Vítejte v rubrice Recenze, diskuse, názory!

Karel Černoch

Rubrika Recenze, diskuse, názory je určená pro vás, čtenáře našeho blogu Šicí-stroj.cz a zákazníky našich internetových obchodů OK-obchod.cz a Ráj-šití.cz. V této rubrice můžete zveřejňovat vlastní příspěvky, názory a recenze ze světa šití a šicích strojů.

Chcete se s ostatními podělit o Vaše zkušenosti s šitím či konkrétním šicím strojem? Potom zde je nejlepší místo, kde tak můžete učinit. Neváhejte a pište vlastní recenze a popisujte využití různých funkcí, které šicí stroje nabízejí.

V této rubrice můžete také diskutovat, vyměňovat si názory a navazovat nové odborné vztahy.

Těšíme se na Vaše příspěvky.

Váš

OK business, s.r.o.

999 Comments

1. monikaOdpovědět
    13. 1. 2012 at 18.40

Dobrý den,
    uvažuji o koupi nového šicího stroje do domácnosti. Šiji už dlouho, takže zkušeností je také poměrně dost, především pak se starými typy elektrických strojů Veritas( prošijí i kůži) a klasického starého šlapacího krejčovského stroje Lada po pradědečkovi, které prošily snad opravdu vše, včetně sak, kabátů a windsurfingových plachet. S mojí “nejmodernější” asi 23 let starou Veritaskou Fabula (svatební dar) již tak spokojená nejsem, protože neprošije tak silné materiály jako starší stroje, ale taky si odsloužila už svoje.
    Nyní hledám kvalitní šicí stroj (asi spíše mechanický, ale není podmínkou), který by se ještě lépe vypořádal s různými druhy látek od hedvábí, úpletů až po riflovinu, manchester a jiné silné látky v několika vrstvách. Šiji i kůži, tašky a kabelky a jinak kreativně tvořím.
    Pročítala jsem vaše rady, pátrala na internetu a zatím se mi jeví jako nejvhodnější i cenově nejpřijatelnější modely Veronica 404 a Lucznik 888 Isabella II. V důsledku slábnutí zraku již nyní začínám oceňovat i automatické navlékání horní nitě.Také se mi líbí šicí stroje Pfaff Select, které doporučujete na šití historických kostýmů a silných látek, ale ty už poněkud přesahují cenovou hranici, kterou bych chtěla do stroje investovat.
    O strojích Veronika jsem našla i instruktážní video na You tube. Nemáte něco podobného i o Luczniku? A bylo by možné si u Vás v nějaké prodejně či předváděcí místnosti (Brno, Kroměříž) stroje osobně takzvaně omakat?
    Děkuji za Vaši odbornou radu.
    Monika

2. 14. 1. 2012 at 19.40

Dobrý deň,
    chcem si kúpiť šijací stroj, moja mama ma 40 rokov Veritas a bol len 3x v oprave. hľadám niečo podobné. stroj, na ktorý sa môžem spoľahnúť. Singer som vylúčila, pretože v mojej cenovej relácii sú všetky len z umelej hmoty. zaujal ma Lucznik Amelia. šijem najmä historické kostými (nie často) potrebujem stroj, ktorý zvládne aj ťažké látky. je na to Amelia vhodná? potrebujem ho prenášať, teda, hodil by sa mi kufrík. máte nejaký kufrík, ktorý by odpovedal veľkostne? a posledná otázka. som z Bratislavy, kde je najbližšie servisné stredisko? alebo cestujem často do výchdných čiech. Náchodsko, je tam v blízskosti nejaký autorizovaný servis na Lucznik? prosím vás, ako je kazivý tento model? ale úprimne:) nechcem stroj na 3roky..alebo 5.. vopred veľmi pekne ďakujem.

• 16. 1. 2012 at 9.56

Dobrý den,
      šicí stroj Lucznik Amelia je skvělý a kvalitní šicí stroj, momentálně jeden z nejprodávanějších modelů. Pro běžné domácí šití je naprosto vyhovující.

Na historické kostýmy bychom však uvedený model nedoporučili. Historické kostýmy se šijí z kůže či koženky, a to se běžně nedoporučuje šít na šicích strojích pro domácnost v cenové kategorii do tis. Kč (pozor také na vhodné jehly!). Musí se jednat o stroj dražší. Navíc požadavek, aby to vydržel šicí stroj dalších 40 let ….
      Pokud bychom vybírali z modelů Lucznik, byl by vhodnější model Lucznik Izabella, který je vhodný i pro šití silných materiálů.
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-888-izabella-ii/d-69799/

Avšak NEJVHODNĚJŠÍ pro uvedený požadavek je model šicí stroj Zetina 2312 – šicí stroj mimořádně silné konstrukce s průmyslovým rotačním chapačem!!!:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-zetina-2312/d-69237/
      nebo modely Pfaff Select:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-pfaff-select30/d-69646/
      které mají srovnatelnou konstrukci.

Je možno vybírat z těchto tašek na šicí stroje:
      http://www.raj-siti.cz/tasky-na-sici-stroje/cz/c-979/
      kufříky se samostatně koupit nedají.
      Avšak modely Zetina 2312 a 2342 nebo modely Pfaff Select mají tvrdý kryt pro přenášení, takže není třeba tašku kupovat.

Servis – záleží na tom, který model či značku si vyberete. To bude vhodné zkonzultovat až po Vašem rozdnutí pro konkrétní stroj. V záruční době se musíte obrátit na prodejce, to znamená, že je vhodné si uschovat krabici s polystyreny, která naprosto bezpečně chrání stroj při dopravě. Po záruce – to je po několika letech – nikdo neví, kdo v té době bude v kterém měste funkční a nejlepší (firmy vznikají a zanikají). Uvedené stroje však umí opravovat všichni servisní technici (pozáruční servis) jedná se o mechanické stroje. V případě zájmu o náhradní díly se stačí zeptat opět u nás, pokud by je neuměl technik sehnat. Žádná značka dnes nemá pobočky po republice, to je finančně neúnosné. Ale problémy s tím nejsou. Když budete mít vhodné balení, není problém zaslat stroj třeba i k nám nebo ještě lépe – stavit se v Brně při Vaší cestě z Bratislavy do východních Čech. Veškeré opravy máme do týdne vyřízené. Doporučujeme ale vždy nejprve zavolat a závadu zkonzultovat. Často se ani nejedná o závadu. Závad či reklamací je u doporučených strojů naprosté minimum – spíše žádné neevidujeme. Doporučíme Vám také v této době pro Vás nejbližší servis.

3. 10. 2. 2012 at 15.14

Dobrý den, měla bych zájem o pořízení šicího stroje pro domácí použití. Ráda bych využívala obšívání stretchových materiálů funkcí overlock. Jedinou kombinaci šicího stroje a overlocku jsem objevila u šicího stroje Lucznik 888 Izabella II. Ráda bych se zeptala zda je vhodné kupovat tuto funkci dohromady? Nebo je výhodnější peníze investovat a Overlock koupit odděleně? Nebo je zde i nějaký jiný šicí stroj, který oběma funkcemi disponuje? (šití i overlock) Do šicího stroje jsem měla v plánu investovat i více peněz, ale při hledání overlockové funkce jsem pochodila pouze tady. Velice děkuji za názor. Hezký den. Lucie

• 12. 2. 2012 at 16.38

Dobrý den, záleží na tom, jaké materiály budete šít a jak často. Pokud jde pouze o domácí občasné použití pro potřeby rodiny a vcelku běžné materiály, pak by mohl stačit ořez na modelu šicího stroj Lucznik 888 Izabella II. Pokud však budete šít velmi pružné strečové materiály pro potřeby rodiny, nebo budete šít často, pak šicí stroj ani s ořezem nestačí, protože žádný šicí stroj Vám nemůže vytvořit 100%ně srovnatelný pružný overlockový steh jako overlock. Pokud máte i finanční možnost – jak uvádíte, pak zakoupení 2 strojů – šicího stroje a overlocku zvlášť – je vždy lepší.

4. 16. 2. 2012 at 11.18

Dobrý den,

mám v plánu zakoupit overlock v cenové hladině okolo 7.000, víceméně jsem byla rozhoduta pro Brother M3034 (nebo M1034 +patka na slepý steh), ale všimla jsem si, že Brother má drahé příslušenství. Uvažuji tedy o koupi Janome 990D .
    Který byste mi mohli více doporučit?

Zkušenosti mám s klasickým šitím, s overlockem žádné. Využívat jej budu pro šití úpletových triček , mikin, tepláků.

Děkuji, Peta

• 16. 2. 2012 at 14.34

Dobrý den, možná překvapivě Vám doporučíme overlock Brother 1034 (akce s patkou jako dárek je již delší dobu ukončená).
      Důvody našeho doporučení jsou tyto :
      – overlock Brother 1034 má volné rameno, více popis zde: http://www.raj-siti.cz/overlock-brother-m-1034-d/d-69791/, overlock Janome 990 bohužel ne, což u požadovaného užití by Vám chybělo
      – prodává se mnohem více overlocků Brother právě z uvedeného důvodu
      – pro domácí šití zákazníci k overlocku žádné příslušenství nekupují, proto není důležité, jaké ceny má
      – na overlocky Brother neevidujeme žádné reklamace

5. 16. 2. 2012 at 18.12

Děkuji!! To mi uniklo…
    K 1034 bych patku dokoupila. Pokud platí stále akce na nádobku na odřezky, vyšlo by to identicky s koupí 3034..jinak jsou totiž funkčně stejné, že?

• 17. 2. 2012 at 11.59

Dobrý den, na model overlock Brother M 1034 D již akce na přihrádku zdarma bohužel skončila v loňském roce. (v textu bohužel zůstala chyba, již je opravena) http://www.raj-siti.cz/overlock-brother-m-1034-d/d-69791/. Stroj overlock Brother M 3034 D má navíc ve standardní výbavě patku na slepý steh a přihrádku na odřezky. Funkčnost strojů je stejná, liší se designem a uvedenou výbavou příslušenství.

6. Bára KOdpovědět
    16. 2. 2012 at 19.34

Dobrý den, plánuji koupi šicího Brother nebo Pfaff v ceně 8-15 tis. Můžete mi prosím poradit, v jaké pražské prodejně bych se mohla na stroje podívat a vyzkoušet si je? Předem děkuji, B. Kočová

7. JarčaOdpovědět
    19. 2. 2012 at 14.34

Dobrý den-mám vyhlídnutý šicí stroj Janome 423S a teď jsem ještě objevila Veronica KOMFORT 303 Mohl byste mně prosím poradit,který stroj je lepší.Šiju docela dost,hlavně opravuju rifle,zipy u bund a starý stroj dosloužil,tak nutně potřebuju nový.Děkuji

• 20. 2. 2012 at 10.53

Dobrý den, uvedené 2 šicí stroje jsou parametry i kvalitou naprosto srovnatelné.
      Rozdíl je pouze v lepší výbavě u modelu šicího stroje Veronica Komfort 303 – patky:
      Patka na šití knoflíkové dírky
      Patka na přišívání knoflíků
      Patka overlocková
      Patka na přišívání zipů
      Patka lemovací
      Patka pro slepý steh
      Patka vyšívací

U šicího stroje Janome 423 jsou tyto patky:
      Zipová patka
      Patka pro šití automatické knoflíkové dírky Obrubovací patka = lemovací Zakladač pro slepý steh (používá se místo patky pro slepý steh)

Záleží tedy na Vás, který šicí stroj se Vám více líbí příp. jak důležitá je pro Vás výbava šicích patek.

8. JarčaOdpovědět
    21. 2. 2012 at 15.36

Děkuji za odpověď-ještě jsem se chtěla zeptat na šicí stroj Janome 601XL-měla jsem dřív stroj brother super ACE II a tam jsem měla rotační chapač a dobře se tam dávala cívka.U janome 423S bych asi musela odklopit a pak bych se teprve dostala ke člunku.Tak teď nevím jestli si nemám raději připlatit a koupit 601XL-hlavně potřebuju aby dobře prošil riflovinu.Ach jo-je toho moc,škoda že si nemůžu stroj někde vyzkoušet.

• 21. 2. 2012 at 17.37

Dobrý den, rozumíme tomu, člověk je zvyklé na určiité ovládání člunku. Pokud však máme být upřímní, tak mechanické stroje Janome 423 a Veronica Comfort 303 budou na šití rifloviny lepší než elektronický stroj Janome 601 XL. Ten je vhodný, když chcete využít hodně typů programů, knoflíkových dírek a dalších elektronických funkcí, které se hodí spíše u patchworku.apod.

9. 24. 2. 2012 at 18.05

Dobrý den, téměř rok zvažuji nákup šicího stroje, neustále srovnávám, porovnávám… ach jo. Byla jsem už skoro rozhodnutá pro Janome 423 S a teď jsem objevila novinku Lucznik Izabella II 888 a jsem opět na vážkách (narozena ve znamení vah).Který mi doporučíte Vy ? Na Luczniku mě velmi láká ten ořez. Chtěla bych se zeptat, jesti má i funkci ponoření podavače a jaký máte názor na tzv. kráčející patku. U Janome bych využila kolečkovou válcovou patku a quiltovací otevřenou – má Lucznik něco obdobného? Ptám se asi hloupě, ale dají se mezi stroji patky “prohodit” ? Přeji hezký víkend a děkuji za odpověď. Marta

• 27. 2. 2012 at 11.59

Dobrý den, šicí stroj Lucznik Izabella II 888 je kvalitní a oblíbený šicí stroj. Prodává se velmi dobře a zákazníci jsou spokojeni. Srovnání s šicím strojem Janome 423: jedná se o srovnatelné šicí stroje co se týče kvality a výkonnosti, uvedeme rozdíly v parametrech:

Šicí stroj Janome 423:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-janome-423-s/d-69420/
      – kyvný CB chapač
      – 22 druhů stehů + aut. knoflíková dírka
      – aut. navlékač jehly
      – příslušenství ve výbavě navíc: obrubovací (lemovací) patka, tvrdý kryt
      – cena stroje: 5 424,- Kč

Šicí stroj Lucznik 888 Izabella II:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-888-izabella-ii/d-69799/
      – horizontální rotační chapač
      – 20 druhů stehů + aut. knoflíková dírka
      – ořezový nůž, který umožňuje ořez materiálu při šití overlockových stehů,
      – možnost plynulé regulace délky stehu v plném rozsahu u všech typů stehů, což je u Janome 423 možné jen u stehů modrých v první řadě.
      – příslušenství ve výbavě navíc: patka overlocková s ořezem, patka pro přišívání knoflíků, měkký plastový kryt proti prachu, možnost dokoupení tašky pro přenášení za 390,- Kč http://www.raj-siti.cz/univerzalni-taska-na-sici-stroj/d-69475/
      – cena stroje: 5 499,- Kč

Kráčející patka – usnadňuje podávání horní vrstvy látky, což je důležité u silných materiálů např. u vzorovaných materiálů se Vám bez horního podávání s největší pravděpodobností vzor “rozjede”, nebo pak i u lehkých materiálů, které mají tendenci se slepovat. Názor – bez této patky riskujete “rozladění” vzoru na jednotlivých dílech, což není pěkné. Tato patka existuje pro oba stroje.

Kolečková válcová patka a quiltovací otevřená – Lucznik je v nabídce nemá. Zda lze použít patku Janome na Lucznik? Není to vyzkoušené, proto nelze potvrdit.

10. 28. 2. 2012 at 18.38

Dobrý večer, moc děkuji za vyčerpávající odpověď ! Ještě bych potřebovala doplnit, zda má Lucznik ponořovací zoubky podavače. Děkuji za poradu. Marta

• 29. 2. 2012 at 9.34

Ano, samozřejmě, šicí stroj Lucznik Izabella má ponořovací zoubky podavače, v této kategorii šicích strojů je to běžné.

11. MonikaOdpovědět
    4. 3. 2012 at 10.54

Dobrý den,
    jaky stroj byste mi doporucili na siti patchworku?
    Dekuji za odpoved

• 5. 3. 2012 at 10.07

To je velice široká otázka. Patchwork můžete šít téměř na kterémkoliv šicím stroji, ale některé šicí stroje jsou na to lépe vybaveny. Rozhodující je, jaký je Váš cenový limit. Pak bychom Vám mohli doporučit značku i šicí stroj. Případně zavolejte na 725 505 344.

12. MonikaOdpovědět
    11. 3. 2012 at 17.18

Libila by se mi cena kolem 6000.. Kamaradka mi rikala, ze Singer ma plastove vnitrky a ze nevydrzi..Mam chtit stroj, ktery ma kovove casti..Dekuji moc za radu

13. 19. 3. 2012 at 13.05

Dobrý den, již delší dobu si chci pořídit šicí stroj, ale mám jen malé zkušenosti (občasné použití babiččina prastarého šlapacího stroje), tak bych Vás chtěla poprosit o radu který model by byl pro mě nejvhodnější. Chtěla bych do něj investovat zhruba do šesti tisíc korun a bude sloužit pouze pro domácí použití. Představovala bych si nějaký, který by zvládl občas prošít i tlustší a pevnější látku, například džíny nebo nylonový psí obojek (což by mohl být asi trochu problém, podle toho co jsem tu četla…). Ještě bych ráda věděla, jestli příslušenství, které je u strojů již přibaleno stačí pro běžné používání, nebo jestli mám rovnou přikoupit nějaké další. Předem moc děkuji za odpověď. Eva

14. MartinaOdpovědět
    21. 3. 2012 at 12.26

Dobrý den,
    rozhoduji se pro koupi šicího stroje, cena kolem 5,5tis. Libí se mi tyto dva typy: Bernina Bernette E 56 a Janome 423s. Jako laikovi mi příjdou vybavení a funkčností podobné. Který byste mi doporučil? Chtěla bych stroj, který prošije i silnější vrstvy látek (riflofinu, jemnou kůži), ale naopak i velmi jemné látky. Dlouho vydrží a je jednoduchý na obsluhu. Předem děkuji za odpověď.

• 21. 3. 2012 at 13.40

Dobrý den, co se týče funkcí a parametrů Vámi vybraných šicích strojů, jsou stejné. Liší se v počtu šicích stehů. V obou případech se jedná o kvalitní šicí stroje, s dlouhou životností a jednoduchou obsluhou. Záleží tedy jen na Vás, který se Vám “více líbí”. Nedá se říci, že jeden z nich je lepší. Oba šicí stroje jsou velmi dobrými a kvalitními šicími stroji, které by měly splnit Vaše požadavky.

15. RenátaOdpovědět
    21. 3. 2012 at 19.12

Rozhodla jsem se pořídit nový šicí stroj, starý mám 24. rokem, zn. Nicolette, jelikož jsem začala s patchworkem, tak se mi jeví jako nedostačující. I když na něm ledacos ušiji, špatně prošívá tři vrstvy látky, má nepravidelný steh, apod.
    Při návštěvě obchůdku v Ostravě – patchworkové dílny, mi paní prodavačka-švadlena, sdělila, že pokud u nich zakoupím šicí stroj (ona sama preferuje Pfaff – šila na zn. Pfaff EXPRESSION 4) z těch dražších, tedy přes 20 tis., tak mi dá lekci jak se strojem manipulovat, jak s ním šít a nějaké kurzy patchworku v ceně. Když jsem na NETu zjistila, že její stroj je tedy už okolo 30 tis. tak jsem začala váhat, přestože bych peníze investovala, potom, co mi řekla paní z dílny, mám obavy, že se nenaučím – když si sama přes internetový obchod objednám šicí stroj – tento obsluhovat, budou se mi cuckat nitě apod. Tak mi to ona řekla. Nevíte, zda se dle návodu dá na stroji naučit?
    A ještě jeden dotaz, když jsem vybírala stroj na NETu, tak mne zaujal Janome MC 5200 nebo spíše Janome MC 6600 Professional, můžete mi poradit, který z těchto tří, případně nějaký další, by byl vhodný pro patchwor a quiltování?
    Děkuji za radu a přeji všem pěkný den.

• 22. 3. 2012 at 11.36

Dobrý den,
      šití patchworku na šicích strojích této kategorie nabízí uživateli nesrovnatelný komfort. U takovéto investici už je důležité, aby měl stroj zabudované horní podávání, velkou pracovní plochu, kolenní páku, polohování jehly, kvalitní osvětlení, kvalitní návod na obsluhu atd. Vhodné jsou modely, které uvádíte – Janome MC 5200 nebo MC 6600 a také modely Pfaff Expression, především model 4.0 Quilt. Všechny tyto stroje jsou kvalitní. Pokud bychom měli zvolit, doporučili bychom právě Pfaff Expression 4.0 Quilt z důvodu největší pracovní plochy, jinak řešenému hornímu podávání, které lze zapojit i na více typů patek, kvalitnímu a přehlednému návodu na obsluhu apod. Jedná se o mimořádně kvalitní a komfortní stroje.
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-pfaff-expression-40-quilt/d-69644/
      Modely Pfaff Expression prodáváme přes internet a ještě jsme neměli jedinou připomínku k návodu či obsluze, že by ji zákazník nezvládl, ani že by měl jakékoliv dotazy. Neslyšeli jsme nikdy o žádném cukání nitě apod. S největší pravděpodobností Vás chtěl prodejce “motivovat” k tomu, abyste zakoupila stroj přímo na prodejně a nabízeli Vám něco jako zaškolení, i když dosti podivnou nešťastnou formou – pomlouváním stroje či zpochybňováním Vašich schopností zvládnout šicí stroj podle návodu. To považujeme za dosti nešťastné a zbytečné. Jsme si jisti, že i Vy šití na stroji zvládnete! Při objednávání na internetu je zase třeba dbát ne vždy jen na nejnižší cenu, ale hlavně na volbu prodejce – množství referencí zákazníků a procento spokojenosti. To nabízí např. nezávislý server Heureka. Pak budete mít jistotu kvalitního českého návodu a servisu.

16. 23. 3. 2012 at 20.17

Dobrý den, jelikož miluji módu (zvlášt., ruznor. druhy obl. a typy látek, vzorů apod.) rozhodla jsme se zaměřit tímto směrem můj život. Jsem v počátcích výuky na ceste za svým snem, šít a tvořit profesionálně a mít svůj vlastní boutique. Od pouze teorie jsem už začla našlapovat i na praxi. A jak dosavadní teorií tak praxí jsme zjistila, že pouze s šicím stojem to nepůjde:-)) Protože se do budoucna chci věnovat zhotovování oděvů na profesionílní úrovni, potřebovala bych poradit(i u teorie je nedostatek info. k vyloženě, typu vybavení) jaké přístroje si musím nezbytně pořídit pro viz hor. uvedené požadavky. Abych nekupovala přebytečné a zároveň aby mi už v budoucnu základní nechybělo (šicí stroj, prof. nůžky už mám). Tj. řeč je u nezbytného over- a coverlocku, aby byl jejich výkon profes. úrovně a já nebyla nucena s mým vývojem kupovat znovu lepší stroje a pokud možno abych je byla schopna takž jakž nějak zvládnout i doma když si zdokonaluji a učím sama praxí. Dále jaké a kolik nití, jehel a druhů jehel je nezbytné z praxe mít abych se nezbržďovala (všude u praxe je pouze co za druhy jehel a nití je a kčemu se užívá – ale užitečný návod co běžně nepostradatelně mít u sem doposud nedostala). Moc děkuji za tipy a radu (hlavně přímo konkrétních strojů over-coverlocku).

17. 1. 4. 2012 at 17.34

Neví někdo něco o stroji Befaja 8341/MadeIn Tchajwan/.Sestra ho koupila v Prostějově když tam ještě šila a pracovala.Tam ho i opravovali,ale to už je všechno pryč a stroj ani výrobce jakoby neexistoval.

• 2. 4. 2012 at 11.21

Boohužel, o tomto šicím stroji jsme nikdy neslyšeli.

18. Eva PotůčkováOdpovědět
    8. 4. 2012 at 21.26

Dobrý den. Vybrala jsem si šicí stroj Lucznik 888 Izabella II. Máte na netu video reference, jak se strojem zacházet, co a jak umí? Jsem z Kadaně, tak se mi nikam nechce na předváděčku jezdit. Co by bylo vhodné ke stroji ještě dokoupit? Chci šít trička, plavky, kalhoty a jiné běžné věci do domácnosti. Je někde popsáno jaké jehly a jaké nitě používat? Nemám moc zkušeností, i když šiji na stroji Nicoleta již léta. Děkuji za odpověď. Prosím pošlete mi odpověď na email, děkuji. Eva

19. 15. 4. 2012 at 18.06

Dobrý večer-ráda bych si pořídila šicí stroj a mám už vybrané nějaké favority,ale nevím pro kterou značku se rozhodnout.Líbí se mně Šicí stroj Pfaff expression 3,0 potom Janome 7700 a ještě jsem slyšela chválu na Bernina 380 Chci vyzkoušet patchwork,ale jinak šiju vše možné i úplet,riflovinu,zipy na bundy.Můžete mně prosím nějaký z těchto doporučit,nebo doporučíte nějaký jiný?Děkuji

• 16. 4. 2012 at 9.58

Dobrý den, modely šicích strojů, které uvádíte, jsou kvalitní a pro šití patchworku, ale i ostatních uvedených činností ideální. Doporučili bychom vybírat z modelů šicích strojů Pfaff Expression a Janome 7700. (Bernina má u dražších strojů v ČR problematicky zajištěný servis.) Zákazníci více preferují modely šicích strojů Pfaff Expression z důvodu největšího prostoru od jehly směrem doprava a také z důvodu jinak technicky řešeného zabudovaného horního podávání.

20. 15. 4. 2012 at 23.57

Dobrý den, chtěla bych se optat na rozdíl mezi šicím strojem Janome 920 a Janome 423, je u těchto strojů funkce podávání látky shora? Děkuji

21. 21. 4. 2012 at 20.38

Dobrý den,
    máme doma starý šicí stoj značky Singer, ze 30. let. Bohužel nemáme dostatek prostoru a musíme ho prodat. Neporadil byste nám, na koho se obrátit nebo, kdo by o něj měl zájem? Děkuji Lucie

• 23. 4. 2012 at 9.19

Dobrý den, to opravdu nevíme. Skutečnost je taková, že na inzertních a bazarových serverech je obrovská nabídka těchto nebo podobných šicích strojů. Jedná se o velmi těžce prodejné šicí stroje, které neumí ani entlovat. A v současné době už každý požaduje overlockový steh místo entlu. Někteří technici jsou ochotni šicí stroj odvést, jen když jim zákazník zaplatí za odvoz a pak odvezou šicí stroj přímo do sběrných surovin.

22. 27. 4. 2012 at 19.09

Dobrý den, plánuji pořízení nového stroje, zaujala mně Janome 5200 a Brother NV550, šiju všechno možné, oblečení ,doplňky, kabelky, patchwork. Nyní mám starší typ Husqvarny. Opravář mně od elektronického stroje odrazoval a nabízel obyč. typ Brother( přesněji už nevím). Přeci jen bych uvítala některé vymoženosti moderních strojů, ale zas aby měl sílu a razanci aby prošil silnější materiály nebo více vrstev třeba u patchworku. Zas na druhou stranu nechci drahý stroj, šití je moje hobby a nevydělávám si jím. Děkuji za rady a pomoc .

• 30. 4. 2012 at 7.43

Dobrý den, pokud šijete uvedené materiály a patchwork, pak bychom určitě doporučili elektronický šicí stroj. Mechanické šicí stroje jsou skvělé a plně dostačující na běžné domácí šití, ale nemohou nabídnout rozmanitost funkcí, které nabízí elektronické šicí stroje především pro patchwork. Pokud se rozhodujete v uvedené cenové hladině Vámi uvedených modelů, doporučili bychom Vám přidat jen minimální sumu a zakoupit šicí stroj Pfaff Expression 2.0.
      Důvodů je velká řada:
      – Šicí stroj je silný a zvládne bez problémů šití i koženky apod. materiálů, což zdaleka ne všechny šicí stroje umožňují.
      – Dále je šicí stroj vybaven zabudovanou funkcí horního podávání! Tato funkce je velmi důležitá především při šití více vrstev materiálů, jako je patchwork, ale i při běžném šití. Máte zajištěno, že podávání spodní i horní látky bude rovnoměrné.
      – Navíc můžete u značky Pfaff zapojit horní podávání i při používání dalších patek, ne jen patky základní. Jedná se o funkci, bez které se kvalitní šití neobejde. Dokoupení patky horního podávání je sice i k Vámi uvedeným modelům možné, ale přece jen, zabudované má nesrovnatelné výhody, které člověk ocení až v praxi.
      – Další předností je největší prostor od jehly vpravo. To opět ocení milovnice patchworku, ale každý, kdo rád šije.

Dalo by se pokračovat ve vyjmenovávání předností jako opravdu kvalitní osvětlení atd., ale můžete nahlédnout zde – funkce jsou přehledně uvedeny:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-pfaff-expression-20/d-69642/

Řeknete si, že je to možná již drahý šicí stroj pro domácí šití, ale rozdíl není již tak velký a pokud ráda šijete a hledáte kvalitu, nechcete asi kupovat za pár let šicí stroj zase nový. Uvedený model Pfaff Expression 2.0 Vám to vrátí ve Vaší spokojenosti.

Šicí stroje Janome 5200, Brother NV 550, ale i Pfaff Expression 2.0 kupují běžné zákaznice, které mají šití jako hobby. Jedná se o šicí stroje pro domácnost (ne profesionální na výdělek) a můžeme potvrdit, že i modely Janome 5200 a Brother NV 550 jsou opravdu kvalitní a dobrá volba. Ptala jste se však na doporučení a zadala požadavky, tak se snažíme poskytnout více informací a umožnit, abyste si sama stroje porovnala.

23. PavlínaOdpovědět
    14. 5. 2012 at 11.45

Zvažuji koupi nového šicího stroje. Vybrala jsem tři, ale nemohu se mezi nimi rozhodnout. Nabízejí téměř to samé, ale kvalitu strojů neznám. Můžete mi poradit, který z nich je nejlepší? LADA SCM 986, Veronica Inspira 600, Brother Innov-is NV 50. Děkuji

• 14. 5. 2012 at 16.13

Dobrý den, již jsem Vám za nás odpovídali i na Heurece. Kvalita šicích strojů se velmi těžko porovnává. Neexituje žádná oficiální studie porovnání kvality těchto 3 modelů ani značek. Je to také o štěstí na kus, tak jako u všeho zboží, ať už je to šicí stroj, televize či pračka. My bychom si vybrali šicí stroj Brother NV 50. Důvodem je, že z uvedených modelů se tento model prodává nejvíce a nemáme na tento typ doposud žádné reklamace. Hned na druhé místo bychom postavili šicí stroj Veronica, se kterým jsou kvalitativně také dobré zkušenosti. Dejte ale především na svůj pocit – který stroj z těchto dvou je Vám více sympatický. To je také důležité.

Nikdo Vám nemůže dát 100%ně ověřené hodnocení kvality a porovnání šicích strojů, když neexistuje. Vždy to bude názor prodejce či technika a nemusí to být v souladu s Vaší následnou spokojeností. Nakonec je to vždy na rozhodnutí zákazníka.

Co se týče tradice – všechny značky šicích strojů mají pěknou a dlouhou tradici, ale nic konkrétního to v tuto chvíli neřeší. Skutečnost je, že všichny značky vyrábí stroje v Asii, ať prezentují cokoliv. Brotheru bychom dali další body i za to, že alespoň netvrdí, že je vyráběn v Čechách, tak jako někteří ostatní, když už je zde i diskuse na toto téma. Jako provozovatel Ráj šití máme v nabídce celou řadu značek a máme vlastní srovnání kvality a užití daného šicího stroje, které konfrontujeme i se zkušenými techniky a znalci, abycom docílili co největší objektivity pro nabídku zákazníkovi.

24. zuzanaOdpovědět
    2. 6. 2012 at 20.42

Dobrý deň,
    chcem si kúpiť šijací stroj v drahšej kategórii a neviem sa rozhodnúť medzi JANOME 6600 a 7700. 7700 má síce voľné rameno a prídavný stolík, ale čítala som rôzne diskusie na zahraničných stránkach, že sú s nim problémy (myslím bolo písané hlavne o pätke 1/4) a 6600 je už rokmi overená. Pozerala som aj Pfaff, ale funkcie ako spomínané typy od Janomé sú o dosť drahšie, cenovo by mi vyhovoval iba PFAFF Expression 2.0, ale zase nemá odstrih nite a overlockové stehy. Mohli by ste mi aspoň trochu poradiť a zhodnotiť, či je ozaj Janome 7700 taký super za tú cenu, alebo má ozaj nejaké problémy? Ďakujem za skorú odpoveď.

• 4. 6. 2012 at 13.37

Dobrý den, prodáváme jak šicí stroje Janome 6600, tak 7700, tak i máme v nabídce šicí stroj Pfaff Expression. Nemáme od zákazníků žádné negativní informace. Dotázali jsme se raději ještě dovozce šicích strojů Janome a ten nám sdělil, že o žádných problémech se strojem 7700 a patkou 1/4 nemá informace, přestože jsou tyto šicí stroje v terénu a pravidelně zatěžovány především patchworkářkami. Záleží tedy na Vás, který šicí stroj by Vám lépe vyhovoval.
      Co se týče šicího stroje Pfaff Expression 2.0, tak není pravda, že nemá v nabídce overlockové stehy. Má overlockové stehy. Jen model 3.0 a 4.0 mají více typů. Ale domníváme se, že má plně dostačující overlockové stehy. Přehled stehů Vám zašleme na email.

25. KaterinaOdpovědět
    10. 6. 2012 at 10.21

Dobrý den,
    chtela bych se zeptat na Vase zkusenosti s sicim strojem Bernette E66 a Janome 415.
    Siji kapsare, obcas kabelky a neco malo obleceni.
    Slysela jsem, ze u Bernette je garantovana doba 160hod provozu, pak se musi dat na serizeni a problem je pry i kdyz se nahodou zlomi jehla.
    Jsem zvykla na starou Veritas, ktera se za moji sici domaci eru serizovala parkrat.
    Muzete mi prosim poradit, ktery stroj je spolehlivejsi.
    Dekuji
    Katerina

• 11. 6. 2012 at 11.15

Dobrý den, to, co uvádíte u šicího stroje Bernina, jsme ještě neslyšeli. Ani o garantované době ani o tom, že má problém, když se zlomí jehla, a to jsme jich prodali opravdu hodně. Proč by měl být problém když se zlomí jehla? Šicí stroje Bernina mají 2 letou záruku. Šicí stroje Janome mají 3 letou záruku. Jedině že by si nějaký konkrétní prodejce namyslel nějakou garantovanou dobu, aby mohl následně účtovat povinné prohlídky. My máme i bohaté zkušenosti z prodeje všech značek šicích strojů a nic takového u značky Bernina oficielně od výrobce stanoveno není. Bernina i Janome – mj. i konkrétně uvedené modely jsou kvalitní šicí stroje. Nedá se říci, že jeden je spolehlivější. Spíše záleží na tom, že se jedná o šicí stroje pro domácnost a na těch se kůže nešije. Ta se šije na průmyslových šicích strojích. Záleží tedy na tom, z jak tenké či tlusté koženky budou ty kabelky. Když budete šít příliš tlustou kůži či koženku a bude mít šicí stroj problém, neuzná Vám ani jeden servis záruční opravu. Tenkou koženku oba šicí stroje zvládnou. Nejdůležitější vždy je použít správné jehly podle šitého materiálu. Tzn. jehly na kůži nebo na rifle, jehly na riflovinu atd. Když nepoužijete správné jehly, bude mít problém každý šicí stroj bez ohledu na značku. Uvedené šicí stroje jsou kvalitou srovnatelné. Liší se parametry – např. z nejdůležitějších – šicí stroj Janome 415 nemá plně aut. knoflíkovou dírku, regulovatelný přítlak patky, šicí stroj E66 má horizontální chapač, šicí stroj Janome 415 má kyvný chapač. Je tedy také důležité, které parametry jsou pro Vás důležité a na který chapač jste zvyklá či který preferujete.

26. 10. 6. 2012 at 13.07

Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na srovnání šicích strojů Singer Confidence 7463, 7465 a Lucznik Balladyna? Chtěla bych kvalitní šicí stroj, který zvládá jak jemné šifonové materiály tak i pevné látky a případně i koženky a kůže…Navíc bych chtěla aby mi ten stroj když do něj investuji vydržel hodně let a byl relativně skladný do menšího bytu a dal se přenášet. Dále by mě zajímalo, jak vypadá plastový kryt k Luczniku Bal., nenašla jsem na Vašich stránkách foto. K singrům nebývá standartně pouzdro? Dále by mě zajímalo, jestli u obou typů konstrukce pevně uzavřena, nebo se dá nechat od prachu a zda se příslušenství k obou typům strojů dá sehnat v běžné galanterii, nebo je třeba to řešit speciálními objednávkami?
    Předem děkuji za Vaši odpověď.
    S pozdravem
    Z.

• 11. 6. 2012 at 14.59

Dobrý den, po pravdě řečeno, se šicími stroji Singer 7463, 7465 není dostatek zkušeností, pokud na nich chcete šít uvedené materiály. S čím ale zkušeností je dostatek, že je velmi problematické, sehnat na tyto šicí stroje příslušenství. Proto bychom tyto šicí stroje nedoporučili.

Co se týče šití kůže – ta se šije na průmyslových šicích strojích, ne na šicích strojích pro domácnost. Každý dovozce nebo technik řekne na dotaz, zda jeho šicí stroje ušijí kůži: “Je kůže a kůže”. Nelze takto jednoduše odpovědět. Když bude tenká broušená, tak se správnými jehlami na kůži ano. Totéž platí pro koženku. Jehly jsou obecně mimořádně důležité pro šití jakýchkoliv materiálů – ať již síla, tak typ jehly – standard, stretch, jeans, kůže atd. Jinak budete mít problémy a nebude to chyba stroje.

S těmito pravidly můžeme šicí stroj Lucznik 2020 Balladyna II doporučit. Jedná se o mimořádně kvalitní a oblíbený šicí stroj.
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-2020-balladyna-ii-darek/d-69244/
      Má vysoký zdvih patky, a proto pohodlně zvládá jak jemné, tak i silné materiály. Má tvrdý kryt, již zajišťujeme foto a budete si ho moci ještě dnes na uvedeném odkazu prohlédnout v doplňujících obrázcích pod hlavní fotkou šicího stroje.

Jehly pro šicí stroj Lucznik Balladyna jsou běžně dokoupitelné v galanteriích – jehly s ploškou 130/705H. Příslušenství jako šicí patky jsou běžně skladem u dovozce a jsou cenově ze všech značek nejvýhodnější. http://www.raj-siti.cz/lucznik-nove-sici-stroje/cz/c-918/
      Každopádně šicí stroj Lucznik Balladyna má maximum patek již v základu stroje a není nutno je tedy dokupovat. Jen patku řasící a případně patku horního podávání. Kryt šicího stroje je uzavřen proti prachu, samozřejmě je třeba pravidelně u stroje čistit prostor pod stehovou desku apod. dle návodu a také dle častosti šití.

Pokud byste chtěla nějaký ještě silnější šicí stroj, pak bychom doporučili šicí stroj ve vyšší cenové hladině, který skvěle zvládá i např. kůži a silné materiály, a sice model šicí stroj Pfaff Expression 2.0., případně modely tohoto typu stroje 3.0 a 4.0 :

27. 27. 6. 2012 at 11.16

Dobrý den,

prosím o radu, jaký šicí stroj koupit na šití hraček…Plánujeme pro děti šít s maminkou látkové hračky z biolátek apod. a chceme koupit i kvalitní stroj, který nám to umožní.
    Předem děkuji za odpověď.

• 27. 6. 2012 at 15.48

Dobrý den,
      můžete prosím upřesnit jak silné materiály budete šít, kolik hodin denně budete šít a jaký je Váš cenový limit. Uvedené zadání je velmi obecné. Děkujeme předem za odpověd.

28. 11. 7. 2012 at 21.39

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký šicí stroj bych si měla koupit pokud chci šít obojky a vodítka pro psy z polypropylenových popruhů (nylonu)? V jaké cenové kategorii se dá takový stroj koupit, případně jestli je vůbec možné z tohoto materiálu šít doma nebo je na to potřeba nějaký speciální průmyslový stroj? Děkuji vám, Lucie

• 12. 7. 2012 at 14.34

Na šití obojků je třeba používat průmyslový šicí stroj. Poptal jsem za Vás doporučení typu průmyslového šicího stroje u tří dovozců, na daný typ šití a doufám, že mi brzy odpoví. Dám Vám vědět.

• 13. 7. 2012 at 9.25

Tak jediné, co mi doporučili je následující, buď si pořídit základní průmyslový šicí stroj – tzv. jednojehlu nebo to zkusit se šicím strojem Janome 423, ale tady bych byl opatrný s ohledem na poskytovanou záruku na šicí stroj. Šicí stroj Janome 423 můžete pořídit na Ráj šití: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-janome-423-s/d-69420/. Průmyslový šicí stroj bohužel bude za jiné peníze.

29. 31. 7. 2012 at 9.06

Dobrý den,

vybírám nový šicí stroj a rozhoduji se mezi těmito dvěma:

1.) Šicí stroj Bernina Bernette E 66 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-bernina-bernette-e-66/d-69212/
    2.) Šicí stroj Veronica Komfort 303 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-veronica-komfort-303/d-69843/

Dá se doporučit, který z nich je lepší?
    Kromě různých oprav a zkracování kalhot se chystám občas něco spíchnout pro děti i pro sebe (hlavně kalhoty, halenky…)
    Zajímalo by mě i porovnání z hlediska hlučnosti. Přece jenom bydlím v bytě a nechtěla bych večer rušit sousedy (a ani budit děti) rachotem šicího stroje 🙂
    Je možné si ve Vašem obchodě oba stroje prohlédnout, popř. vyzkoušet?
    Předem děkuji za Vaši odpověď
    Eva

• 31. 7. 2012 at 15.50

Dobrý den, po konzultaci s technikem jsme Vám na Váš mail přímo odpověděli a poslali náš názor na šicí stroj Bernina E66 a šicí stroj Veronica 303. Rozdíl je v tom, že šicí stroj Bernina má horizontální rotační chapač, zatímco šicí stroj Veronica 303 má kyvný CB chapač.

Šicí stroj Berninu E 66 máme skladem a rádi Vám ji vybalíme, ukážeme a sdělíme vše potřebné. Jedná se o velmi krásný a kvalitní šicí stroj, ještě nebyl nikdo nespokojen. Šicí stroj můžete vidět zde, nejlépe v odpoledních hodinách od 14 – 17 hod, v pátek do 15 hod. http://www.raj-siti.cz/kontakty/cz/t-76/

Co se týče šicího stroje Veroniky 303 – nemůžeme říci nic špatného, reklamace rovněž nejsou. Více na mailu.

30. KristinaOdpovědět
    9. 8. 2012 at 19.49

Dobrý den,

chtěla bych si koupit overlock a coverlock a zaujalo mě u Pfaff over i cover v jednom stroji. Zajímaly by mě zkušenosti, kvalita práce na takovém stroji, jestli tedy není lepší koupit si 2 stroje zvlášť. Taky potřebuji poměrně tichý stroj, kvůli dětem a sousedům. A který typ by byl nejlepší, nějak si nedovedu přeložit technické parametry do praxe.

Druhý dotaz mám na normální šicí stroj. Moc se mi líbí Pfaff Expresion, ale kupovala bych ten nejnižší, tak jestli to má smysl, nebo raději koupit Expresion 3.0. Nedělám ani patchwork, ani quilt, šiju pouze oblečení, ale mnohdy z tuhých látek, nebo naopak nejjemnějších šifonů a chtěly bych začít zdobit výšivkou(ale spokojím se i s nějakými pěknými ozdobnými stehy), můj Brother po 10 letech začíná dodýchávat. Zajímá mě opět jak hlučnost, tak kvalita práce, jak stroje zvládají jemné/tuhé materiály, popř. jak si poradí s úpletem.

• 10. 8. 2012 at 9.30

Dobrý den, co se týče kombinací overlock – coverlock, je to individuální. Pokud šijete hodně např. zakázky a potřebujete rychle tzv. přeskočit na prádlový steh a zpět, pak je lepší mít 2 stroje. Převlékání a přenastavení se může zdát zpočátku komplikované, ale je to jen otázka cviku. Každopádně nějaký čas to vezme a pokud člověk není omezen prostorem či penězy, tak je lepší koupit oba stroje. Pokud šijete jen pro rodinu a prádlový steh byste používala jen občas, pak se spíše vyplatí kombinace těchto šicích strojů. Co se týče hlučnosti, tak po pravdě všechny overlocky a coverlocky jsou o něco hlučnější než šicí stroje. Je tam více mechanických prvků, které se potkávají jako smyčkovače apod. Mezi značkami v tomto směru u overlocků a coverlocků zásadní rozdíl není. Uvedené kombinace overlock – coverlock Pfaff jsou velmi kvalitní a spolehlivé šicí stroje! Rozdíl je především v tom, že 3.0 je mechanický a 4.0 je elektronický tzn. že ovládáte většinu funkcí na displeji. Na tomto odkazu můžete vidět v tabulce rozdíly mezi modely:
      http://www.raj-siti.cz/overlock-coverlock-pfaff-30/d-69654/
      Co se týče modelu šicího stroje Expression 2.0 nebo 3.0, tak pokud zvolíte levnější model šicího stroje, nevadí. Jedná se o skvělý a mimořádně kvalitní šicí stroj. Většinou zákazníci kupují buď 2.0 nebo 4.0. Šicí stroj 3.0 se prodává velmi málo, rozdíly už nejsou tak výrazné. Rozdíly můžete opět vidět zde v tabulce:
      Uvedený šicí stroj Vám splní Vámi uvedené požadavky bez problémů. Hlučnost šicího stroje není velká. Je přiměřená. U takto kvalitních a výkonných šicích strojů nelze zajistit super tichost. Velmi tiché šicí stroje jako např. levnější šicí stroje Brother nebo Singer apod. jsou totiž plastové, proto jsou tiché. To však má druhou stranu mince – nemůže Vám zajistit dlouhou životnost součástek resp. šicího stroje a šití silnějších materiálů.

31. KristinaOdpovědět
    9. 8. 2012 at 19.51

Dcera mi to odklikla dříve, ještě:

Předem děkuji za odpověď

Kristina

32. 30. 8. 2012 at 20.33

Dobrý den,
    mám zájem o koupi kvalitnějšího stroje pro šití dětského oblečení, kalhoty jak letní tak zimní, softschelové soupravy, tepláčky, plánuji menší podnikání, ale mám zkušenosti jen s obyčejným šicím strojem, prosím o radu. Děkuji

• 31. 8. 2012 at 11.11

Dobrý den, na základě Vašeho zadání budete potřebovat v případě menšího podnikání šicí stroj, overlock a coverlock. Kolik hodin denně plánujete šít? Jaký je Váš maximální cenový limit?

33. MahtielOdpovědět
    6. 9. 2012 at 21.05

Dobrý den, pane Karle,

chtěla bych poradit, jaký stroj si v budoucnu koupit, popř. si přát jako svatební dárek. Uvažuji o nějaké levnější vezi Veronicy, líbí se mi dlouhá záruka a garance 10 let náhradních dílů, na internetu jsem si povšimla, že jsou oblíbené především šicí stroje značky Janome a na této stránce jsem si rovněž povšimla, že jste několikrát snad doporučoval Lucznik 888 Izabella II s ořezem. Na nějaké internetové stránce ovšem někdo od soudobých Luczniků odrazoval, že snad nejsou příliš kvalitní Ráda bych kvalitní šicí stroj v cenové relaci cca do 5000 nebo 6000 Kč. Nikdy jsem na šicím stroji nepracovala, tak bych ráda nějaký blbuvzdorný 🙂 Děkuji předem za radu.

• 7. 9. 2012 at 9.33

Dobrý den, ať již si vyberete šicí stroj Veronica 303, nebo šicí stroj Janome 423 či Lucznik 888 Izabella II s ořezem, neuděláte chybu! Ve všech případech se jedná o šicí stroje ve stejné cenové kategorii, stroje srovnatelné, jen šicí stroj Izabella má navíc možnost ořezu a je od včerejška ještě v zajímavější cenové nabídce: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-888-izabella-ii-s-orezem/d-69799/.
      Šicí stroje Lucznik a Lucznik jako značku pomlouvají pouze 2 typy lidí:
      – buď hovoří o starých šicích strojích, kdy jeden model se příliš nepovedl a následně to ovlivnilo názor na celou značku, přestože velké množství lidí má “starého” Lucznika a jsou s ním léta spokojeni a kupují si nový
      – nebo hovoří o nových šicích strojích, a to jsou prodejci, kteří ho v nabídce nemají. Nemohou ho prodat, tak alespoň pomlouvají, aby měli šanci, aby tu jinou značku, kterou mají, koupil zákazník u nich. Nic o nové modelové řadě šicích strojů nevědí, přesto mají odvahu tvrdit naprosté nesmysly. Na Ráji šití.cz prodávají téměř všechny značky vč. značky Lucznik a prodávají se všechny 3 uvedené, v pořadí Lucznik, Janome, Veronica.
      Nedá se říci, že jen jeden šicí stroj je nejlepší. Jak už jsem uvedl, jsou kvalitou srovnatelné. Vyberte si tedy ten, který se Vám nejvíce líbí designem. Se svým svatebním darem budete určitě spokojená :-).

34. KristinaOdpovědět
    22. 9. 2012 at 0.18

Dobrý den,
    tak jsem měla možnost vyzkoušet pár strojů a rozmyslet se, co vlastně chci a (ještě nevím, kam je dám) asi budu pořizovat každý stroj zvlášť. Tedy normální, vyšívací, over i cover. Ale to se mi zase nechce dát za normální kolem 20 tis. Na druhou stranu nevím jestli šetřit, protože šiji i z velmi tuhých keprů, třeba 6-7 vrstev. Navíc bych chtěla konečně začít šít v trochu větší míře, cca 5 hod denně.

Původně jsem byla rozhodnutá pro Pffaf Expression, ale nyní se rozhoduji nad Brotherem cenově do 10 tis. Nebo zvládl by takový nápor i Brother DS 140?

• 24. 9. 2012 at 8.42

Dobrý den, šít 6-7 velmi tuhých keprů na levném šicím stroji je naprosto nevhodné a nelze to doporučit. Natož šít 5 hodin denně. Šicí stroje pro domácnost jsou koncipované na zatížení v průměru 3 hod. denně, protože jsou pro občasné šití v domácnosti pro potřeby rodiny, jak vyplývá z názvu a ne na zakázkové šití. 6-7 tuhých keprů by se mělo šít na průmyslovém šicím stroji. Pokud to zvládne nějaký šicí stroj pro domácnost, tak šicí stroj Pfaff Expression, a to by se ještě muselo vyzkoušet. Pokud si s uvedenými požadavky zakoupíte šicí stroj za 10 tis. či levnější, můžete téměř s jistotou očekávat, že tento šicí stroj nevydrží zatížení a začne mít velmi brzy problémy z důvodu přetěžování a nebude Vám uznána záruka, protože to technik pozná. To znamená, že neušetříte, ale vyhodíte 10 tis. Kč. Použití šicího stroje Brother DS 140 na uvedené zatížení je samozřejmě také nevhodné.
      Pokud se ptáte na doporučení, tak nejvhodnější z nabídky šicích strojů pro domácnost je šicí stroj Pfaff Expression, ale platí viz výše. Děkuji.

35. KristinaOdpovědět
    22. 9. 2012 at 0.18

Předem děkuji za radu.

Kristina

36. KarolinaOdpovědět
    22. 9. 2012 at 11.10

Dobrý den, prosím o radu při výběru modelu šicího stroje. Bude sloužit pouze pro domácí šití- ale šiju velmi často- i z žerzejových úpletů, občas i džínsoviny a 1-2 ročně ušiju i flaušový kabát. Mám overlock Na šicím stroji používám spíše základní typy stehů, dekorativní nevyužívám. Preferuji spíše mechanický stroj, s možností dokoupení přídavných patek- zejména pro skryté zipy. zatím mne zaujal Janome 423- nebo doporučíte ještě nějaký vhodnější? předem díky!

37. MartinaOdpovědět
    27. 10. 2012 at 22.47

Dobrý den, zvažuji koupi overlocku a chtěla bych poprosit o Vaše doporučení, jelikož se rozhoduji mezi Bernette 610, Janome 990D, Janome 744D a Brother M3034D. Nejvíce doporučovaná Bernette bohužel nemá volné rameno (možná by to ani nevadilo) a také jsem ve specifikacích nezjistila jestli jsou součástí i patky a jaké. Zároveň by mě zajímala i cenová náročnost na další příslušenství i kvalita nožů a poměr kovových součástek.
    Děkuji.Martina.

38. JanijaniOdpovědět
    1. 11. 2012 at 8.09

Dobrý den,
    mám ve výběru overlocky Pfaff Hobbylock 2.0, pak Janome 744 D, a Bernina Bernette 610. U všech vyhovující nabídka stehů, patky mně nezajímají, volné rameno jeden nemá,na dvounitce mi docela záleží. Občasné domácí šití, ale nechci “plasťáka”. (Jsem zvyklá na bytelnou Husgvarnu – klasický šicí stroj, který mám 30 let bez servisního zásahu). No a teď který…..japonský nebo radši evropský….s pohledem do budoucna, na poruchovost…….a nemá některý z jmenovaných rychlosti “natvrdo” dané?? Myslím že jeden ze Pfaffů to měl…..natvrdo jen 2 rychlosti šití…..není plynulá rychlost tak jak šlapu na spouštěč…???? A teď co….vidět je pohromadě je skoro nemožné, i v našem městě prodejce je objedná, ale nemá zrovna tyto k vidění…. Kdybych to aspoň mohla vidět, rozhodnu se okamžitě…poradíte?

• 1. 11. 2012 at 16.19

Dobrý den, obáváme se, že nenajdete v republice prodejce či prodejnu, který by měl tyto 3 stroje fyzicky vedle sebe a Vy se na ně mohla v jednu chvíli podívat. Buď se prodejci specializují na nějakou značku anebo pokud mají v nabídce všechny značky, tak jako např. na Ráji šití.cz, kde najdete overlocky zde: http://www.raj-siti.cz/overlocky/cz/c-909/, tak je objednávají na základě objednávky, protože se tyto stroje neprodávají denně. Máme však dostatek zkušeností z prodeje, abychom Vám poradili. Pokud chcete bytelný nejvýkonnější stroj ze tří uvedených, doporučíme model Pfaff Hobbylock 2.0: http://www.raj-siti.cz/overlock-pfaff-hobbylock-20/d-69657/. Má plynule nastavitelnou rychlost šití tzn. že si volíte rychlost stiskem šlapátka, tak jako na šicím stroji a tak rychle Vám overlock šije. Nemá přednastavené rychlosti.

39. JanijaniOdpovědět
    2. 11. 2012 at 6.50

Děkuji za odpověď,
    a z těch mých zmíněných strojů mají všechny alespoň kovový plášť? (Pfaff Hobbylock 2.0, Janome 744 D, Bernina Bernette 610)
    Bylo mi řečeno, že overlocky do 6 tis. mají plastový plášť.
    Ale na obrázcích samozřejmě není poznat ani u dražších je-li to kov…..psáno to většinou není.

• 2. 11. 2012 at 9.40

Dobrý den, tomu nerozumíme, kdo a proč Vám to řekl. Overlocky všech značek prodáváme a známe a žádný nemá kovový horní kryt bez ohledu na cenu, tedy co se týče strojů pro domácnost, kdy šijete pro potřeby rodiny. Samozřejmě pokud nemáte na mysli průmyslové nebo polo-průmyslové overlocky na zakázkové šití.

40. JanijaniOdpovědět
    2. 11. 2012 at 10.02

Děkuji za odpověď,
    ano šiju pro potřeby rodiny (běžné oděvy ne) na své 30 let staré Husgvarně (Optima 150) a je celá kovová-plášť…ten povrch kovu je takový hrubý, “kladívkový”. A těžký stroj. Takže podobného dnes nic není v overlockách? Ty se dělají jen v plastu? Nešiju na výdělek ani na zakázku, ale chtěla jsem už něco malinko lepšího abych to měla na dalších X let, myslela jsem, že je rozdíl, jestli dám 6 tis. nebo 10 tis za overlock…(můj bývalý kuch. robot-3 roky starý za 6.000,- je propastně odlišný od mého 1 rok starého “japonce” za 10.000,-) Nějaký rozdíl tam snad bude…nebo ne?

• 2. 11. 2012 at 10.40

Dobrý den, ještě jednou uvádíme, že všechny šicí stroje a všechny overlocky pro domácnost se již mnoho let vyrábí pouze s plastovými kryty. Kovové horní kryty strojů pro domácnost se mnoho let nevyrábí. Není to však na škodu kvality a výkonu stroje. Je samozřejmě zásadní rozdíl, hlavně u overlocků, zda stojí 6 nebo 10 tis. Kč. Proto jsme Vám také doporučili z diskutovaných modelů overlock Pfaff Hobbylock 2.0. V ceně do 10 tis. bychom Vám i bez udání modelů doporučili rovněž tento model. Doporučení vychází z letitého prodeje a zkušeností.

41. JanijaniOdpovědět
    2. 11. 2012 at 10.15

…ještě musím upřesnit níže….předchozí “nedorozumění” přesněji:… bylo mi řečeno, že overy do 6 tis. jsou “plasťáky”. Já si myslela, že mají na mysli pláštˇ….

42. 4. 11. 2012 at 19.56

poprosila bych o doporučení značky nového stroje – potřebuju jen příležitostné domácí šití, ale občas více vrstev látky /část toho šití jsou historické kostýmy/. Potřebuju knoflíkové dírky a overlock. Moje 20 stará Veritaska odešla do věčných lovišť, tak nějakou rozumnou náhradu. Dala bych přednost mechanickému stroji s otočným ramenem. děkuji

• 5. 11. 2012 at 11.44

Dobrý den, prosím upřesněte Vaši maximální cenovou výši, kolik jste ochotna do šicího stroje investovat a také z jakých materiálů šijete historické kostýmy. Následně Vám doporučíme šicí stroj či šicí stroje. Děkuji.

• 7. 11. 2012 at 11.37

Nerozumíme přesně dotazu k otočnému rameni. Např. ale šicí stroje Pfaff mají možnost otáčení ramene např.: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-pfaff-select40/d-69647/ nebo i nižší šicí stroje řady Selectů of Pfaffu. Doporučuji nám zavolat na linku 725 505 344, rádi Vám poradíme při výběru šicího stroje dle dalších Vašich požadavků nebo upřesníme proč ten či onen šicí stroj.

43. 15. 1. 2013 at 13.15

Dobrý den, prosím jaké jsou zkušenosti s overlocky ELNA ?
    Myslím spolehlivost, poruchovost, dostupnost náhr.dílů, pozáruční servis a tak. Prý některé overlocky zvládnou kdejaké nitě, některé ne….
    A co třeba Elna 664Pro ? Jaké jsou v porovnání s overlocky Janome ?

• 18. 1. 2013 at 10.32

Dobrý den, zkušenosti s overlocky Elna jsou minimální. Jedná se o prakticky novou značku na trhu a prodaných kusů je minimim. Chybí dlouhodobá zkušenost s těmito šicími stroji, nedá se tedy ani hovořit o pozáruční zkušenostech. Nechceme tuto značku pro šicí stroje nijak znevýhodnit, ale to je prostě skutečnost. Zkušenosti s overlocky Janome jsou velmi dobré a dlouhodobé. Jedná se o kvalitní a bezproblémové šicí stroje, overlocky.
      Nitě je třeba na všechny overlocky pro domácnost potřeba používat ty správné tzn. nejlépe nitě pro overlocky pro domácnost v 5 tisícových návinech jako např. tyto: http://www.raj-siti.cz/nite-pes-bila-overlock-1205000-m/d-69820/, event. nitě pro šicí stroje pro domácnost. Jiné nitě např. pro průmyslové šicí stroje atd. nemůžeme do šicích strojů pro domácnost doporučit na žádný model.

44. 25. 2. 2013 at 15.04

Dobry den,

vybiram novy sici stroj za jiz nedostacujici Husquarnu E20. Siju maximalne dve hodiny denne prevazne obleceni, tak 2-3x do roka nejakou tu deku či tašku. Mam jiz overlock Janome D990. Cenovy limit mam deset respektive jedenact tisic a predstavovala bych si nejaky hodně tichy stroj, s moznostmi regulace polohy jehly, rychlosti. Zaroven ale si predstavuji neco, co nezacne narikat pri prosivani svu u softshellove bundy s podsivkou, a co proquiltuje deku aniz bych jej chtela vyhodit z okna. Moc se mi libi Janome 607 TXL s odstrihem nitě a bohatou nabídkou stehu, ale pokud by nezvladl prosit to co potrebuju, tak bych se podivala spise na Janome DC 6030 nebo DC 4100. Co myslite? Nebo nenapada vas neco jineho konkurencniho v podobne cenove, funkcni kategorii? Hledam univerzalni stroj, co mi vydrzi veky.

• 25. 2. 2013 at 17.15

Dobrý den, z Vašeho zadání je zřejmé, že potřebujete opravdu výkonný stroj. Doporučíme Vám tedy model Janome 6030 http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-janome-dc-6030/d-70247/. Vhodné by však bylo zabudované horní podávání, což je velmi důležitá funkce při šití nejen silných materiálů. Proto nabídneme variantně ještě o něco dražší šicí stroje: mechanický model Pfaff Select 3.0 nebo elektronický šicí stroj Pfaff Expression 2.0 – ten je vůbec nejlepší. http://www.raj-siti.cz/sici-stroje-pfaff/cz/c-984/. S běžnými levnějšími šicími stroji budete mít při šití uvedených požadavků problémy.

45. 25. 2. 2013 at 18.01

Moc dekuji za odpoved. Mechanicky Pfaff by me zcela neuspokojil a Expression je zase prilis financne nad limit. Horni podavani budu resit kracejici patkou. Jak moc je 6030 lepsi nez 4100? Laicky me pripadaji velmi podobne. U 4100 me laka velky vyber stehu, abeceda. Bylo by mozne se u Vas oba stroje pripadne vyzkouset?

• 26. 2. 2013 at 13.35

Dobrý den, záleží na tom, co je pro Vás důležitější. Jestli robusnost a výkonnost šicího stroje + stolek v ceně u stroje Janome 6030 nebo abeceda, větší výběr stehů, možnost uložení do paměti u stroje 4100. Záleží zda upřednostníte kreativitu nebo výkonnost stroje. To je rozdíl mezi uvedenými stroji. Bohužel vyzkoušet stroje není možné.

46. 26. 2. 2013 at 8.36

Dobrý den, čím déle vybírám nový šicí stroj, tím jsem bezradnější. Prosím o radu, mám tyto požadavky: kovová konstrukce, pokud možno tichý chod, elastický steh, plynulá regulace stehů, snadná vyměnitelnost patek, dostatečný prostor pod přítlačnou patkou, volné rameno, dobré osvětlení, standartní typy jehel, spolehlivost, spíše mechanický než elektronický. Cena cca 6000,-. Děkuji

47. DenisaOdpovědět
    19. 3. 2013 at 10.29

Dobrý den, mám starý šicí stroj Minerva šlapavací a nyní přišel čas na změnu, po přečtení všech zde uvedených diskuzí ( jsem stejný uživatel,šití záclon, povlaku, bavlny, zkrácení kalhot, riflí jednou za čas, spíše bych ráda povlaky na polštářky s všitou aplikací taková domácí klasika) rozhoduji se mezi – Šicí stroj Lucznik 419 Milena
    lákají mě patky zdarma a bohaté příslušenství a pak
    Šicí stroj Lucznik 2005 Amelia II
    jaký je zásadní rozdíl krom ceny 🙂

• 22. 3. 2013 at 14.11

Dobrý den, rozdílů mezi šicími stroji Lucznik Amelia a Lucznik Milena je docela dost. Lucznik Amelia má navíc:
      – plynule regulovatelnou šířku stehu
      – aut. navlékač jehly
      – regulaci přítlaku patky
      Jako dárek má sadu šití vč. 16 navinutých cívek, které kdybyste kupovala, by jen ty prázdné cívky stály 160,- Kč. Celá sada šití má vyšší hodnotu – 299,- Kč. Lucznik Amelia je o něco výkonnější stroj, než Milena – je ve vyšší třídě. Oba šicí stroje jsou pěkné a kvalitní, ale pokud není problém ve financích, pak bychom si jednoznačně vybrali Lucznik Amelii.

48. michaelOdpovědět
    26. 3. 2013 at 9.10

dobry den, mam dotaz…..chci koupit manzelce sici stroj a rozmyslim se mezi Šicí stroj AEG 220,Šicí stroj Lucznik 2014 Ewa a SINGER Tradition 2259..muzete mi prosim poradit jayk si vybrat

• 26. 3. 2013 at 13.35

Dobrý den, my bychom si vybrali z uvedených šicích strojů raději šicí stroj Lucznik Ewa a to z několika důvodů, předností, které tento stroj má a to:
      – má kovovou kostru
      – lze kdykoliv dokoupit příslušenství za rozumné ceny atd.
      Pokud váháte z různých důvodů, který, zda AEG, Singer nebo jiný, doporučuji obrátit se na nás telefonicky a to na číslo: +420 725 505 344. Rádi Vám vybrané stroje porovnáme, pomůžeme s výběrem, doporučíme ten nejvhodnější k Vašim potřebám.

49. 28. 3. 2013 at 8.51

dobry den. Poradte ktory stroj kupit Brother Ds 140 alebo Bernina E66 pripadne Bernina E82e. Dakujem

• 28. 3. 2013 at 15.45

Dotaz je velmi obecný a nejsou známé informace o potřebách švadleny. Pro každého může být vhodný jiný stroj. Všechny 3 jsou kvalitní a oblíbené. Pokud ale postavíte tyto 3 stroje proti sobě, tak odpovíme, že bychom si vybrali Berninu E82e, protože je z nich nejlépe vybavená a robusní. V případě zájmu o více informací zavolejte na +421 725 505 344.

50. BarboraOdpovědět
    10. 4. 2013 at 11.05

Dobrý den,
    uvažuji o koupi šicího stroje Brother NV 10A, resp. NV 15A nebo DS-140. Z dostupných informací mi není jasné, proč je model DS-140 levnější, přestože má více než dvojnásobný počet stehů. Mohl byste mi, prosím, napsat Váš odborný názor.
    Děkuji.

• 11. 4. 2013 at 15.55

Dobrý den, šicí stroj Brother DS 140 je mnohem menší konstrukce a velikosti. Je to stroj na občasné šití. Šití na Brother NV 10 nebo 15 je mnohem komfortnější, protože jsou tyto stroje větší – robustnější.

Napsat komentář: Zdenka Zrušit odpověď na komentář

Text zprávy*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jméno*
Email*

*