nv 800 by byl ok,,,,,vícejehla má výhodu v tom,ž e se nemusí převlíkat barva nitě, že?? cenová relace vyšívacího stroje no asi do těch 30tis. , aby prostě hezky šil, měl hezký stehy, byl přesný ve stylu začátek konec šití, automatický odstřih, jinak nevim co je dobré chtít od šícího stroje… moc děkuji Martina :-)….

• Marie NovotnáOdpovědět
      30. 9. 2016 at 9.05

Dobrý den,
      jste moc hodná! 🙂 (za ta doporučení).
      Co se týče jednojehlového a vícejehlového vyšívacího stroje, tak je to tak, že když máte jednojehlový, zadáte vyšívání – stroj zahlásí např. červená, obsluha navleče červenou horní nit a tlačítko start. Stroj vyšije červenou a zastaví se a hlásí na displeji – žlutá, no a obsluha přijde a převlékne nit. A tak to pokračuje, dokud není výšivka hotová. To lze dělat při malých seriích. Pokud někdo vyšívá na zakázku, tj. je pro něj na čas, tak potřebuje vícejehlový stroj, který si přepíná nitě sám a zastaví se, až bude výšivka hotová. Takže je to o záměru, financích a o velikosti vyšívací plochy. Pokud chce zákazník vyšívat čepice, je třeba dokoupit nádstavec na čepice. To však není možné u NV 800. Bohužel na čepice je možno vyšívat pouze u Brother VR a u vícejehlových strojů s označením PR. Řada NV a V má možnost vyšívat pouze na plocho. To znamená, že by s malým rámečkem mohla vyšívat na čepici z boku nebo zezadu, ale ne zepředu nad kšiltem, kde je čepice tvrdá a půlkulatá. Tak nás mrzí, že jsme Vás nepotěšili.

• jarmilaOdpovědět
        7. 10. 2016 at 16.11

Dobrý den,

chtěla bych se na vás obrátit s radou ohledně prvího šicího stroje. Jsem úplný začátečník s velkým nadšením a momentálně řeším koupi prvního stroje. Plánuji ho využívat převážně o víkendech, abych si mohla ušít sukně, šaty, halenku, ideálně i plavky, ale nic moc složitého. Momentálně jsem na tom tak, že bych chtěla investovat ideálně kolem max. 4 tisíc, nicméně mám pocit, že se všude i pro začátečníky doporučují stroje dražší.

Můžete mi tedy zkusit poradit, jaký stroj by byl dostačující? Zatím jsem si vyhlídla Šicí stroj Brother BQ1700, ale chci si ještě nechat poradit od zkušenějších:)

Moc díky a krásný den.

J.

• Marie NovotnáOdpovědět
          12. 10. 2016 at 10.38

Dobrý den,
          začátečníci kupují jak stroje levnější, tak i dražší. Pokud chcete stroj kolem 4 tis. Kč, potom můžeme doporučit jak stroje Brother, raději BQ 25 nebo BN 27, protože už mají overlockový steh. BN 27 je momentálně v zajímavé akci se stolečkem a má aut. knoflíkovou dírku, takže stojí za to si připlatit: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-brother-bn-272700/d-70233/. Za zvážení určitě stojí model Lucznik 2005 Amelia II: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-2005-amelia-ii/d-71186/. Má celokovový kyvný chapač, který je vhodnější pro šití silných materiálů a má větší pracovní plochu než modely Brother. Dále má ve srovnání s porovnávanými Brothery více kovových součástek a regulaci přítlaku patky. Jedná se o kvalitní stroj s minimem reklamací. Případně je možno zvážit i model Lucznik 555 Laura, kde je zajímavá akce s dárkem 10 patek zdarma: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-555-laura/d-69306/. Ale dejte na svůj pocit, který se Vám více z doporučených modelů líbí. Všechny zde zmíněné BQ 25, BN 27, Lucznik Amelia i Lucznik Laura jsou pro Vás vhodné.

14. martinaOdpovědět
    6. 10. 2016 at 8.45

Dobrý den, moc děkuji za podrobné vysvětlení k šicim strojům , tak to je tedy mazec .. tudíž vyšívací stroj asi bude muset počkat 😀 . ….

15. 10. 10. 2016 at 20.06

Dobry den pred kratkym casom som si kupila stroj janome 605 ale nie som s nim spokojna. Je dost hlucny a dost pomaly sije. Chcela by som ho pisunut v rodine a pre seba nieco kupit ine. Co by ste poradili. Sijem len doma a nie vela. Chcela by som aby bol stroj tichy. Precitala som poradnu a asi nanlepsi by bol juki. Dakujem

• Marie NovotnáOdpovědět
      12. 10. 2016 at 10.42

Dobrý den,
      abychom Vám mohli správně poradit, potřebujeme více informací. Můžete prosím upřesnit Vaši cenovou představu či limit? Děkujeme.

• 15. 10. 2016 at 0.16

Dobry den, cenova orientace? Mala by byt stale co najnizsia. Ale dala som na Vase rady inym ohladom overlok a kupila som babylock imagine. Aj ked sijem prilezitostne tak ta cena stoji za to. Rozmyslam nad Juki ako tu radite inym. Cena cca. 25 000 hlavne aby to bolo tixe a trosku ryxlosti co janome 605 chyba pri elastickych materialoch. Dakujem.

• Marie NovotnáOdpovědět
          17. 10. 2016 at 12.44

Dobrý den,
          děkujeme za upřesnění. Pokud chcete tichý a silný elektronický stroj pro domácnost, potom je to Juki řada F příp. DX. Janome řada 601 – 607 má 36 W příkon motoru. Juki řada F má 70 W a řada DX dokonce 75 W! V cenové hladině 25 tis. Kč bychom si vybrali model Juki HZL F 700: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-juki-hzl-f-700/d-71047/. Podívejte se na porovnání modelů Juki v přehledné tabulce – dole v kartě zboží. Garantovaná rychlost je 900 stehů za minutu, příkon motoru 70 W!, stroj má blokové podávání! což je rovnoměrné podávání více vrstev materiálu ať již silných či lehkých za každé šicí techniky. Blokové podávání je používáno u průmyslových strojů Juki a je použito ve strojích Juki řady G, F a DX pro domácnost. Nahrazuje plnohodnotně zabudované horní podávání známe od jinch značek, kde podávání funguje jen při určitých patkách. Stroj má kvalitní rovný steh a krásné knoflíkové dírky. Navíc má velký pracovní prostor a šije krásně tiše.
          Jen pro zajímavost Vám porovnáme ještě Juki DX 7, který je za 29990,- Kč: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-juki-hzl-dx-7/d-71083/. Uvedeme funkce, kterými se liší nejen od řady Juki F, ale i od ostatních značek. Tyto vlastnosti jsou v uvedené cenové hladině mimořádné. Stroj má silnou konstrukci, protože má garantovanou rychlost 1050 stehů za minutu, funkci vznášení, pedál s možností přednastavení jedné ze 7 funkcí jako je odstřih nebo zapošití nebo zdvih patky atd., krokové pomalé šití, stehovou desku s možností přestavby na šití pro rovný steh (není nutné další steh. desku dokupovat), možnost nastavení vnitřní šířky knoflíkové dírky, 2 druhy zapošívacích stehů (z toho 1 je 3 x na místě), 3 druhy startu: rychlý, normální, pomalý a další.

16. MichaelaOdpovědět
    12. 10. 2016 at 10.55

Dobrý den, chtěla bych si koupit nový šicí stroj a potřebuji poradit… Nyní šiji na staré Veritasce 8014/40, ale už mi pomalu nestačí k mým potřebám.
    Šiji převážně ob den cca 3-4h, o víkendu za strojem strávím i delší čas. Šiji převážně kabelky, kde jako materiál používám převážně bavlnu, kočárkovinu, softshell, jeans, a různě pevné výztuže. Zatím nepracuji s koženkou, ale je možné, že časem s ní začnu pracovat. Občas také šiji pánské trenýrky, šaty, povlaky na polštáře a při této příležitosti bych ocenila funkci overlocku.
    Moje představa o novém stroji je taková, aby zvládl přešít silnější materiály (se kterými pracuji nejčastěji), ale také aby měl i ozdobnější stehy (což mi u staré Veritasky chybí) a alespoň 1 overlock.
    Cenově bych se chtěla pohybovat do 10tis a chtěla bych, aby to byl stroj kvalitní s robustní konstrukcí, a aby mi vydržel minimálně 5-10let.
    Předběžně jsem si vybrala, tedy rozhoduji se mezi těmito stroji: Janome HD 1800 Easy Jeans; Janome 601 Xl; Brother HF 37 a Singer Heavy Duty 4432.
    Prosím tedy o radu, jaký stroj by byl na moje nároky nejvhodnější (nebráním se i jiným šicím strojům než jsem si předvybrala)
    Mockrát děkuji Michaela

• Marie NovotnáOdpovědět
      12. 10. 2016 at 13.25

Dobrý den,
      na Vámi uvedené zadání nejsou bohužel Vámi vybrané stroje vhodné. Vy potřebujete silný a výkonný stroj dle Vašeho požadavku. Nejvhodnější je pro Vás Gritzner Tipmatic 6122.
      Přednosti strojů Gritzner Tipmatic jsou – jedná se o nejsilnější stroje v kategorii pro domácnost:
      – nejsilnější motor 90 W!
      – mají průmyslový typ chapače tzn. krásný rovný steh!
      – litinová deska zespodu stroje, silná robusní konstrukce
      – zabudované horní podávání látky – ideální pro šití úpletů, látek ve více vrstvách nebo naopak velmi jemných materiálů
      – dobře snáší i pravidelné denní zatížení
      Bezproblémově zvládá i šití kabelek ať již z rifloviny nebo koženky. To jiné stroje pro domácnost nezvládnou. Např. ostatní mechanické stroje pro domácnost mají jen 70 W příkon motoru a elektronické např. zmíněný Janome 601 jen 36 W.
      Stroj má i overlockový steh (takový, jaký umí šicí stroje). Variantně je možno zvolit i model Gritzner Tipmatic 1035 – ale pozor – ten nemá plynule nastavitelnou šířku stehu, což pro Vás může být důležité při volbě polohy jehly zleva doprava nebo stroj Gritzner Tipmatic 6152, který má více dekorativních stehů než model 6122.
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroje-gritzner/cz/c-999/

• MichaelaOdpovědět
        12. 10. 2016 at 14.28

Mockrát děkuji za odpověď

17. 13. 10. 2016 at 15.22

Dobrý den,

Zvažuji, že si pořídím coverlock. konkrétně se nemohu rozhodnout mezi
    Overlock – Coverlock Pfaff 4.0 a Overlock – Coverlock Baby Lock Desire BLE 5. Mám možnost začít šít dresy pro mažoretky tzn. šití z plavkoviny. Dále se věnuji šítí pro děti jak z úpletu, teplákoviny tak softshell. Potřebovala bych poradit, který z těchto strojů je pro mě lepší. Četla jsem rady, které jste napsali výše, četla jsem i popisky, ale nedokážu se rozhodnou. Mám doma už starší overlock ale zdá se mi že poslední dobou začíná stávkovat proto, volím kombinaci Overlock-Coverlock, pro případ, že se pokazí :-D.

Předem děkuji za cenné rady 😀

• Marie NovotnáOdpovědět
      17. 10. 2016 at 10.12

Dobrý den,
      pokud je to finančně možné, tak bychom si jednoznačně vybrali Coverlock Baby Lock Desire BLE 5:
      Značka Babylock je bezkonkurenční svými patenty:
      – navlékání nití vzduchem do smyčkovačů
      – automatické napětí u overlocku i v rámci uvedené kombinace
      – kolmá jehla! velmi důležité právě pro plavkovinu, jak uvádíte. Ostatní coverlocky mají díky šikmé jehle problémy s provazování stehů ve více vrstvách, např. na bocích.
      – možnost dovléknout kteroukoliv nit, která se přetrhne bez nutnosti odstranění šitého materiálu a kompletního navlečení stroj, což je běžný standart u ostatních strojů.
      – nejkomfortnější a nejrychlejší konverze tj. přenastavení z overlocku na coverlock a zpět
      Tyto 4 patenty či přednosti činí z uvedeného stroje nejkomfortnější kombinaci na trhu strojů pro domácnost.
      Navíc má tento stroj nejsilnější motor 135 W a je nejrychlejší 1500 stehů za min. v katerorii strojů pro domácnost.

18. TerezaOdpovědět
    24. 10. 2016 at 21.33

Dobrý den, chtěla bych vědět Váš názor na Brother NV15. Jsem začátečník a chtěla bych si pořídit svůj první šicí stroj pro příležitostné šití na sebe dcerku.
    Děkuji za vyjádření.

• Marie NovotnáOdpovědět
      1. 11. 2016 at 8.59

Dobrý den,
      Brother NV 15 je určitě ideální stroj právě na účel, který uvádíte. Prodává se léta a nejsou na něj téměř reklamace. Je velmi tichý, což s může hodit, když šijete např. večer. Doporučíme dokoupit i set jehel Schmetz a používat jehly dle šitého materiálu. Dále se Vám může hodit pár cívek. Vše je uvedeno šikovně vpravo ve sloupci související zboží na tomto odkazu:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-brother-nv-15/d-70250/

19. 1. 11. 2016 at 20.33

Dobry den, chcela by som sa opytat na radu ohladne sijacieho stroja. Otvaram si vlastnu dielnu a sijem svadobne a spolocenske saty, najcastejsie cipku, saten, tyl, sifon.. V otazke overlocku uz mam vdaka vam jasno a budem kupovat babylock. Co sa tyka sijacieho stroja sa neviem rozhodnut ci kupit stroj na domace pouzitie alebo priemysleny stroj. Urcite potrebujem aby bol stroj tichy a spolahlivy, som ochotna aj viac investovat. Dakujem pekne za odpoved.

• Marie NovotnáOdpovědět
      3. 11. 2016 at 11.46

Dobrý den,
      overlock jste si nemohla vybrat lépe. 🙂
      Co se týče šicího stroje na VAše zadání, tak jsme přesvědčeni, že je pro Vás naprosto ideální stroj Bernina 570 EE, který je momentálně v úžasné akci. http://www.raj-siti.cz/sici-a-vysivaci-stroj-bernina-570-ee/d-71391/
      Dostanete zdarma i vyšívací jednotku, která je v ceně 23990,- Kč. I když vyšívání momentálně nepotřebujete, může se Vám v budoucnu hodit. Tyto stroje Bernina jsou naprostá špička v kategorii pro domácnost. Mimořádně kvalitní konstrukce a chapač, mimořádně kvalitní rovný steh. Stroj má 100 W příkon motoru – je nejsilnější v kategorii pro domácnost. Je vybaven aut. odstřihem nitě a kolenní pákou. Senzor BSR hlídá přesný steh při příp. volném quiltování. Určitě bychom si na Vašem místě vybrali tento stroj namísto průmyslového, protože zvládá rovněž denní pravidelné zatížení. Ale hlavně na rozdíl od průmyslového zvládá jak tenké materiály, tak silné. Průmyslové stroje jsou jednoúčelové – buď na tenké materiály nebo na silné, často jen rovné šití nebo rovné a klikaté, jsou velké, nejsou mobilní, tzn. jste závislá na servisním technikovi, zda přijede či nikoliv, zatímco když si uschováte originální balení s polystyreny, Berninu můžete v případě potřeby odeslat do servisu. Šetříte tím také náklady za servis – u průmyslových strojů při osobní návštěvě technika platíte dopravné a benzín, a to i v záruční době. Některé průmyslové stroje jsou na 360 V. Zatímco stroj Bernina je krásný, má překrásné dekorativní stehy a pokud budete chtít výhledově vyšívat, využijte nyní tuto nabídku. Stroj má oproti průmyslovému stroji také vyšívání knoflíkových dírek, možnost dokoupení řady patek např. na přišívání korálků, krajek, na slepý steh a řadu dalších. Na Ráji šití.cz také nabízí víkendový splátkový prodej bez navýšení! Dejte rovněž pozor na výběr prodejce. Jedna věc je nákup a druhá servis. Je řada prodejců, kteří lákají zákazníky na všemožné dodatečné slevy a výhody a když je potřeba servis, tak se jim nelze dovolat… Ráj šití si můžete ověřit přes zákaznické recenze na Heurece, že se jedná o seriozní obchod. Proto zde zákazníci kupují právě drahé stroje.

• 3. 11. 2016 at 18.46

Dakujem pekne za vasu odpoved. Stroj sa mi naozaj paci ale bohuzial je trochu nad moj cenovy limit. Viete mi prosim poradit lacnejsi stroj, ktory by vyhovoval mojim potrebam? Idealne nieco v sume do 19tis Kc. Dakujem pekne

• Marie NovotnáOdpovědět
          4. 11. 2016 at 13.08

Dobrý den,
          to je dobře, že jste uvedla cenový limit. 🙂 Do 20 tis. Kč bychom si na uvedené zadání zakoupili šicí stroj Juki F 300:
          http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-juki-exceed-hzl-f-300/d-70529/
          Především proto, že má blokové podávání, to je způsob podávání z průmyslových strojů Juki. Jsou to silné elektronické stroje, mají silnou kostru a vyšší příkon motoru, než mají ostatní značky. Kupují je zákaznice na uvedené zadání a pracují na nich denně a stroje to zvládají. Reklamace jsou víceméně nulové. Výhody proti průmyslovému stroj jsou stejné, jako jsem uvedla v předchozím mailu.

20. PavlínaOdpovědět
    5. 11. 2016 at 21.23

Dobrý večer, zvažuji koupi overlocku. Nikdy jsm na overocku nešila, tak bych chěla nějaký jednoduchý na obsluhu (navlékání nití atd.) Uvítala bych tišší chod, budu šít večer, až děti usnou. Rozmýšlím mezi Brother M3034D, Juky MO-54DE a Veronica Profilock 800-u té se mi líbí příslušenství na ráj šití.cz. Budu šít občas jen pro děti, takže nic profi nepotřebuji. Prosím tedy o radu. Děkuji za odpověď Pavlína.

• Marie NovotnáOdpovědět
      7. 11. 2016 at 10.55

Dobrý den,
      všechny 3 stroje, které zvažujete, jsou vhodné pro šití pro rodinu. Navlékání je srovnatelné. Jen Veronica má navíc poloautomatický navlékač spodní nitě a sadu patek jako dárek zdarma. Všechny 3 modely jsou kvalitní. Z pohledu parametrů vychází tedy Veronica nejlépe. Ale kterýkoliv zvolíte, tak budete spokojená.

21. MonikaOdpovědět
    8. 11. 2016 at 14.27

Dobrý den,
    vybírám nový šicí stroj místo asi 8 let starého Singeru, který už dosluhuje. Šiji vpodstatě každý den několik hodin hlavně historické kostýmy, takže materiály od hedvábného šifonu přes vlnu až po stanové plátno. Od stroje potřebuji hlavně aby zvládl každodenní šití a vydržel co nejdéle, důležitý je pro mě prostor napravo od jehly (šití historických stanů), vysoké zvednutí patky, rychlost, polohování jehly, naopak nepotřebuji žádné ozdobné stehy, vystačím si s rovným, cikcakem a fajn by byl nějaký steh na pružné materiály a patka na skrytý zip. Bohužel mám docela omezený rozpočet, takže vybírám kolem 10tis, což vím, že není úplně ideální. Zatím mě zaujaly Husqvarna Emerald 118, který se mi líbí a Gritzner Tipmatic, který bude asi co do výdrže a prošití silnějšího materiálu lepší. Můžete mi prosím poradit, jaký stroj by byl pro mě vhodný?
    Děkuji moc za odpověď
    Monika

• Dana PitrováOdpovědět
      8. 11. 2016 at 15.54

Dobrý den Moniko,
      určitě bychom doporučili Gritzner Tipmatic 6122. Je to kvalitní šicí stroj, který zvládne i větší zátěž, jak materiálovou, tak denního šití. Díky systému horního podávání, tento stroj zvládne jak jenmé, tak i těžké materiály a vždy ušije dokonalý steh. Příkon motoru 90W vypovídá sám o sobě o síle stroje. Za nás tedy pro Vaše účely jednoznačně šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122. Uvidíte, že budete maximálně spokojena a stroj Vám bude bezproblémově sloužit. Pokud by Gritzner Tipmatic 6122 byl mimo Váš cenový rozpočet, stál by za úvahu stroj Gritzner Tipmatic 1035. Oproti výše zmiňovanému modelu Tipmatic 6122 nemá regulovatelnou šířku stehu, na stroji jsou přednastavené tři šířky klikatého stehu a jehla má dvě úrovně postavení – uprostřed a vlevo (pro všívání zipů). Cena tohoto modelu je 10 490,-.
      K oběma modelům lze dokoupit patku na všívání skrytých zipů.
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroje-gritzner/cz/c-999/
      Všechny ostatní stroje nemají zabudované horní podávání a jsou výrazně slabší a předpokládám, že pro Vás při šití kostýmů je především důležitá síla motoru.

• MonikaOdpovědět
        9. 11. 2016 at 12.09

Super, děkuji moc, myslím, že už mám jasného favorita Tipmatic 6122 : )

22. 16. 11. 2016 at 10.53

Dobrý den,
    zvažuji koupi coverlocku. Prosím, můžete mi poradit spolehlivý coverlock, který je vhodný na běžné domácí šití úpletů (trička, mikiny, tepláky, případně spodní prádlo) v cenovém rozmezí do 12.000 Kč?
    Případně v kombinaci s overlockem, který by se dal snadno nastavovat z overlocku na coverlock, limit mám 20.000 Kč.
    Šiji hlavně pro sebe a pro rodinu, nejsem náročná, ale chtěla bych něco spolehlivého, co má výdrž a dlouhou životnost.
    Děkuji předem za odpověď.

• Marie NovotnáOdpovědět
      16. 11. 2016 at 17.06

Dobrý den,
      ideální coverlock v uvedené cenové hladině je coverlock Janome 2000 CPX http://www.raj-siti.cz/coverlock-janome-2000-cpx/d-71206/. Je mimořádně oblíbený díky odlišné konstrukci (volno vpravo od jehel) a volnému rameni. Pokud máte zájem o kombinaci, tak jednoznačně Juki MO 735 http://www.raj-siti.cz/overlock-coverlock-juki-mo-735/d-70533/. Je to stroj, který má silný ořezový systém a minimální poruchovost. Určitě Vám dlouho vydrží!

• 21. 11. 2016 at 10.09

Děkuji za odpověď. A jaký je Váš názor na Coverlock Elna Easycover?

• Marie NovotnáOdpovědět
          21. 11. 2016 at 16.00

Dobrý den,
          my bychom si raději vybrali Janome 2000 CPX. Je to stejný stroj a vyrábí se ve stejné továrně. Ale dovozce Janome je mnohem větší než Elna, tzn. že náhradní díly a další příslušenství vč. servisu jsou lépe dostupné. Ročně se prodá v ČR mnohonásobně více strojů Janome než Elna.
          http://www.raj-siti.cz/coverlock-janome-2000-cpx/d-71206/

23. Katerina KorandovaOdpovědět
    16. 11. 2016 at 20.42

Dobrý den,

jsem vyucena damska krejcova, ale siji jen prilezitostne. Nyni jsem na materske a siti mne opet chytlo. Muj stary Singer jiz dosluhuje. Prala bych si stroj, ktery prosije softshell, riflovinu, monterkovinu. Libil by se mi i overlockovy steh, nebo i orez. Jelikoz jsem zvykla na stary stroj bez jinych vychytavek, nevim, co dal si prat? Necham si rada poradit.Cena max do 6tis. Moc a moc diky

• Katerina KorandovaOdpovědět
      17. 11. 2016 at 13.03

jeste doplnim, ze se mi moc libi Lucznik 888 Izabella II, ale jiz se neprodava.

• Dana PitrováOdpovědět
      18. 11. 2016 at 16.05

Dobrý den Kateřino,plnohodnotnou náhradou za šicí stroj Lucznik 888 Isabella II je šicí stroj Veronika 404. Je to mechanický šicí stroj také se zabudovaným ořezem.http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-veronica-404/d-69853/.
      Pokud by Vám vyhovovala značka Lucznik, můžete si vybrat kterýkoli šicí stroj, který bude vyhovovat Vašim kritériím a požadavkům a doplnit si jej oo dokoupitelnou patku s ořezovým strojkem http://www.raj-siti.cz/overlockova-patka-s-orezovym-strojkem-lucznik/d-70116/. Šicí stroje Lucznik jsou celokovové s velkým podílem kovových součástek v šicím mechanismu. Příkon motoru 70W mluví sám o sobě o síle stroje, hravě si proto poradí s občasným šitím monterkoviny i rifloviny.

24. ZuzanaOdpovědět
    18. 11. 2016 at 18.07

Dobrý den, prosím vás nemáte náhodou někdo v elektronické podobě návod na Overlock Brother M 3034 D. Bohužel ho nikde nemohu najít a nějak se nemůžu pohnout z místa. Moc vám děkuji Zuzka

25. 21. 11. 2016 at 11.47

Dobry den, mohu prosim pozadat o radu s vyberem siciho stroje? Jsem amater, ktery si dokaze upravit koupene obleceni (zkratit, zuzit). Nyni bych se chtela pokusit i neco usit (predevsim oblecky pro mou rocni dcerku). Doposud jsem pracovala na stroji vypujcenem od me mamky (brother PS57) pro sebe jsem vyhlidla brothet hf37. Je to dobra volba? Chtela bych sit i pruzne materialy. Diky za odpoved. Ivana

• Marie NovotnáOdpovědět
      21. 11. 2016 at 16.02

Dobrý den,
      Vaše volba je velice dobrá. Brother HF 37 je sice nový model, ale je silnější než ostatní modely Brother, má mnohem více kovových součástek a má i regulovatelný přítlak patky. Přestože je to model mechanický se šlapátkem, tak má 7 mm šířku stehu. Určitě můžeme doporučit.
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-brother-hf-37/d-71368/

26. 21. 11. 2016 at 15.13

Jeste bych doplnila, ze bych chtela stroj ovladat noznim pedalem. Na znacku Brother jsem zvykla a nemela jsem s ni problemy, ale rozhodne na ni nelpim. Diky za rady. Ivana

• Marie NovotnáOdpovědět
      21. 11. 2016 at 16.04

Dobrý den,
      pokud budeme procházek ostatní značky, za srovnatelnou cenu stroj stejných parametrů nenajdeme. Buď to budou stroje elektronické nebo to budou model se stejnými parametry dražší – např. Janome. Zůstali bychom u Vašeho výběru.

27. 5. 12. 2016 at 14.36

Dobrý den,
    chtěla bych Vás poprosit o pomoc s výběrem mého 1. šicího stroje. Jsem úplný začátečník a dala jsem se na kurz šití. Docela mně to chytlo, a proto bych si ráda pořídila svůj vlastní stroj pro takové běžné domácí šití a opravy, nemám velké ambice. Po přečtení spousty recenzí jsem se rozhodla pro zn. Janome, cena max 5.000 Kč. Doporučíte mi prosím konkr. typ? Zaujal mně zejména stroj Janome Juno E 1019, protože mi přijde jednodušší ten horizontální chapač.
    Předem moc děkuji za radu! Bára

• Dana PitrováOdpovědět
      7. 12. 2016 at 10.12

Dobrý den Báro,
      ráda Vám s výběrem poradím. Koupí šicího stroje Janome určitě neuděláte chybu. Podívej me se ještě na stroj z praktického hlediska.Za stejnou cenu jako Janome Juno E 1019 máte možnost koupit model Janome 920. Tento stroj se od Janome Juno 1019 liší v tom, že má bohatší výbavu patek, zasunovací zoubky podávání (nemusíte překrývat krytkou) a má automatickou knoflíkovou dírku ušitou v jednom kroku.Dalším důležitým rozdílem mezi těmito modely je délka záruky. Na model Janome 920 je záruka 5 let a na modely Juno jen 3 roky. Model 920 je silnější a robusnější stroj. Ani s jedním modelem jistě neuděláte chybu, jen se rozhodnout, co pro Vás bude lepší.
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-janome-920/d-69777/

28. Alena VetýškováOdpovědět
    11. 12. 2016 at 19.37

Dobrý den
    chtěla bych Vás požádat o pomoc s výběrem šicího stroje. V šití jsem samouk-začátečník, nějaké zkušenosti už ale mám. Šiju především oblečení pro děti a pro sebe. Vlastním i overlock, nepotřebuji tedy, aby šicí stroj měl funkce, které nahrazují overlock (mám BrotherM1034D). Chtěla bych také zůstat u zančky Brother.
    Chtěla bych, aby šicí stroj uměl tyto stehy:
    rovný, cikcak, tříkroký cikcak, overlockový steh, knoflíkovou dírku (nezáleží na počtu kroků). Dále aby bylo možné upravovat napětí horní nitě, tlak patky, aby měl tlačítko na zpětný chod, volit šířku a délku stehu.
    Nepotřebuji automatické zapošití, nevyužuji ani ozdobné stehy, myslím, že ani důležité, aby měl display, nevyužiji ani funkce pro patchwork.
    S atomatickým odstřihem nemám zkušenosti – vyplatí se?
    Chtěla bych, aby šicí stroj měl klasickou patku, zipovou patku a patku na knoflíkové dírky.
    Nejčastěji šiju z bavlněných úpletů, teplákovin, fleecu a softshellu.
    V současné době šiju na zapůjčeném šicím stroji Husqarna 230 Electronic, který mi vyhovuje, jedná se ale o starší výrobek, takže těžko k němu najít srovnání.

Prosím o pomoc, nedokážu se v nabídce úplně dobře zorientovat.
    Děkuji,
    Vetýšková

• Marie NovotnáOdpovědět
      12. 12. 2016 at 14.44

Dobrý den,
      Vaše požadavky kompletně splňuje šicí stroj Brother HF 37: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-brother-hf-37/d-71368/. Jedná se o silný stroj, který má i regulaci přítlaku patky a vše ostatní, co si přejete. Také se nejvíce blíží uvedené Husqvarně. Ostatní stroje Brother nemají regulaci přítlaku patky a jsou slabší. Věříme, že budete spokojená.

29. BlankaOdpovědět
    11. 12. 2016 at 21.30

Dobrý den,
    chtěla bych si pořídit overlock-coverlock na domácí šití a menší zakázky, zaujal mě Pfaff 4.0 – jak jsem pochopila je elektronický – znamená to tedy, že se nic nepřenastavuje při přechodu overlock-coverlock a obráceně, jen se přepne tlačítko?

• Marie NovotnáOdpovědět
      12. 12. 2016 at 14.36

Dobrý den,
      bohužel tak jednoduché to není u žádné kombinace 2 v 1. U každého stroje je nezbytné při předělání overlocku na coverlock a zpět jinak nastavit jehly a jinak navléci stroj. A také znovu seřídit napětí. To jsou při šití zakázek ztrátové časy. Proto si všichni kupují na zakázky a nejen na ně stroje zvlášť. Pokud někdo šije jen doma, tak je opět vhodnější mít dva stroje, protože zase s odstupem času zapomene přenastavení stroje, jak se dělá. Kombinace kupují jen zákaznice, které opravdu nemají prostor na 2 stroje. V tom případě je nejlepší model Babylock Desire.
      Smyčkovače se navlékají vzduchem, napětí v sekci overlocku je automatické bez napínačů a stroj má kolmou jehlu. Jedná se o nejsilnější (135W), nejrychlejší (1500 stehů/min.) a nejkomfortnější stroje! Jediná značka, která vyrábí v Japonsku! Cena je sice vysoká, ale stojí to za ty peníze.
      Pokud je to finančně nereálné, tak bychom raději zvolili kombinaci model Juki MO 735: http://www.raj-siti.cz/overlock-coverlock-juki-mo-735/d-70533/. Jedná se o silný a bezproblémový stroj.
      Značku Pfaff bychom si momentálně nevybrali, protože od 1.11.2016 bylo zrušena kancelář v ČR. Zboží jezdí velmi problematicky ze zahraničí a v případě problémů není na koho se obrátit. Navíc model Pfaff 4.0 má velmi častou závadu – nefunguje displej – a to u úplně nových kusů.

30. Mária SulovskáOdpovědět
    14. 12. 2016 at 15.32

Dobrý deň, už takmer pred rokom som sa u vás radila. Vtedy som zvažovala Brother 55 alebo Janome 607. Nakoniec som sa rozhodla došetriť a kúpiť si stroj vyššej triedy. Povedala som si že po 25 tich rokoch šitia na veritaske si moja kreatívna duša zaslúži niečo poriadne 🙂 Teraz sa rozhodujem medzi Juki DX5 a Janome Skynline S5. Zvažujem či uprednostním “vznášajúcu ” sa patku u Juki, alebo 9mm široký steh u Janome. Najradšej by som bola, keby jeden stroj mal oboje. Pri vyšívaní sa totiž plánujem “vyřádit”, preto by sa mi ten široký steh hodil. Chcem sa spýtať či sa na týchto strojoch dá vyšívať bavlnkou ako je to u Brotheru. Tam sa dá dokúpiť Bobbin sada. Pri iných strojoch som o takejto možnosti nečítala. Bez tej sady to nejde? Podľa mňa by to nemal byť problém, veď napr. niť na rifle je približne rovnako hrubá ako tenká bavlnka. Ešte by som poprosila o jednu radu. Aký je najlacnejší stroj na ktorom sa dajú vyšívať vlastné vzory, buď len vlastné stehy, alebo priamo vlastné obrázky. A treba k tomu vždy dokúpiť ten drahý vyšívací program ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a prajem pekný deň.

• Marie NovotnáOdpovědět
      21. 12. 2016 at 17.11

Dobrý den paní Sulovská,
      pokusíme se Vám postupně odpovědět na všechny dotazy.
      Jen na vysvětlenou, nejedná o stroje vyšívací, vyšívat se na uvedených strojích dá pouze volným quiltováním nebo přednastavenými dekorativními stehy v nabídce stroje. Vyšívací stroje vyšívají libovolné obrázky, ale nešijí jako normální stroje.
      Janome Skyline S5 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-janome-skyline-s5/d-70805/ nabízí jednu přednost: 9 mm šířku stehu – tu Juki DX5 nemá. Ale jinak nabízí Juki DX 5 velké množství předností, které nyní vyjmenujeme a Janome Skyline S5 je nemá. Juki DX 5 je mnohem silnější stroj – příkonu motoru má 75 W, S5 má pouze 50W, tzn. že Juki lépe zvládne více vrstev silných materiálů. Dále DX5 je rychlejší: 1050 stehů za minutu, S5: 1000 stehů za minutu. Garantovaná rychlost stroje určuje, jak silná konstrukce stroje musí být, aby rychlost stroj vydržel. Další velmi důležitá přednost DX5: blokové podávání – jedná se o patent, který se používá v průmyslových šicích strojích Juki – zajišťuje dokonalé podávání více vrstev látky! Další výhodou Juki DX je, že při nastavení stroje na rovný steh není třeba stehovou desku dokupovat a vyměňovat (obvykle stojí kolem 1000 Kč), jednoduchým přepnutím páčky nastavíte stehovovu desku na rovný steh (hodí se především pro přesné volné quiltování rovným stehem). Další přednost: systém vznášení patky zajišťuje ještě dokonalejší rovnoměrné šití zvláště při šití více vrstev viz vysvětlení a foto na tomto odkazu http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-juki-hzl-dx-5/d-71084/. Dále má DX 5 automatický zdvih patky! 2 typy zapošívání: zpětnými stehy nebo stehy na místě! Senzorové knoflíkové dírky! naprosto dokonalé! 3 druhy startu: rychlý, normální nebo pomalý! Krokové šití – ultra pomalé šití! Pedál s výběrem ze 7 funkcí, kterou si sama navolíte (odstřih nití, zdvižení přítlačné patky, stehy zpět, stehy na místě, ušití jednoho stehu, jehla nahoru a dolů, žádná funkce). Jak vidíte, Juki DX 5 má velké množství předností, které Skyline 5 nemá. Nemají je ani jiné značky. Pokud je ale pro Vás nejdůležitější šířka stehu 9 mm, potom je volba jasná. (Z praxe víme, že ta šířka někdy zlobí – u klikatých stehů nejsou stehy zespodu pěkné.) Každopádně pokud Vás přesvědčil model Juki DX 5, tak Vás může zajímat, že je jeden kus za velmi výhodnou cenu na ověřeném internetovém obchodě http://www.raj-siti.cz šití k dispozici se slevou 2000,- Kč:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-juki-hzl-dx-5-zlevneny/d-71209/
      Dávejte dobrý pozor, abyste nakoupila v seriozním obchodě.
      Na domácích šicích strojích s e obecně doporučuje používat polyesterové šicí nitě běžné tloušťky (120). Do rotačního cívkového pouzdra by se neměly dávat silnější nitě. Pouze ověřené a vyzkoušené nitě na riflovinu do šicích strojů pro domácnost – tento typ:
      http://www.raj-siti.cz/nite-pes-aerofil-extra-silne100-m-ruzne-barvy-madeira/d-71043/
      http://www.raj-siti.cz/nite-pes-aerofil-extra-silne300-m-ruzne-barvy-madeira/d-71044/
      Pokud koupíte libovolné nitě na riflovinu v galanterii, můžete si poškodit cívkové pouzdro. Bohužel personál v galanterii často neví, že některé extra kroucené nitě na riflovinu nejsou vhodné pro šicí stroje pro domácnost, ale jen pro stroje průmyslové. S tím máme bohužel smutné zkušenosti.
      Sada Bobbin Work od Brothera není u ostatních značek nabízena, ale není to žádný problém. Můžete si zakoupit náhradní cívkové pouzdro na Juki DX 5 a nechat si jej u prodejce seřídit na vyšívací bavlnku (to udělá mechanik). A máte Bobbin Work.:-)) V Ráji šití Vám rádi vyhoví.

Pokud máte zájem vyšívat vlastní stehy či vzory tj. obrázky libovolných tvarů, je třeba zakoupit vyšívací stroj nebo šicí a vyšívací stroj + software, který Vám umožní převést obrázek na výšivku. Stroj rozumí jen výšivce (souboru) ve formátu stehů. Na jednoduché věci stačí levný SW, na komplikovanější dražší SW. Nejlevnější a bezproblémové jsou stroje Brother NV 97 E http://www.raj-siti.cz/vysivaci-stroj-brother-nv-97-e/d-71395/ nebo Brother NV 955 http://www.raj-siti.cz/sici-a-vysivaci-stroj-brother-nv-955/d-70251/. Vždy je ale třeba se řídit tím, jak velikou výšivku budete chtít vyšívat a podle toho mít i velikost vyšívacího pole! protože větší výšivku z něj nedostanete. Pročtěte si prosím modely a níže uvedené softwarya pokud budete mít nějaký dotaz, tak Vám odpovíme.
      http://www.raj-siti.cz/vysivaci-software-pe-design-plus-2brother/d-71389/
      http://www.raj-siti.cz/vysivaci-software-pe-design-10brother/d-71177/

31. 21. 12. 2016 at 10.55

Jak vyměnit boční (svislý, pravý) kryt u šicího stroje Veritas 8014

• Dana PitrováOdpovědět
      21. 12. 2016 at 15.07

Dobrý den, moc nerozumím dotazu. Máte jej poškozený? Nejvhodnější by bylo kontaktovat ve Vaší blízkosti servisního technika, který Vám jistě s problémem poradí.

32. MartinOdpovědět
    26. 12. 2016 at 1.52

Dobrý deň,
    chcel by som poradiť s výberom šijacieho stroja. Živým sa šitím a môj starý šijací stroj mi pomaly dosluhuje (mám Bobbin Lizard 4228). Som s ním spokojný, ale už od stroja očakávam viac. Uvažujem nad strojmi značky Pfaff z rady Ambition Essential, 1.0 či 2.0, keďže mám od tejto značky overlock a som s ním nadmieru spokojný. Alebo zostanem u svojej starej značky a zobral by som si Bobbin Emotion 2028 Plus. Neviem sa rozhodnúť. U stroja využívam hlavne rovný, zigzag steh a gombikovú dierku. Od nového stroja očakávam, aby mal okrem klasickej automatickej košeľovej aj kabátovú dierku, horné podávanie materiálu, celokovové telo (neviem ako je tou značky Pfaff ale Bobbin ho má). Výkonovo sú na tom dosť podobne. Poprípade či by ste mi doporučil nejaký iný? Som viac naklonený k strojom Pfaff pre ľahko dostupný a širší výber patiek a ľahší servis. Zaujíma ako je to s kazivosťou u elektronických strojoch pri uvedených značkách? Kedysi mi bolo povedané predajcom, že elektronické sú kazivejšie, tak ako aj horizontálne chapače trpia väčšou náchylnosťou k lámaniu, je to pravda? Ďakujem za vašu rady a odpovede 🙂

• Dana PitrováOdpovědět
      29. 12. 2016 at 10.27

Dobrý den,
      ráda Vám poradím. Z Vámi jmenovaných strojů, bych si osobně vybrala Bobbin Emotion 2028 Plus, má veškeré Vámi jmenované parametry. Celokovovou robustní kostru, 3 typy automatické knoflíkové dírky a systém zabudovaného horního podávání. Silný motor 75W, i širokou škálu dokoupitelného příslušenství. Navíc je osazen průmyslovým chapačem, který má extra rovný steh.
      Uvažoval jste ještě nad šicími stroji Pfaff z řady Ambition Essential, tyto stroje mají výrazně slabší motory než šicí stroje značky Bobbin a než některé jiné elektronické stroje… Navíc v letošním roce bohužel značka Pfaff zrušila svoje zastoupení i kancelář v ČR, vše jezdí dosti složitě a pomalu ze zahraničí… není s kým komunikovat v případě jakýchkoliv problémů a dotazů. A to není dobré i pro pozdější dodávky náhradních dílů, patek apod. Na Vámi uvedené zadání bychom si určitě stroje Ambition nekoupili.
      Z jiných značek bych Vám ještě mohla doporučit pro Vaše potřeby silnější a bezproblémové stroje Juki G 120
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-juki-hzl-g-120/d-71132/
      Je to silný elektronický šicí stroj, vybavený je 9-ti typy automatické knoflíkové dírky a hlavně systémem průmyslového blokového podávání látky, které je plně srovnatelné se zabudovaným horním podáváním u strojů Pfaff.
      Lepší z elektronických strojů jsou už jen Juki řada F a DX.

33. MáriaOdpovědět
    26. 12. 2016 at 20.24

Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať na Váš názor na šijací stroj Lada H73A. Rozhodujem sa medzi týmto strojom a Brother NV 55. Brother mi podľa recenzií príde ako osvedčená kvalita, Lada má v podobnej cene naviac automatický orez nite , nastaviteľný prítlak patky a asi aj silnejší motor. Aké su Vaše skusenosti?

• Dana PitrováOdpovědět
      29. 12. 2016 at 10.29

Dobrý den,
      šicí stroje značky Brother jsou osvědčené kvalitní stroje, s širokou škálou dokoupitelného příslušenství, ověřené zákazníky. Tiché a výkonné kvalitní stroje. Široká škála funkcí na stroji a možnost bohaté nabídky dokoupitelného příslušenství, Vám zaručí komfort a radost ze šití. Vybrali bychom si jednoznačně Brother NV 55.
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-brother-nv-55-fashion-edition/d-71372/

34. Lucie StarostováOdpovědět
    27. 12. 2016 at 14.33

Dobrý den,

chci se zeptat, mám šicí stroj TEXI JOY 25. Co bych si měla dokoupit do začátku ke stroji? Jaké jsou nejlepší nitě a špulky? Nebo je to jedno? A co vše je potřeba? Jsem začátečnice.

Moc děkuji za odpověď.

• Dana PitrováOdpovědět
      29. 12. 2016 at 11.10

Dobrý den,
      ráda poradím.
      Záleží na tom, jakou výbavu už máte doma. Pro to, abyste mohla začít šít, jsou určitě potřeba kvalitní nitě. Doporučuji nitě polyesterové, raději koupit nové, než používat ze starých zásob např. po babičce :-). I nitě stárnou a mohou potom působit nemalé problémy při šití a seřizování napětí.
      Určitě je dobré mít v zásobě i náhradní jehly: s názvem univerzal v různých velikostech na tkaniny, dále jehly na strečové materiály a riflovinu. Se správnými jehlami bude vždy výsledná práce kvalitnější a hlavně Vám ušetří nervy :-).
      Pořídila bych ke stroji ještě náhradní cívky, aby jste nemusela při šití či zašívání neustále přecívkovávat nové barvy. Ideální je pořídit si 10 cívek.
      Další výbava je na Vás…. nůžky krejčovské i na odstřihování nití u stroje, špendlíky, krejčovský metr, krejčovská křída či fix, jehelníček, ruční jehly….V případě, že budete pracovat na větších projektech, případně se věnovat např. patchworku, doporučuji pořídit řezací kolečko a řezací podložku, pro snadnější práci. Vše potřebné můžete najít v sekci galanterie a vybrat si ze široké nabídky :-).
      http://www.raj-siti.cz/galanterie/cz/c-954/
      Případně si můžete pořídit knihu, která Vás provede tajemstvím šití a různých fíglů.

35. AndreaOdpovědět
    1. 1. 2017 at 18.46

Dobry den,

Rada bych poprosila o radu. Chci mamince koupit k narozeninam sici stroj – standartni uz ma, vaham mezi overlockem nebo coverlockem. Maminka ma nestandartni postavu, hodne kupovanych veci si musi upravovat – zkracovat. Na stroji by ale rada sila i detem veci z upletu. Cenova hladina kolem 10 000. Dekuji za konkretni typ 😉

• Dana PitrováOdpovědět
      3. 1. 2017 at 12.24

Dobrý den,
      ráda Vám poradím. Otázkou je, který stroj potřebuje maminka nutněji. Overlockem pouze sešíváte a obnitkováváte okraje a coverlock Vám pouze zakončí délku. Existují na trhu i kombinace ovelocku s coverlockem, ale tam je cenová relace malinko vyšší a je to složitější na přestavování mezi jednotlivými úkony. Na úpravy tedy potřebujete mít stroje dva :-). Někdy to opravdu z důvodu prostoru není možné, proto jsou tedy dobré pořídit kombinace. Doporučit mohu Coverlock – overlock Merrylock MK 3050 CL http://www.raj-siti.cz/coverlock-overlock-merrylock-mk-3050-cl/d-69434/
      V případě, že budete pořizovat opravdu pouze jeden stroj, zákazníci nejprve pořizují overlock a teprve následně coverlock (ten lze dočasne nahradit šitím dvojjehlou na šicím stroji, bohužel ale steh nepruží). Z overlocků ve Vámi udané cenové hladině mohu doporučit Juki MO 654 DE:
      http://www.raj-siti.cz/overlock-juki-mo-654-de/d-70532/, je to kvalitní overlock s komfortní obsluhou.
      Z coverlocků potom doporučím Merrylock MK 4050 http://www.raj-siti.cz/coverlock-merrylock-mk-4050/d-70772/. Poskytuje komfortní prostor na šití i od jehly doprava.
      Jestliže přece jen má maminka místo na oba dva stroje, poradím ještě levnější variantu, kde se cenově dostaneme jen mírně přes Váš limit a pořídíte rovnou oba stroje:-).
      Overlock Lucznik 720 D http://www.raj-siti.cz/overlock-lucznik-720-d-4/d-69105/
      a coverlock Lucznik 820 D http://www.raj-siti.cz/coverlock-lucznik-820-d-d3/d-70271/
      Rozhodnutí je tedy už jen na Vás :-).

36. 5. 1. 2017 at 17.31

Dobrý den,
    potřebovala bych radu při nákupu vícejehlového vyšívacího stroje. Jsme malé nakladatelství, v posledních letech se ale zabýváme i výrobou dekoračních předmětů a bytových doplňků. Vyšívání, bychom chtěli kombinovat, s aplikacemi nebo digitálním tiskem. Vždy půjde o barevnost a jemné přechody, nebudeme vyšívat loga a pod.
    Pročetla jsem vše dostupné, ale nedokážu si vybrat. Našla jsem stroje TEXI, Brother, Janome a HAPPY. Cena nerozhoduje, ale důležitá je obsluha, kvalita výšivky a rozšířené možnosti stroje.

Děkuji a přeji hezký den.

37. KallivanaOdpovědět
    7. 1. 2017 at 7.19

Dobrý den, chci si pořídit nový šicí stroj asi do 6000 pro běžné domácí šití. Semtam nějaká oprava jeans, prádla, výměna zipu a pod., ale také nová halenka či sukně, ale časem I složitější věci, třeba kabát. Zaual mne stroj Lada Q60b nebo Veronika Optima 200. Můžete mi poradit s výběrem, eventuálně doporučit jiný výběr? Ráda bych využila různých vymožeností jako je automat na dírky, na navíjení či overlockové šití při zkracování rukávů a chtěla bych celokovovou konstrukci. Mám starý kufříkový Singer, který dosloužil právě kvůli součastce z umělé hmoty, která již není dostupná. Pozorně jsem četla diskuzi, takže jsem dospěla k názoru, že stroje Veronika nebo Brothers jsou patrně kvalitní. Jen mne zaujalo, že se nedoporučují stroje Lada. Mohu vědět, proč? Je jejich spolehlivost v porovnání s ostatními značkami nižší? Děkuji za odpovëď.

• Marie NovotnáOdpovědět
      9. 1. 2017 at 15.02

Dobrý den,
      ráda Vám poradím. V uvedené ceně do 6 tis. Kč bychom si vybrali model Bobbin Lizzard 4228 za 5 990,- Kč.
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-bobbin-lizard-4228/d-69802/. Má vše požadované. Velký poměr kovových součástek a kovovou vnitřní kostru, aut. knoflíkovou dírku, aut. navlékač jehly. Veronica Optima není špatná, ale nemá požadovanou aut. knoflíkovou dírku a aut. navlékač jehly. Variantně nabídneme model Brother HF 37 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-brother-hf-37/d-71368/.
      Ladu bychom si určitě nevybrali. Značka, která žije z toho, že uvádí lidi v omyl, že jsou vyrobené v ČR a přitom se vyrábí v Číně… zákazníci se na nás často obrací, že nemohou sehnat náhradní díly… to jsou fakta, nikoliv pomluva.
      Věříme, že si z uvedených dvou strojů vyberete a budete spokojená.

• KallivanaOdpovědět
        10. 1. 2017 at 9.05

Děkuji za Vaši kvalifikovanou a upřímnou odpověď, protože můj výběr se ubíral právě tím nesprávným směrem. Určitě dám na Vaši radu a je jen škoda, że na našem trhu nefunguje více tak kvalitních poraden.
        Pŕeji hodně úspěchů.

38. MartinaOdpovědět
    7. 1. 2017 at 18.11

Dobrý den,
    chtěla bych si pořídit šicí stroj s velkým pracovním prostorem, protože se věnuji patchworku. Cena tak do 15 tisíc. Měl by být schopen šít tenké látky i silnější vrstvy. Poradíte mi prosím?

• Marie NovotnáOdpovědět
      9. 1. 2017 at 16.01

Dobrý den,
      ráda Vám poradím. V této cenové kategorii Vám mohu novinku na trhu šicí stroj Toyota Oekaki 50R http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-toyota-oekaki-50-r/d-70807/. Pracovní prostor od jehly doprava je 18,5 cm a ke stroji je ještě přídavný stoleček, který vám prodlouží prostor od jehly doleva na 38 cm. Je tedy vhodný na šití patchworku. Příkon motoru elektronického šicího stroje je 50 W.

Druhým vhodný modelem ve Vámi zmíněné cenové kategorii je šicí stroj Gritzner 6152 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-gritzner-tipmatic-6152/d-70812/. Pracovní prostor od jehly doprava je 18 cm. Je to silný robustní mechanický šicí stroj s celokovovou kostrou a ocelovou základní deskou. Příkon motoru 75W vypovídá o síle stroje. Zabudovaná funkce horního podávání poskytuje záruku dokonalého šití jak silných, tak i tenkých materiálů. Stroj má průmyslový chapač díky němuž má dokonalý rovný steh vhodný právě pro patchwork. Stroj má dlouhou životnost.

Od 15 tis. Kč je však v nabídce velmi blízko model Juki G 120: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-juki-hzl-g-120/d-71132/, krásný a silný elektronický stroje, kde je pracovní plocha od jehly doprava už od 20 cm. Zvládá bez problémů i silnější materiály ve více vrstvách, protože má tzv. blokové podávání – patent z průmyslových strojů Juki. Zcela určitě se Vám investice o cca 2 tis. více vyplatí. Alespoň my bychom si vybrali se znalostí celého spektra strojů tento model.

39. MonikaOdpovědět
    13. 1. 2017 at 11.52

Dobrý den. Chci si koupit nový šicí stroj, hlavně kvalitní. Šiji vše od záclon, tenkých plátýnek, přes softshel či riflovinu. Začínám se věnovat také patchworku a šiji tašky. Vybírám mezi těmito stroji: Šicí stroj Brother NV 1800 Q a Šicí stroj Juki HZL – DX 7. Porovnáte mi je prosím a poradíte, který by mohl být lepší? Děkuji.

• Dana PitrováOdpovědět
      17. 1. 2017 at 15.45

Dobrý den,
      udělám Vám malé srovnání a rozhodnutí bude na Vás, který z jmenovaných šicích strojů se stane Vašim parťákem při šití. Oba stroje jsou co do kvality srovnatelné, jde jen o to, která výbava a funkce stroje Vám budou více vyhovovat.
      Šicí stroj Juki HZL – DX7 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-juki-hzl-dx-7/d-71083/ má oproti šicímu stroji Brother NV 1800 Q http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-brother-nv-1800-q/d-70798/ tyto rozdíly:
      Je vybaven náhodnými quiltovacími stehy, dá se u něj nastavit vnitřní šířka knoflíkové dírky, osvětlení pracovní plochy dvěma LED svítidly, programovatelný nožní spouštěč se sedmi funkcemi v ceně, variabilní stehovou desku s jednoduchým přenastavením na rovný steh, funkce krokového šití (ultra pomalá rychlost pro přesné šití), 2 typy zapošívacích stehů a tři rychlosti startu a zastavení. Rozdíl je potom i v příkonu motoru, kde Brother NV 1800 Q má příkon motoru 55 W a Juki HZL – DX 7 má příkon motoru 70 W.

40. MonikaOdpovědět
    13. 1. 2017 at 11.55

a ještě prosím jeden dotaz…. Je pravda, že se tyto dvě značky vyrábí v jedné továrně v Japonsku? Předem děkuji.

• Marie NovotnáOdpovědět
      18. 1. 2017 at 10.57

Dobrý den, prověřili jsme dotaz u obou dovozců a shodně potvrdili, že to není pravda. Stroje se přes svojí vnější podobnost s frémou (vnitřní kostra stroje) a celkově s mechanikou rozcházejí. Nejedná se o totožné stroje. Juki vyrábí firma Juki ve své vlastní továrně. Brother NV 1800 Q má rovněž svoje továrny, převážně ve Vietnamu. Ani jeden ze strojů se nevyrábí v Japonsku! Už z toho vyplývá, že se jedná o mylnou informaci.

41. Zuzana SvobodováOdpovědět
    25. 1. 2017 at 9.20

Dobry den, rozhoduji se o koupi noveho siciho stroje. Zatim jsem jen sila na 35 let stare Veritasce a nyni se rozhoduji mezi Juki a asi Janome a nezavrhuji ani Brother. Zacinam s patchworkem + prilezitostne siti. Cenova relace cca 30-40 tis Kc. U Janome me laka velka “mezera” vpravo, u Juki vznasejici se patka a vetsi vykon. Prosim poradite? Mam obavu,ze budu vybirat az preberu. Dekuji

• Dana PitrováOdpovědět
      31. 1. 2017 at 12.53

Dobrý den,
      jestliže bych se měla rozhodovat za sebe, volila bych Juki DX7 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-juki-hzl-dx-7/d-71083/ . Tento stroj má z Vámi jmenovaných nejsilnější motor 75W. Funkce vznášení je veliká výhoda při šití patchworku. U stroje je ve výbavě nožní spouštěč, na kterém si můžete navolit jednu se sedmi zabudovaných speciálních funkcí. Navíc pokud potřebujete dokonalý rovný steh např. při quiltování, nemusíte měnit celou stehovou desku, stačí jen jednoduchým přenastavením upravit stávající stehovou desku. U Janome zmiňujete pracovní prostor od jehly do prava, ano je větší než u Juki, nicméně Juki je tvarově přizpůsobeno, aby se při quiltování se šitým kusem dobře pracovalo. Rozhodnutí je jistě na Vám, já Vám pouze mohu poradit podle toho, co bych si vybrala na Vašem místě já se znalostí strojů.

• Zuzana SvobodováOdpovědět
        13. 2. 2017 at 23.39

Děkuji za radu i za Váš čas.

42. MonikaOdpovědět
    6. 2. 2017 at 12.02

Dobrý den,

kamarádka chce koupit šicí stroj pro dceru, které je 8 let. Já bych vybírala mezi těmito: Brother BN 27 (2700) + DÁREK, Lucznik Tereza, Juki HZL – 353 ZR – A. Možná bych zařadila do výběru i značku Texi, ale tam si nejsem jistá kvalitou stroje. Případně poraďte, jaký jiný stroj byste doporučily. Také aby k tomu stroji šel dokoupit chránič prstů.
    Předem děkuji.

• Dana PitrováOdpovědět
      6. 2. 2017 at 16.24

Dobrý den.
      Chránič prstů můžete namontovat na kterýkoli šicí stroj. Připevňuje se šroubem, kterým se upevňuje držák patky, u starších typů strojů patka.
      Pro osmiletou švadlenku, bych spíše do začátku volila šicí stroj, který výrobce přímo dodává jako šicí stroj pro děti. Chápu, že kamarádka jistě nechce pořizovat plastovou hračku, která ve většině případů ve finále ani nešije.
      Z těch šicích strojů pro děti Vám mohu doporučit šicí stroj Brother KD 144 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-brother-kd-144/d-71066/ . Je to šicí stroj výrobcem doporučovaný pro děti od 14 let. Nicméně na základě Vašeho popisu, kde navrhujete klasické šicí stroje, předpokládám, že holčička je šikovná a se strojem by si dokázala poradit. U tohoto stroje je chránič prstů už ve výbavě. I když se jedná o šicí stroj určený pro děti, tak šlapadlo i samotný stroj je standartních rozměru jako u základního šicího stroje.
      Pokud by nevyhovoval Vašim představám, tak z Vámi jmenovaných šicích strojů můžete vybrat kterýkoli, všechny jsou vhodné pro začátečníky a chránič prstů k nim dokoupit. I přesto musím ale upozornit, že vždy je důležité, aby na dítě dohlížela dospělá osoba.

43. 14. 2. 2017 at 15.47

Dobry den
    Potřebovala bych poradit. Koupila jsem si šicí stroj značky Janome 60507 a k tomu jehly značky schmetz. Jsem začátečník a potřebovala jsem ušít něco z úpletu, takže jsem bez problémů vyměnila jehlu. A dnes, když ji chci vyměnit za univerzální, tak mám problém. Nejde mi zastrčit celá do jehelní svorky. Jehlu zašroubuji, ale protože je dlouhá při šití se zasekává do chapače. Už jsem dostala radu jako ať chapač vyčistím a ať se soustředím na směr jehly. Všechno jsem udělala, ale pořád nechápu kde nastal problém, když ještě včera stroj bez problémů fungoval. Nechci zbytečně posílat stroj do servisu pokud je problém v nějaké maličkosti. Předem Vám děkuji za odpověď.

44. 22. 2. 2017 at 21.50

Dobrý den,
    uvažuji o koupi overlocku-coverlocku (přenastavování se nebojím a prostor na dva stroje nemám). Mezi největšími adepty mám Merrylock MK 4075 a Merrylock MK 3050 CL. V odpovědích výše většinou dáváte přednost stroji Juki MO – 735, ten už mi přijde drahý. Stále tedy váhám a bojím se, abych nelitovala, že jsem si nepřiplatila a nevím, který z těchto tří strojů zvolit.
    Šiji jen pro zábavu párkrát do týdne, na klasických strojích jsem zvyklá šít i tvrdší materiály (byť občas musím stroji pomáhat nebo lámu jehly), to předpokládám, nepůjde ani na jednom z over-coverlocků, které zde uvádím, nebo se mýlím?
    Moc děkuji za odpověď.

• Dana PitrováOdpovědět
      24. 2. 2017 at 14.21

Dobrý den paní Olgo,pro správnost doporučení Vás ještě poprosím o bližší identifikaci pojmu “tvrdší materiály” :-). Kolik hodin denně či týdně budete na stroji šít?

• 1. 3. 2017 at 23.05

Dobrý den, tvrdsimi materialy mam na mysli treba kozenku ve vice vrstvach nebo dziny, ale myslim, ze bez prumysloveho stroje stejne budu asi takove materialy sit dal na obycejnem stroji.
        Zatizeni stroje by bylo asi tak 3x tydne dejme tomu na 3 hodiny.
        Zkousela jsem sit na Merrylocku 3050, ktery by mi nejspis stacil, prenastaveni z OL na CL mi prijde velmi jednoduche, jen stale vaham, zda bych pak nelitovala, ze jsem neinvestovala o neco vice na ten Merrylock 4075 nebo Juki, Babylocky jsou uz asi nad me moznosti 🙂
        Dekuji moc za radu!

• Dana PitrováOdpovědět
          7. 3. 2017 at 10.08

Dobrý den paní Olgo,
          obávám se, že na koženku a riflovinu, domácí coverlocky opravdu nejsou konstruované :-). Na šití takovýchto materiálů v průmyslu se nepoužívají ani běžné průmyslové stroje, ale stroje speciální. Pokud byste slevila z koženky a rifloviny, tak pro šití běžných materiálů a úpletů bych si zvolila značku Juki. Jestliže vybíráte v kombinacích, tak bych se přikláněla ke kombinaci Juki MO – 735 http://www.raj-siti.cz/overlock-coverlock-juki-mo-735/d-70533/ , má silný ořezový systém a komfortní obsluhu. Ale do koženky a rifloviny, bych se s ním rozhodně nepouštěla.

45. 23. 2. 2017 at 9.19

Dobrý den ,
    ráda bych koupila snaše šicí stroj pro domácí použití. Dosud měla starý šlapací stroj,který je spíše na ozdobu, jako starožitný kousek 🙂 Představovala bych si cenu tak do 10 tis. Myslím ,že by bylo fajn kdyby měl stroj stehy pro pružné materiály a pro riflovinu. (jestli něco takového je) moc tomu nerozumím, proto budu velmi ráda ,kdybyste mi poradili třeba i několik značek. Nejlepší by asi byla značka ,která má i dobrý servis v ČR,ale jinak to nechám zcela na Vás 🙂
    Děkuji Vám předem. Irena

• Dana PitrováOdpovědět
      24. 2. 2017 at 14.30

Dobrý den paní Ireno,
      zmínila jste riflovinu, proto bych volila stroj s vyšším příkonem motoru. Mám pro Vás vytipované dva modely, které jsou v moderním designu, jsou vybaveny základními stehy, stehy strečovými i overlockovými a jednokrokovou knoflíkovou dírkou. Jedním z doporučovaných modelů, je šicí stroj Bernette Sublime Milan 7 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-bernette-sublime-milan-7e-82-c/d-69213/ . Jedná se o elektronický šicí stroj s mechanickým pohonem. Silný a robustní šicí stroj s kvalitním zpracováním. Stroj je vybaven i pro nadšence patchworku a quiltingu, má v programech i speciální stehy pro tyto techniky. Dále bych si vybírala elektronický šicí stroj, který má v nabídce už spoustu stehů dekorativních a dokonce i abecedu a číslice. Lucznik 2090 Patricia http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-2090-patricia/d-71358/, je to moderní šicí stroj s přehledným displejem a velkou nabídkou dekorativních stehů. Na stroji můžete rozvinout svoji kreativitu a přitom stroj slouží i k běžným opravám oděvů v domácnosti. Oba stroje mají příkon motoru 70 W, tak že jsou dostatečně silné na to, aby zvládly i občasné šití rifloviny.

46. MartinaOdpovědět
    24. 2. 2017 at 10.20

Dobry den, som rada, ze som objavila tuto stranku a ochotnych ludi pomoct. Rada by som sa opytala na vysivacie stroje. Mam malicke krajcirstvo a doteraz som mala stroj Janome mc 9700, ale nevyhovuje mi prenos cez cf kartu, nie vzdy mi ich chce stroj zobrat vysivky a uz nerobi pekne stehy, proste zacina robit neplechu ☺. Rozhodujem sa medzi Bernina 580 a Pfaff creativ 4. Aky je prosim vas nazor? K Bernine treba dokupit vysivaci modul ale ku stroju pfaff som sa necocitala, ci to je aj s modulom. Poradite mi prosim?? Dakujem

• Marie NovotnáOdpovědět
      27. 2. 2017 at 15.53

Dobrý den,
      jednoznačně doporučíme Berninu 580. Uvedený Pfaff se již nedodává a výrobce na něj ani neměl český nebo slovenský návod. U značky Pfaff je momentálně velký problém v tom, že koncem loňského roku zrušila zastoupení ve ČR a pro celou Evropu je centrála logistiky v Itálii a dodávky jsou více než problematické. Pokud byste jej přeci jen někde sehnala, ať již nový ze zásob nebo z druhé ruky, můžete mít velké problémy s dokupováním jakýchkoliv dalších doplňků. O obchodní a technické podpoře ani nehovoříme. Ta tu prostě není. Denně dostáváme dotazy od zákazníků, kteří mají značku Pfaff a potřebují doplňky či podporu ohledně vyšívání a nemají se kam obrátit.
      Značka Bernina má v ČR seriozní zastoupení a stroje jsou to v uvedené cenové hladině nejvyšší kvality. Ostatní značky takové strojů vůbec nemají, které by byly srovnatelné. Takže pro nás je volba jednoznačná. Více informací získáte přímo zde – na ověřeném specializovaném obchodě Ráj šití.cz:
      http://www.raj-siti.cz/sici-a-vysivaci-stroj-bernina-580/d-70628/

47. 6. 3. 2017 at 21.10

Dobry den, zvazuji koupi stroje ceske znacky Veronica typ 777. Cenove se pohybuje cca 14 tis. Muzete me prosim nasmerovat jeste na jeden-dva stroje jine znacky, ktere jsou na podobne urovni ? Nemyslim cenu, ale hlavne co stroj nabizi a co umi, vysivaci, stehy, prip. prislusenstvi k dokoupeni. Momentalne siju prevazne riflove kabelky, patchwork, zakazky. Jsem vyucena svadlena. Nemam problem usit cokoliv. Dekuji vam za radu, Sona

• Dana PitrováOdpovědět
      7. 3. 2017 at 16.57

Dobrý den Soňo,
      zmínila jste, že se věnujete šití riflových kabelek a patchworku. Při tomto zadání, Vám mohu doporučit dvě značky. Potřebujete silný a kvalitní stroj s komfortní obsluhou a spolehlivým servisem.
      Prvním mnou doporučeným modelem na šití kabelek a vůbec jakýchkoli materiálů je jednoznačně šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-gritzner-tipmatic-6122/d-69980/ . Je to opravdu silný a robustní šicí stroj s ocelovou základovou deskou, osazený průmyslovým rotačním chapačem, se zabudovaným systémem horního podávání. Je to stroj vhodný na šití jemných materiálů, ale zároveň i problémových jako je koženka či riflovna. Tento stroj si pořizují ženy na šití právě koženkových kabelek a jsou s ním nadmíru spokojené.
      Druhou variantou stroje, která se více blíží programovým vybavením Vámi vybrané Veronice, je šicí stroj značky Juki. Model Juki HZL – F 600 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-juki-exceed-hzl-f-600/d-70531/. Jedná se o vysoce kvalitní a profesionální domácí šicí stroj, se systémem průmyslového blokového podávání se silným motorem. Vybaven je širokou škálou dekorativních stehů. Výrobce myslel i na nadšence patchworku. Stroj má speciální quiltovací program, jednoduše můžete stroj přepnout do režimu pro patchwork, v základní výbavě má všechny potřebné patky pro patchwork a quiltování, stroj má odstřih nitě a kolenní páku (pro Vás to znamená volné ruce pro práci). Pracovní prostor od jehly doprava je 20,5 cm (u Veroniky 16 cm), navíc má v ceně i rozšiřující stolek, který Vám zvětší i pracovní prostor od jehly doleva (pracovní prostor až 55 cm).
      Věřím, že oba mnou navrhované modely stojí za zvážení, už jen co do výbavy a provedení stroje.

48. MartinaOdpovědět
    10. 3. 2017 at 7.55

Dobrý den měla bych zájem o koupi babylock Evolve BLE 8 W, nevíte zda je možno tento stroj objednat?

• Dana PitrováOdpovědět
      13. 3. 2017 at 15.25

Dobrý den,
      tento stroj oficiální dovozce značky Baby Lock nedováží.

49. 12. 3. 2017 at 16.55

Dobrý den, potřebovala bych radu. Mám 2 favority. Brother FH37 a Veronica 777. Přikláněla bych se k Veronice ale mám trochu obavy z elektroniky. Sem tam šíji riflovinu, kabelky a něco na sebe a malou. Mám možnost vidět osobně pouze Brother, jinak by to rozhodnutí bylo jednodušší. Děkuji

• Dana PitrováOdpovědět
      13. 3. 2017 at 15.57

Dobrý den,
      šicí stroj Brother HF 37 má příkon motoru 51W a Veronica 777 má příkon motoru 70W. V tomto případě bych se přikláněla k Veronice z důvodu silnějšího motoru. Zmínila jste ovšem šití rifloviny a kabelek, v tomto případě bych si na Vašem místě vybrala šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-gritzner-tipmatic-6122/d-69980/. Mechanický šicí stroj se zabudovaným systémem horního podávání, osazený průmyslovým chapačem. Stroj má 64 programů: stehy základní (rovné a klikaté), strečové i overlockové a stehy dekorativní. Čtyř krokovou knoflíkovou dírku. Jedinečný je opravdu systém horního podávání a průmyslový chapač. Tento stroj si pořizují zákaznice mj. i na šití riflových nebo koženkových kabelek. Je to silný a kvalitní šicí stroj. Je to nejsilnější stroj v nabídce pro domácnost ve své cenové kategorii.

50. KatarinaOdpovědět
    13. 3. 2017 at 8.51

Dobry den, chcela by som si kupit druhy stroj, s tym, ze povodny /janome 423s/ by som zobrala na chatu, nech ho nemusím stale prenasat. Sijem vacsinou oblecenie pre seba/deti, viskoza, bavlna, riflovina, softshell, bavlneny uplet. 423 doteraz presila vsetko, pri upletoch obcas vynechavala stehy, ked som skusala sit kozu, presila sice bez problemov, akurat sa mi vrchna a spodna vrstva inak posuvala. Rozhodujem sa medzi janome HD1800 a gritznerom tipmatic, pripadne ak by ste odporucili nieco ine. Dakujem

• Dana PitrováOdpovědět
      13. 3. 2017 at 14.17

Dobrý den paní Katarino,
      pokud bych se měla rozhodnout mezi těmito dvěma modely, vybrala bych si Gritzner Tipmatic 6122 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-gritzner-tipmatic-6122/d-69980/. Je vybaven zabudovaným systémem horního podávání, což zajišťuje právě rovnoměrné podávání mezi spodní a horní vrstvou. Stroj je osazen průmyslovým rotačním vertikálním chapačem. Je celokovový a snese i silnější spodní nitě. Ostatní chapače u domácích šicích strojů nejsou konstruované na to, aby se jako spodní nit používala například nit na riflovinu. Můžete si chapač poškodit. J8 bych si tedy jednoznačně vybrala šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122. Je vhodný jak na jemné, tak i na problémové materiály jako třeba riflovina nebo koženka. S oběma si jednoduše poradí.

Napsat komentář: Ivana Zrušit odpověď na komentář

Text zprávy*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jméno*
Email*

*