Vítejte v rubrice Recenze, diskuse, názory!

Karel Černoch

Rubrika Recenze, diskuse, názory je určená pro vás, čtenáře našeho blogu Šicí-stroj.cz a zákazníky našich internetových obchodů OK-obchod.cz a Ráj-šití.cz. V této rubrice můžete zveřejňovat vlastní příspěvky, názory a recenze ze světa šití a šicích strojů.

Chcete se s ostatními podělit o Vaše zkušenosti s šitím či konkrétním šicím strojem? Potom zde je nejlepší místo, kde tak můžete učinit. Neváhejte a pište vlastní recenze a popisujte využití různých funkcí, které šicí stroje nabízejí.

V této rubrice můžete také diskutovat, vyměňovat si názory a navazovat nové odborné vztahy.

Těšíme se na Vaše příspěvky.

Váš

OK business, s.r.o.

989 Comments

1. 11. 2. 2009 at 18.10

Doufám, že se podařilo vytvořit seriózní blog pro všechny zájemce o šití, šicí stroje a jejich vývoj. Věřím, že se kreativitě nebudou klást meze a že si čtěnáři sami řeknou z které oblasti budou chtít čerpat nové poznatky, podělit se s dalšími, kteří mají pdobné zájmy atd.

• Iveta FürstovaOdpovědět
      10. 1. 2017 at 11.45

Dobrý den,ráda bych se Vás zeptala,zda-li na této diskuzi mohu dát nabídku na prodej šiciho stroj Luznik Zofia 2015 nebo to neni mozné?
      děkuji za odpověd.Iveta

• Dana PitrováOdpovědět
        11. 1. 2017 at 11.08

Omlouváme se, náš blog neslouží jako inzertní portál.
        Jestliže potřebujete poradit v oblasti šicích strojů, rádi se Vám budeme věnovat.

2. 14. 2. 2009 at 22.02

Docela ráda bych si vyměnila zkušenosti z oblasti vyšívacích strojů. Doporučil byste někdo nějaký typ? Máte s nějakou značkou zkušnosti? Děkuji předem. Pavla

3. 14. 2. 2009 at 22.04

Využíváte coverlock nebo stačí steh šicího stroje? Já ho moc nevyužiji, takže nevím, zda mám koupit, ale jak jsem tady pochopila, tak je to jiný typ šicího stroje.

4. KarčiOdpovědět
    9. 3. 2009 at 14.22

Coverlock je jiný typ šicího stroje. Používá se k šití spodem krycím stehem – trička atd. Pro domácí šití, troufám si říci, že příliš nevyužijete a při ceně coverlocku, bych řekl i zbytečná investice. Radši šicí stroj, overock v této kombinaci. Existuje ještě i kombinace overlocku a coverlocku, která vyžaduje “přestavbu”, ale to je také otázka. Toto lze např. u overlocku 720 D5 Lucznik i u dalších.

5. 10. 3. 2009 at 16.52

Ráda bych se poradila, jaký stroj koupit. Jsem amatérská švadlena. Momentálně se snažím hodně šít na svého sedmiměsíčního syna a hodlám v tom pokračovat. Mám starý stolní šicí stroj po babičce švadleně, ale vzhledem k tomu, že se v současnosti hodně šije z pletenin, chtěla bych něco vhodnějšího. Nevím, zda je lepší koupit overlock, nebo mi postačí šicí stroj s overlockovým stehem, nebo nějakým speciálním stehem na pleteniny. V současných označeních stehů se moc nevyznám. Prosím o radu. Děkuji

• 10. 3. 2009 at 18.53

Technologicky jsou stroje : šicí stroj a overlock – odlišné a nelze je
      zaměnit:

– šicí stroj šije rovně nebo klikatými a ozdobnými stehy, ale má jen jednu
      jehlu a 2 nitě, proto sešívá materiály k sobě, ale nemůže tak dokonale
      obnitkovat pružný materiál a nemůže ořezávat látku jako overlock

– overlock je speciální zpravidla 2 jehlový 4nitný šicí stroj, který
      sešije, obnitkuje a začistí (ořízne) látku v jednom kroku – můžete ho vidět
      z rubu u svislého švu např. na tričku od průramku k pasu. Dnes velmi
      oblíbený i nejen pro pružné látky a úplety, ale jako profesionální zakončení
      i ostatních oděvů z běžných látek (i neúpletových) např. kostýmů apod.
      (dříve se používalo entlování). U úpletů nenahraditelný, protože entlování
      na šicím stroji nezajistí, aby očka neutíkala. Nešije však jen jedním švem
      rovně jako šicí stroj.

Naprostá většina šicích strojů nabízí overlockový steh, ale šicí stroj Vám 100%ně
      nenahradí overlock. Ušije obnitkovací steh (podobný tomu, co vytváří overlock)
      na okraji látky bez ořezu materiálu. Díky jiné technologii nemůže overlock plnohodnotně
      nahradit. Nelze předem říci, zda se některý materiál bude či nebude párat.
      Záleží to na konkrétním materiálu, ale i na střihu a namáhání konkrétních švů.
      V současné době švadleny kupují do domácnosti k šicímu stroji ještě overlock,
      právě z důvodu častého používání úpletů a z důvodu nezaměnitelnosti výrobků.

Proto Vám doporučím koupi overlocku – momentálně je nejvýhodnější a nejprodávanější
      model Lucznik 720D-4, který je v mimořádné akční ceně za 5 990,- Kč. Je vhodný i pro
      začínající uživatele s overlockem a je vybaven kvalitním podrobným českým návodem.
      Odkaz: http://www.raj-siti.cz/overlock-720-d-4-lucznik-4-nitny-2-jehlovy/d-69105/

6. KamilaOdpovědět
    20. 4. 2009 at 8.22

Tak jsem dala na Vaši radu, přečetla si komentář a koupila jsme tento overlock. Musím říci, že jsem zatím spokojená. Uvidíme dále. Je fakt, že jsem si dokoupila i nějaké patky, takže využiji více než nadstandardně.

7. KamilaOdpovědět
    20. 4. 2009 at 8.23

Jinak více recenzí na šicí stroje Lucznika a na shop Ráj šití, jsem našla na Heuréce, protože mají certifikát spokojeného zákazníka (nebo tak nějak) a i to mi pomohlo v rozhodování.

8. 12. 6. 2009 at 13.06

Nemá někdo skušenost s šicím strojem Profesionál 900 Veronica.Rád bych ho koupil.Je však z kategorie dražších šicích strojů a proto scháním nějaké informace od uživatelů.
    Děkuji

9. MiladaOdpovědět
    13. 6. 2009 at 20.40

Často šiji a přešívám a zakoupila jsem k šicímu stroji i overlock(Lucznik 720D-4)-prokousala jsem se návodem,který je zaměřen hlavně nato,jak se co dělá,ale ne proč se to dělá.Na př.jaký steh na co použít,proč měnit smyčkovač na zozpínač atd. Prostě bych potřebovala poradit jak overlock používat .Neexistuje nějaký kurz nebo knížka?

10. 15. 6. 2009 at 10.44

V okolí bude určitě nějaká agentura nebo škola, která bude kurzy šití organizovat nebo na netu… z knížky, to je asi jako z návodu nebo zase z nějaké školy, kde učí šít a půjčit si nebo zkopírovat jejich skripta… nebo nějaká kámoška nebo někdo z rodiny, kdo s tím umí.

11. 15. 6. 2009 at 10.48

jo ještě, je kniha – Základní techniky šití, z nakladatelství Metafora, od Wendy Gardingerové: cituji z webu: http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=8836

Podobně, jako jiné hobby výtisky od tohoto nakladatelství, vás Základní techniky šití nejprve seznámí s materiály a příslušenstvím, které ke krejčovině patří. Můžete tak objevit i jiné typy jehel (zakulacené, navlékací na korálky, dvojité, spirálové apod.) než klasické rovné a špičaté, poznáte vhodné typy nití (na vyšívání, ke zpružení oděvu atd.) nebo konečně přijdete na to, který stroj použít, aby se vám netřepila látka (a propos – jednotlivým typům látek autorka věnovala celých šest stran, přičemž se jedná o základní typy tohoto materiálu) nebo s jakou patkou vytvoříte neviditelný steh tzv. slepý.

Praktické rady pak přináší následující návody, které vás naučí pracovat s papírovými střihy, poznáte, které stehy existují (a jejich vhodné využití) a postupně se přenesete k samotnému zhotovení základních střihů či jednotlivým krejčovským technikám jako např. zhotovení saka, kalhot, skládané sukně nebo zašití kapes do oděvu. S přibývajícími stránkami se postupně propracujete ke složitějším variacím, které zanedlouho budete zvládat levou zadní.

Šití ovšem nespadá jen do oděvní tvorby, ale svoji kreativitu můžete také uplatnit i v bytové kultuře. Autorka, mimochodem výtvarnice s více jak dvacetiletou praxí v oděvním a dekoračním průmyslu, představuje názorně, jak si zútulnit prostředí, ve kterém žijeme a naučí nás např. spočítat, kolik látky zakoupit, chceme – li si vytvořit netradiční závěs.

V závěru knihy pak přichází na řadu ukázka prací pokročilých kreativců, kteří se ale také kdysi prali se zašitím zipu, úpravou lemů nebo všitím podšívky. Vy se jejich výtvory můžete inspirovat a postupně nacházet svůj vlastní rukopis.

Publikace Základní techniky šití provádí své čtenáře opravdu krok po kroku jednotlivými krejčovskými technikami a i když zrovna netoužíte stát se švadlenou/krejčím nebo oděvním designérem, tak i přesto vám kniha poslouží jako příručka k jednodušším úpravám vašeho oblečení. Autoři k pracovním postupům přiřadili i bohatou fotodokumentaci, takže se případně nebudete utápět ve slovních formulacích jednotlivých kroků. A aby autoři knihy čtenáři usnadnili práci co nejvíce, připojili k některým postupům i pár rad, které nerozpoznáte pouhým prozkoumáním oděvu nebo si jej nepřečtete u každého pracovního návodu v časopise, protože se jedná o triky, na které krejčí přicházeli postupně a které si mezi sebou sdělují po dlouhá léta ověřená praxí.

• 15. 6. 2009 at 11.09

bohužel tyto knihu ale neznám, doporučuji knihkupectví, prolistovat a pak… pokud zjistíte, že by V8m mohla pomoci, zakoupit…

12. 26. 6. 2009 at 13.36

Zdravim, mam prosbu nema nekdo navod na Textimu ALtin? Tedy jeste lepe prirucku o serizeni, i kdyz prirucka na serizeni by stacila na jakykolicv sici stroj. Potrebuji se po letech zas zoirientovat jak seridit chapac, aby se “nabirala” spodni nit. Ted jsem koupil Textimu starou,ale vypada, ze je dost OK. Takze jsem omyl mechanicke casti benzinem, promazal,ale jeste ta spodni nit nejde 🙁 Mozna bude nakonec v cudu chapac, takze kdyby byla fotka zdraveho, tak by to bylo tez super. Predem moc dik. Milan

13. 26. 6. 2009 at 15.35

Nevím, jestli takto pomohu, ale za tyto průmyslové šicí stroje byli odpovědní v Boskovicích. Byla to firma (tuším) Sešite, s.r.o., která byla zastoupením Minervy a Altin – Textimy, měla servis. Tam by mohli přímo pomoci nebo poradit, teda pokud budou ochotní. Tel.: +420 516 465 131 (snad bude fuknční), adresa byla Sudice 68, Boskovice. Zkuste a dejte pak vědět, jestli pomohli. Pokud ne, ještě bychom to mohli zkusit u techniků jinde. Jestli ale budou mít příručku an tento šicí stroj… tak to si nejsem vůbec jist.

14. 26. 6. 2009 at 22.52

Zdravim a moc dekuji za kontak a radu. Zkusim kontakt a dam vedet. Tedy jedu knihu na serizovani jsem nasel,ale obecnou a jak jsme ykousel seridit chapac, tak asi bude hrot chapace spatnej, tedy kratkej. A protoze ten hrot chapace na Textime je z ocel pasku a prisubovan k chapaci, tak by stacilo vymenit jen ten, tedy pokud se takto da samostatne sehnat. O vsem dam vedet. Milan

• jozefqOdpovědět
      9. 10. 2016 at 9.01

Zdravim, zaujima ma ta kniha, ktoru ste nasiel k tomu stroji Textima Altin. Prave som kupil tento stroj od ruky. Je v super stave, ale rad by som mal najaky navod ako si ho rozbehat bez nejakeho poskodenia, kde ho premazat a podobne. Budem vdacny za kazdu informaciu, odkaz na nete. Dakujem

• Marie NovotnáOdpovědět
        12. 10. 2016 at 10.40

Dobrý den,
        litujeme, ale s tímto strojem nemáme zkušenosti.

15. 29. 6. 2009 at 10.51

to budu rád. taky díky.

16. KatarinaOdpovědět
    30. 7. 2009 at 13.14

Dobry den, chcela by som poprosit o nejaky tip k obsluhe overlocku Lucznik FN 2-9. Ked som stroj zakupila sil pekne ale po asi 5 pouziti je steh katastrofalny- vynechane stehy, nahustene nite, ziaden pekny vzor. Nanovo som navliekla nite, ci tam nie je problem, skusala som nastavovat napatie niti, no nedari sa mi.

• 31. 7. 2009 at 15.38

Dobry den. Overlock byva nastaven ve vyrobe na standardni material. Casem se muze diky pouzivani ruznych materialu, utahovanim napinacu a dalsimi zasahy rozladit. Serizeni overlocku chce zkusenost. Je to slozitejsi technika, nez sici stroj. Svadleny, ktere maji praxi s overlocky to samy zvladnou. Pokud vsak nema svadlena s praci s overlocky dostatek zkusenosti, nemusi to zvladnout sama a pak jednoznacne doporucuji seridit technikem. Take je po urcitem case nutno overlock vycistit, promazat apod! Doporucuji obratit se na prodejnu, kde jste overlock zakoupila a pozadat o serizeni, abyste neodbornym zasahem neprisla o zaruku. Zpravidla se jedna o placenou sluzbu.

17. TerezaOdpovědět
    21. 8. 2009 at 7.03

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Chci se naučit šít, dosud nemám žádné zkušenosti se šitím, mohl by mi proto někdo poradit jaký stroj by byl pro mě nejvhodnější?..

• 21. 8. 2009 at 9.20

Dobrý den,
      pokud neumáte zkušenosti se šitím, doporučíme Vám spíše levnější a jednodušší stroj na ovládání. Pokud se stane šití Vaším koníčkem, tak je lepší později si vyberat nějaký dražší stroj – více specializovaný na určitý druh šití.
      V současné době jsou šicí stroje za velmi nízkou cenu a přesto uspokojí běžné domácí šití. Variantně nabízíme 2 modely. Můžete si vybrat nejen podle vzhledu, ale také podle Vašich cenových možností:

1) nejprodávanější model Lucznik 2016 Lidia
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-2016-lidia/d-69405/
      nebo
      2) dražší značka Bernina:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-bernina-bernette-e-56/d-69211/

18. 21. 8. 2009 at 10.32

Dobrý den,
    potřebuji si koupit nový šicí stroj, stará Veritska dosloužila. Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s českými stroji Zetina, zaujal mě model 6123. Nejsem profesionál, šití mám jen jako koníčka.

• 21. 8. 2009 at 15.31

Dobrý den,
      co máme informace a zkušenosti, tak zákaznice, které si zakoupily tento stroj, jsou spokojené a nepřijali jsme zatím žádnou reklamaci na tento model. Myslíme proto, že stroj můžeme opravdu doporučit.

19. 1. 11. 2009 at 21.41

dobrý den, mám šicí stroj už cca 10let a momentálně mi šije nějak divně stehy a tak se poohlížím po jiném, jssem jen taková příležitostná uživatelka… a narazila jsem na tyto 2 výrazy a nějak mi nejde do hlavy co si pod tím mám představit – Integrovaný navlékač niti – bezproblémové navlečení niti do očka jehly
    – Automatický nalékač nité do jehly.
    jsem tělesně postižená a navlékání nití mi dělá trošku problémy a používám navlékáček, jenže každou chvíli nějaký zničím, tím jaqk ho musím strkat zezadu dopředu, tak ho musím ohnout. takže mě toto zaujalo. Lucznik tuto funkci nemá, že??? děkuji moc za vaši odpověd a s pozdravem Lucie

20. 2. 11. 2009 at 13.27

Dobrý den, moc vám děkuji za bleskurychlou odpověd, ty stroja Lucznik vypadají podle popisu skvěle, ale jsou bohužel poněkud dražší než jsem si představovala. tak se vás chci zeptat zda byste mi doporučil jinou značku a typ stroje, někde jsem četla, že všechn vámi nabízené značky jsou moc dobré. takže se asi nemusím bát o pozáruční servis a součástky. vůbec se v těchto moderních strojích neorientuji. představovala jsem si stroj cca do 6.000kč.. mám jen invalidní důchod.
    ještě mám jeden dotázek máte nějakou kamennou prodejnu, kde bych si mohla nějaký stroj prohlédnout, případně osahat a vyzkoušet, nebo mi bude předveden v chodu v Praze??? nikde jsem to na vašich stránkách nenašla. asi by mi to i v rozhodování pomohlo.
    děkuji moc za tento blog, je super.
    moc děkuji za vámi věnovaný čas mě. s pozdravem Lucie

• 3. 11. 2009 at 18.31

Dobrý den,
      omlouváme se, ale vypadly nám včera nechtěně z nabídky ještě 2 šicí stroje Lucznik, které mají automatické navlékání nitě, z nichž jeden – šicí stroje Gabriela – je v ceně 5 990,- Kč, což by bylo ve Vámi stanoveném limitu:
      Lucznik 875 Gabriela za 5 990,- Kč http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-875-gabriela/d-69071/ nebo Lucznik Izabella 888 za 6 490,- Kč http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-888-izabella/d-69072/. Jedná se o výkonné stroje, které prošijí bez problémů i riflovinu a silnější materiály. Tomu odpovídá i silnější motor. Z další nabídky značek, které máme na obchodě je možno doporučit šicí stroje Janome od modelu 415 a výše – ty mají rovněž automatické navlékání nitě. http://www.raj-siti.cz/sici-stroje-janome/cz/c-924/. Velmi oblíbený a minimálně poruchový* je dále *šicí stroj švýcarské značky Bernina Bernette E56 za 5500,- Kč! http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-bernina-bernette-e-56/d-69211/

Ohledně Vašeho dotazu na odběrní místo – to má internetový obchod Ráj šití pouze v Brně na ulici Šumavská 15. Stroje je možné ukázat tj. vybalit a předat maximum informací ze zkušeností zákazníků. Protože jsme však internetový obchod, v provozu stroje nepředvádíme. Záruční servis stroje Vám po dobu 2 let zajišťuje naše společnost (stačí uschovat krabici s polystyreny – kvůli příp. přepravě). Můžeme Vás však ubezpečit, že oprav je minimum! Po uplynutí záruční lhůty záleží na Vás, zda se obrátíte na některého opraváře šičích strojů ve svém okolí a nebo na naši společnost.
      V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

21. 12. 11. 2009 at 11.16

Dobrý den, poohlížím se po nějakém šicím stroji (mám doma starý Veritas,ale ten už pomalu přestává sloužit) a narazila jsem na šicí stroje Lucznik a dívala jsem se na typy BASIA, LIDIA a ZOFIA. Stroj potřebuji k takovému tomu běžnému zašívání, zkracování kalhot, našívání nášivek a možná bych zkusila i dekorativnější našívání nějakých aplikací nebo obrázků. Můžete mi prosím pomoct s výběrem stroje jestli Lucznik nebo úplně jinou značku anebo alespoň doporučit který by byl pro mou potřebuje asi nejlepší ? Děkuji Petra

• 12. 11. 2009 at 13.22

Dobrý den,
      na práce, které uvádíte, jsou uvedené stroje Lucznik Basia, Lidia a Zofia plně dostačující. Pokud bychom doporučovali z jiných značek, bylo by to zbytečně ve vyšší cenové úrovni a stroje by splnily naprosto stejnou službu. Můžete si tedy sama vybrat, zda Vám lépe vyhovuje Basia s kufříkem (stroj je o něco menší než stroje následující, ale šije velmi pěkně a je skladnější!), Lidia s barevným designem nebo naprosto stejná Zofia (co se týče parametrů) ve standardním bílém designu, a proto o 200,- Kč levnější.

22. MarínaOdpovědět
    24. 11. 2009 at 13.35

Dobry den,
    vedeli by ste mi prosim poradit, aky sijaci stroj by bol vhodny na kazdodenne pouzitie? – sijem aj hrubsie materialy, molitan, vatelin, renovujem potahy na detske autosedacky…

Vlastne vyuzivam rovny steh a cik cak (zacistenie otvorov na pasy).

Zatial sijem na domacom sijacom stroji Singer – co sa par opravar az cuduje, ze mi tento plastovy vynalez zatial vsetko presil :-)))) Takze by sa zislo nieco kovovej konstrukcie.

Obzerala som sa po priemyselnych sijacich strojoch, ale to je vzdy jeden stroj na jednu funkciu….

vopred dakujem,
    Marina

• 25. 11. 2009 at 15.24

Na použití, které uvádíte nemůžeme doporučit šicí stroj pro domácnost. Nikdo nemůže garantovat, že Vám zvládne uvedené požadavky, navíc denní použití. Jednoznačně doporučíme pořídit si průmyslový šicí stroj, třeba starší.

23. 27. 11. 2009 at 14.37

Dobrý den,

v garáži jsem našel starý šicí stroj zn. Bernina, chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo, po případném zaslání fotek, nepomohl s identifikací,
    Děkuji

S pozdravem Petr

• 27. 11. 2009 at 14.50

fotky šicího stroje nám pošlete, neslibujeme, ale pokusíme se Vám pomoci. http://www.raj-siti.cz nebo primo na: obchod@raj-siti.cz

• 7. 12. 2009 at 13.34

Dobrý den, podle vyjádření jde o typ šicího stroje Bernina 114, který byl vyráběn v období kolem a po II. sv. v. Byl jedním z velmi oblíbených a nejprodávanějších šicích strojů. To bohužel dnes znamená, že jich je mnoho a tudíž je sběratelská cena téměř nulová. Spíše jde o to, jakou má šicí stroj hodnotu pro Vás z hlediska vzpomínek, dědictví, rodiny atd. Byl jsem ujištěn, že o nákup stroje není zájem, dnes se spíše z něj používají stoly jako dekorace nebo na něm ještě i dnes šijí, pokud je funkční.

24. 29. 11. 2009 at 12.02

Dobrý den. Chtěl bych koupit šicí stroj své ženě k vánocům. Pořád o tom mluví a baví ji kreativní práce. Bohužel doteď šila pouze u své rodiny na starém Veritasu. Vyhlédl jsem si stroj LADA SCM 269. Můžete mi někdo o tomto stroji něco říct, případně poradit něco alternativního v podobné cenové kategorii? Podmínka je aby to umělo bez problému přošívat jeansovinu a jednoduché ovládání a samozřejmě spolehlivost. Sám tomu vůbec nerozumín a tak všem děkuji za reakce.

• 30. 11. 2009 at 15.55

Dobrý den,
      s uvedeným strojem Lada SCM 269 nemáme bohužel zkušenosti, ani zpětnou vazbu od zákazníků, protože se jedná o relativně nový model na trhu.

Co však můžeme doporučit – jsou šicí stroje švýcarské značky Bernina, vhodné pro kreativní práci :
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroje-bernina/cz/c-914/
      S těmito stroji jsou i náročnější zákaznice opravdu spokojené. Dostatečné množství strojů na trhu potvrzuje, že se jedná o kvalitní stroje.

25. 30. 11. 2009 at 15.27

asi jsem slepý, ale nevidím tady žádný e-mail na který bych mohl poslat fotky, můžete mi ho tady napsat, prosím?

26. 12. 1. 2010 at 23.48

Pekný deň!

Chcel by som sa poradit ohladom lucznik fn2-9… sijaci stroj mame, ale potrebovali by sme overlock na kvalitnejšie stehy bez strapkania… je to na občasne využitie, šitie plienok, detskeho oblečenia a tak… bude nam stačit tento najlacneši model, alebo sa oplati investovat? stačil by ako overlockový doplnok ku šijaciemu stroju?

dakujeme

• 13. 1. 2010 at 11.24

Dobrý den,
      z Vašeho dotazu není zřejmé, zda se jedná o využití pro soukromé domácí občasné použití nebo o šicí dílnu.
      Pokusím se charakterizovat overlock Lucznik FN2-9. Jedná se o overlock za třetinovou cenu a tomu odpovídá i provedení a komfort obsluhy. Tento overlock je vhodný pro občasné domácí šití a nemá diferenciál – zařízení potřebné při zpracování různě pružných materiálů (pro navolnění či utažení overlockového stehu). Jedná se o velmi jednoduchý šicí stroj – overlock (ne ve smyslu obsluhy), který je vhodný pouze pro uživatele, kteří mají bohaté zkušenosti s prací na overlocích, tzn. že znají obsluhu a budou si umět stroj v případě potřeby dle materiálu seřídit. Pokud nemá zákaznice zkušenosti s prací na overlocku, zpravidla stroj rozladí a neumí ho znovu seřídit. Overlocky jsou totiž technicky náročnější než šicí stroje, ačkoli se to nezdá, protože mají 2 jehly a 4 nitě a každá nit musí být správně napnuta, aby byl steh optimální.

Pokud tedy nemáte zkušenosti se šitím na overlocku, zcela určitě doporučíme dražší model. Pokud máte bohaté zkušenosti se šitím na overlocku a chcete stroj na šítí plenek – stroj Vám bude naprosto stačit. Pokud však hovoříte o dětském oblečení, bude se jednat o různé druhy pletenin a to už bude třeba diferenciál, proto doporučím opět dražší model. Pro domácí použití mohu doporučit nejprodávanější model overlock Lucznik 720D-4 (najdete např. na Ráj šití.cz: http://www.raj-siti.cz). Pokud bude použití časté, pak doporučíme zainvestovat ještě více a vybrat z overlocků Janome, Zetina nebo Bernina.

27. ZelenkováOdpovědět
    15. 1. 2010 at 1.06

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit o nákupu overlocku. Už dlouho marně vybírám, cenu jsem nakonec zavrhla jako velmi mpodstatnou…takže mi jde hlavně o kvalitu, jednoduché ovládání – automatické napětí (nemusí být, ale pomůže), co nejsnažší navlékání, možnost dokoupit patky, slepý steh, navlékač jehly… Mám tady pár adeptů: Janome ML744D, Babylock Éclipse nebo imagine – máte s nimi zkušenost? a ML 3000 CL Merrylock … jsou cenově dost rozdílné, proto mně zajímá Váš názor. Nebudu šít asi denně, ale často ano, mám zkušenosti zatím jen s šicím strojem Brother BM3500. Bojím, se, že se mi nepodaří overlock správně nastavit, aby šil jak má (uplety, bavlna, pletenina), proto jsem se trochu zhlédla v babylocku, ale je zas dost drahý, tak váhám… Moc děkuji za Váš názor, případně tipy na jiné šikovné overlocky. S pozdravem Zelenková

• 19. 1. 2010 at 10.58

Dobrý den, ne se všemi uvedenými modely overlocků máme zkušenosti. Janome ML744D je jistě kvalitní stroj, avšak pokud nás žádáte o doporučení, pak doporučíme overlocky Bernina. Tyto overlocky nepatří k nejlevnějším, avšak vyznačují se právě pohodlným a optimálním seřizováním podle typu materiálu a dále automatickým navlékáním chapače. Pokud některá značka prezentuje automatické seřizování dle typu látky, tak to nedoporučíme. Funkce automatické navlékání jehly je pouze u šicích strojů. Overlocky Bernina mají i možnost dokoupení patek, možnost šití slepého stehu, velmi snadné navlékání a ostatní, na co se ptáte, ale i další možnosti viz popis na kartách zboží: http://www.raj-siti.cz/overlock-bernina-700d/d-69123/
      http://www.raj-siti.cz/overlock-bernina-800dl/d-69124/. Jedná o švýcarskou značku Bernina, která klade velký důraz na kvalitu a provedení strojů, stejně jako na pohodlnost ovládání pro uživatele. Od zákazníků máme na tyto stroje ty nejlepší reference. Cena u overlocků má bohužel vliv na pohodlnost ovládání a snadné seřízení či rozladění stroje, což je mimořádně důležité pro začínající uživatele.

28. adélaOdpovědět
    18. 1. 2010 at 23.21

Dobrý den!
    Zajímaly by mne další informace k modelu Lucznik Zofia, který je zde doporučován.
    – má celokovovou konstrukci?
    – používají se běžné, univerzální jehly a cívky?
    – prošije i džínovinu, nebo opravdu jen plátno?, popř. dá se dokoupit zdvihatelná patka pro šití silnějších látek?
    – jak velká je pracovní plocha, zejména při porovnání s ostatními stroji ve stejné kategorii?
    Děkuji za odpověď.

• 19. 1. 2010 at 10.39

Dobrý den,
      šicí stroj Lucznik 2015 Zofia:
      – tělo stroje je vyrobeno z hliníkového korpusu, v šicím mechanismu jsou použity kovové části, vnější části stroje jsou plastové
      – používají se běžné jehly s ploškou do šicích strojů např. Akra nebo Schmetz
      – cívky jsou použity jeden typ pro celou novou řadu Lucznik, nejsou však zaměnitelné s cívkami použitými ve staré modelové řadě Lucznik. Nelze říci, že jsou zaměnitelné s cívkami ostatních značek, to je však normální, že nelze zaměňovat cívky např. Brother a Zetinu apod.
      – šití silných látek: s ohledem na cenu je to šicí stroj pro občasné domácí šití, tzn. že není konstruován pro šití silných látek, stejně jako všechny ostatní stroje i jiných značek ve stejné cenové kategorii. Neznamená to, že riflovinu či silnější látku neprošije, 2 vrstvy určitě s použítím jensových jehel, ale při šití více vrstev může mít problém. Pro častější šití silných látek se doporučují šicí stroje od cca 6 tis. Kč výše – např. šicí stroj Luzcnik 888 Izabella :
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-888-izabella/d-69072/
      – Patku na vyšší zvednutí není možné dokoupit. Výška zvednutí patky nezávisí na patce.
      – Pracovní plocha je stejně velká jako u ostatních strojů ve stejné kategorii.

29. 26. 1. 2010 at 19.19

Dobrý den.
    Chtěla bych si koupit nový šicí stroj a nevím kterou značku mám zvolit,rozhoduji se mezi Luzcnik nebo Singer.Mužete mi poradit která z těch značek je kvalitnější?
    Předem děkuji za odpověd

• 29. 1. 2010 at 9.34

Dobrý den,
      nelze jednoduše říci, která značka je kvalitnější. Neexistují žádná oficielní hodnocení kvality, to znamená, že by takové vyjádření bylo napadnutelné.
      Můžeme Vám však dát určité vodítko pro výběr mezi značkami Singer a Lucznik. Značka Lucznik má velkou přednost: šicí mechanismus je vyroben z kovových součástek. To zajišťuje delší životnost výrobku. Z tohoto důvodu je vyhledávána velkým množstvím uživatelů. Většina ostatních značek vč. značky Singer má použity v šicím mechanismu díly plastové např. ozubená kolečka.

30. 20. 2. 2010 at 23.15

Dobrý den, uvažuji o koupi šicího stroje s širokou nabídkou dekorativních stehů a ne příliš komplikovanýn ovládáním. Zaujal mě především stroj Łucznik 2030 Telimena II? Je má volba dobrá nebo by jste mi doporučili jiný. Má tento stroj návod v češtině? Děkuji

• 22. 2. 2010 at 12.22

Dobrý den, na šicí stroj Lucznik 2030 Telimena II nebyla prozatím od zákaznic žádná negativní připomínka, dá se tedy říci, že je s tímto modelem spokojenost. Návod na obsluhu je samozřejmě v češtině. Jedná se o elektronický šicí stroj pro domácnost s bohatým výběrem stehů. Šicí stroj Telimena: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-2030-telimena-ii/d-69243/

31. BarbaraOdpovědět
    8. 3. 2010 at 17.10

Dobrý den,

uvažuji o koupi šicího stroje. Jsem začátečnice, ale do budoucna plánuji šít i oblečení na sebe, případně na děti. V našem městě je prodejna strojů Lada a jejich servis, a proto uvažuji o stroji Lada 986 nebo Lada SCM 986. Co si myslíte o kvalitě těchto strojů a jejich využití pro běžné domácí šití? Zajímá mě také historie těchto strojů, přesněji kde se nyní vyrábí (na stránkách Lady se to neuvádí a předpokládám, že v České republice to nebude). Ráda bych se také zeptala, jaké stroje byste mi mohli doporučit jako alternativu a zda je jejich servis běžně dostupný.

Děkuji za odpověď.

• 11. 3. 2010 at 11.25

Dobrý den,
      omlouváme se za pozdní odpověď, museli jsme pro Vás ověřit ještě některé informace. Uvedené šicí stroje Lada 986 nebo Lada SCM 986 jsou stroje slušně vybavené funkcemi a jistě vhodné pro domácí šití. Předpokládáme, že i kvalita bude dobrá. Nová modelová řada Lada ještě není tak dlouho a masově rozšířena na českém trhu, aby se daly vyvodit jednoznačné závěry ke kvalitě, poruchovosti a životnosti. Šicí stroje Lada se momentálně montují v České republice z komponentů vyrobených v zahraničí. V kterém státě se stroje vyrábí není to nejdůležitější. Podstatné je, jak si výrobce hlídá výstupní kontrolu.

Jako alternativu můžeme doporučit šicí stroje Bernina Bernette:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroje-bernina/cz/c-914/
      S modelem Lada 986, který je za 7 590,- Kč je srovnatelný stroj Bernina Bernette E56 za 5500,- Kč! Na rozdíl od Lady 986 má Bernina E56 vertikální kyvný celokovový CB chapač, je vhodná na prošívání silnějších materiálů. Vyšší modely Bernina jsou pak srovnatelné s modelem Lada SCM 986. Bernina je švýcarská značka šicích strojů, která si velmi hlídá výstupní kontrolu ve výrobních závodech. S šicími stroji Bernina Bernette jsou dlouholeté zkušenosti a jsou známe vysokou kvalitou a dlouhou životností.
      Servisní podmínky závisí na prodejci, u kterého výrobek zakoupíte. Podmínky s mohou lišit. Pokud zakoupíte např. Berninu na http://www.raj-siti.cz, zajišťuje záruční servis na Berniny prodejce, stačí si uschovat krabici s polystyreny a dopravu do centrálního záručního servisu zajistí prodejce na svoje náklady. Pro pozáruční servis (seřízení a čištění) můžete zvolit kteroukoliv opravnu šicích strojů v blízkosti Vašeho bydliště, protože mechanismus šicích strojů je obdobný. Náhradní díly zajišťuje dovozce strojů Bernina do republiky a jsou běžně dostupné. Kvalifikovaná opravna šicích strojů si je umí zajistit. S ohledem na kvalitu strojů je však tato potřeba minimální.

32. BarbaraOdpovědět
    15. 3. 2010 at 8.31

Dobrý den,

děkuji Vám za odpověď. Ještě se rozhoduji mezi mechanickým a elektronickým šicím strojem. Můžete mi prosím poradit, který je vhodnější z hlediska oprav a udržování? Bojím se, že když se mi porouchá elektronický, bude nutné celou elektroniku vyměnit, a pokud by to bylo již po záruční době, případně by výrobce zanikl nebo se stroje přestaly dovážet, mohl by to být problém. Zajímalo by mě také, jestli je u šicích strojů nutný nějaký pravidelný servis, např. promazání, seřízení apod.

Děkuji za Váš názor a přeji pěkný den.

• 15. 3. 2010 at 13.57

Dobrý den, k situaci, že firma zanikne a díly již nebude nikdo vozit nedochází často, ale stát se může. Pak je výhodnější mít stroj mechanický. Ten umí seřídit a opravit naprostá většina mechaniků. Mazání: pokud se na stroji šije, doporučuje se stroj promazat v oblasti pouzdra chapače 1 x za 14 dní. Jedná se o zákaznickou údržbu. Co se týče seřízení a vyčištění – servisní činnost – to záleží na potřebě a zatížení stroje. Seřizovat se stroj dává až něco takového vyžaduje. Pokud šije dobře, není nutné ho dávat do servisu.
      Stupeň zanešení prachem záleží na četnosti šití a hlavně také na šitých materiálech. Je v povinnostech obsluhy pravidelně stroj nejen mazat, ale i na uživatelsky dostupných místech čistit od prachu a nití. Potřebu vyčištění servisním střediskem, která se provádí až po několika letech, obsluha zpravidla sama pozná, že je zanešený a jde ztuha. Důležité je sledovat a dodržovat pokyny výrobce v návodu na obsluhu. Ty se mohou u jednotlivých značek i případně lišit.

33. MonikaOdpovědět
    16. 3. 2010 at 15.19

Dobrý den,

uvažuji o koupi šicího stroje na domácí šití (jsem začátečník). Rozhoduji se mezi stroji Lucznik 2016 Lidia a Lucznik 834 Basia. Podle vybavenosti mě Lucznik Basia připadá lepší – konkrétě, že prošije silnější druhy látek.
    Můžete mi prosím napsat, který z těchto strojů byste mi doporučil? Popřípadě jinou značku v podobné cenové relaci. Dakuji

• 16. 3. 2010 at 16.29

K Vašemu dotazu sdělujeme, že jste si vybrala správně. I my bychom Vám doporučili při výběru z těchto dvou šicích strojů šicí stroj Lucznik 834 Basia s ohledem na to, že šije i silnější materiály. Navíc má v ceně a ve vybavení kufřík. Samozřejmě je zapotřebí použít pro šití silnějších materiálů vhodné jehly – typ a sílu. Pokud byste chtěla investovat do šicího stroje více a doporučit z jiných značek, doporučili bychom Vám šicí stroj Bernina Bernette E56: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-bernina-bernette-e-56/d-69211/

34. JančaOdpovědět
    21. 3. 2010 at 23.06

Dobrý den, perfektní blog, chválím 🙂 člověk si počte a občas se nestačí divit co všechno ještě neví 🙂
    Když už tu ta diskuze jednou je, tak bych se taky na něco zeptala, Brother Innov-is 50 nebo Janome DC4100 ? jsou si hodně podobné, otázka zní, který by jste si vzali domů kdyby jste si měli vybrat? 🙂 Díky za odpověď /i 🙂

• 22. 3. 2010 at 16.11

Dobrý den,
      pokud bychom měli volit mezi Brother NV 50 a Janome DC4100, volili bychom Janome DC4100. Rozdíl je jen mezi těmito údaji:

NV 50 DC4100
      počet stehů 135 100
      počet aut. knoflíkových dírek 10 5
      uložení stehů do paměť. bloku 35 50
      příkon 45 W 50 W
      hmotnost 6,2 kg 7,9 kg

Ostatní funkce jsou víceméně totožné.
      Janome má vyšší příkon a nízká hmotnost stroje Brother potvrzuje známou skutečnost, že Brother používá v šicích strojích více plastových prvků.
      Janome je značka šicích strojů, které jsou známé dobrou kvalitou a dlouhou životností. Důvodem je skutečnost, že Janome má delší tradici ve výrobě šicích strojů, což považujeme za důležité především u dražších modelů. Nelze říci, že značka Brother není kvalitní, spíše není dlouhodobá zkušenost s životností dražších strojů, proto je těžké se vyjádřit. Záleží to vždy na rozhodnutí zákaznice. I vzhled stroje může mít vliv na Vaše rozhodnutí.

35. JančaOdpovědět
    22. 3. 2010 at 21.50

Výborně, děkuji za odpověď 🙂 Myslela jsem si to, ale např. mi vůbec nedošlo že jiná váha může znamenat více plastových prvků. To je určitě pádný důvod rozhodnout se pro Janome. I v dnešní době levných výrobků když už nemusíme stát fronty jaké se na šicí stroje stály dříve, by se nemělo na konstrukci šetřit. Teď když už jsem se odstěhovala od rodičů a ztratila tak přístup ke stroji (Veritasku jsme huntovali úplně všichni a pořád výborně slouží) musím si pořídit domů svůj, na co nejdelší dobu, nejlépe do smrti 🙂 Ještě jednou děkuji za pomoc při finálním rozhodování, doufám že moje volba se v budoucnu ukáže jako správná 🙂

36. 25. 3. 2010 at 10.01

Plánuji koupi nového šicího stroje, ale vůbec se v dnešní nabídce nevyznám. Doma máme starou kufříkovou Veritasku, která pořád ještě slouží. Stroj potřebuji jen občas na obroubení, lemování, látání atd. Ale nerada bych koupila nějaký levný šmejd. A hlavně aby prošil i rifle, když jim budu chtít zahnout nohavice. Rozhoduji se mezi Bernina Bernette E56, Brother BM 3500 a Husqvarnou Huskystar E20. Mohl by mi někdo poradit? Nebo doporučit i jiný, cca do 5 tis. Kč.
    Moc děkuji.

• 25. 3. 2010 at 12.30

Dobrý den,
      doporučíme Vám jednoznačně Berninu Bernette E56:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-bernina-bernette-e-56/d-69211/
      Na Vámi uvedené šití vč. rifloviny se jednoznačně hodí – sami bychom Vám ji doporučili. A z uvedených modelů je také nejvhodnější. Jedná se o stroj švýcarské značky Bernina, které jsou známé svojí kvalitou a dlouhou životností. Rovněž jsou vhodné i pro šití rifloviny, což se nedá říci o většině levnějších či srovnatelných strojích. Je to stroj, který nabízí uživateli kromě kvality i maximální komfort šití.

37. Ivana NovákováOdpovědět
    26. 3. 2010 at 11.18

Dobrý den,
    včera jsem se ptala na radu při koupi stroje a psala jsem o třech mých favoritech. Jednoznačně jste mi poradili zn. Bernette. Ale dnes jsem objevila ještě jeden, který by pro začínající švadlenu (která ale nechce koupit šmejd a potřebuje prošít i několik vrstev rifloviny) mohl snad vyhovovat. Je to Janome 423 nebo 525. Můžete mi poradit, jestli by byl lepší než Bernette e56, příp. e66? Moc děkuji.

• 26. 3. 2010 at 14.01

Dobrý den,
      šicí stroje Janome 423 a 525 jsou kvalitní stroje a jistě Vašemu požadavku také vyhoví. Funkce jsou vůči Berninám srovnatelné.

Rozdíl je u příkonu motoru:
      – Janome 423 a 525 mají příkon motoru 70W
      – Bernina Bernette E56 a E66 mají příkon motoru 80 W

Chapač :
      – kyvný CB : Janome 423 a Bernina Bernette E56
      – rotační horizontální : Janome 525 a Bernina Bernette E66

Na Vaše konkrétní otázky odpovídám :
      – žádný ze jmenovaných strojů není “šmejd”
      – Janome 423 a 525 nejsou lepší než Berniny E56 a E66

Jedná se o stroje kvalitou a funkcemi srovnatelné. Pro domácí šití jsou Berniny vzhledově, i co se týče obsluhy o něco málo komfortnější. Firma Janome se specializuje na stroje průmyslové, proto i tyto stroje pro domácnost mají ve srovnání s Berninou trošku strohý vzhled. Jsou to však již naprosté detaily: záleží i na vkusu uživatelky, který model se jí více líbí, pokud již nějaký stroj měla, na který chapač je zvyklá, jaký způsob ovládání jí lépe vyhovuje (otočné knoflíky, posuvné ovládání) apod. Já osobně bych si vybrala Berninu Bernette E56 – protože má kyvný CB chapač (o něco málo vhodnější na prošití silných materiálů) a 80 W příkon motoru. Navíc má dle méno názoru o něco lepší provedení a design. Avšak jiná uživatelka může mít jiný vkus či názor.

38. KateřinaOdpovědět
    28. 3. 2010 at 20.56

Dobrý den,
    uvažuji o koupi vyšívacího stroje a potřebovala bych poradit při výběru. Chtěla bych se pustit do menšího podnikání… potřebovala bych ho na vyšívání ubrusů, různých deček, ručníků… a časem třeba i na vyšívání krojů. Mé první jednoznačné rozhodnutí byla PR 620, ale prej je dost hlučná. A jelikož uvažuji o šití doma, tak bych potřebovala něco tiššího. Rozhoduji se tedy mezi stroji Husqvarna Designer Diamond, Pfaff Creative Vision 5.0, Bernina 830 a Brother NV1(ale tam je menší možnost rámečku než u těch předešlých. Jestli můžu poprosit o Váš názor na tyto stroje, budu Vám moc vděčná.
    Předem děkuji, s pozdravem Katka.

• 29. 3. 2010 at 16.39

Na Váš dotaz není jednoduché jen takto po mailu odpovědět s jistotou, že Vám vyšívací stroj splní to, co potřebujete. Představy zákaznic o využití a zatížení mohou být různé. Ze zkušeností Vám doporučíme stroj, který jste si původně vybrala – Brother PR 620 resp. novější PR650. Pokud stojí stroj na stabilním stole, není hlučný. Navíc hlučnost vyšívacích strojů je obdobná. V současné době se připravuje novější verze Brother PR 650, který má ještě větší a přehlednější displej. K tvorbě vlastních návrhů budete potřebovat dokoupit ke stroji software PE design. S tímto strojem je dostatek servisních zkušeností, proto Vám jej rovněž doporučujeme. Nejvhodnější však bude si u takového nákupu domluvit schůzku a nechat si stroj předvést u odborného prodejce, kde můžete na místě zkonzultovat veškeré Vaše požadavky a můžete si posoudit i hlučnost.

39. KláraOdpovědět
    31. 3. 2010 at 9.54

Dobrý den,

chystám se koupit šicí stroj. Jsem zatím začátečník, takže nepotřebuji uplně profesionální kousek, nicméně bych chtěla kvalitní stroj, který vydrží mnoho let a bude dobře sloužit. Už jsem celkem detailně prošla nabídku Luzcniku, Bernette a Janome (Brother jsem vyloučila, na více místech je zmiňováno, že jsou lehčí konstrukce a tudíž ne celokovové). Zjistila jsem, že v cenové relaci 5-6 tisíc je možné koupit kvalitní a dobře vybavený stroj.

Co se týče mým požadavků, určitě bych měl mít stroj vysokoou životnost a malou poruchovost – což chce asi každý 🙂 Stehy – overlockový, strečový, užitkový, pokud možno dekorativní. Velkou výhodou by byl kufřík – budťo v základní výbavě nebo alespon možnost dokoupení. Automatická knoflíková dírka (případně poloautomatická – nevím, jak velký je to rozdíl)

Mám na Vás tedy několik dotazů – v diskuzi upřednostňujete Bernette 56 před 66 – mohl byste to přiblížit? 66ka mi přijde lepší (hádám i podle vyšší ceny) – horizontální rotační chapač by měl být lepší a má také více stehů. Co se stehů týče, právě u 66ky je quiltovací steh – k čemu slouží? Mají Bernette strečové stehy?

Zatím tedy vybírám mazi Bernette E66 (nebo 56), Lucznikem Julii a Janome (u těch zatím nemám favorita, ale po zběžném shlédnutí mi přišly dobré všechny v ceně okolo 5 tisíc)… Mohl byste mi doporučit nějaké obdobné stroje mezi značkami Veronica a Lada?

Děkuji a přeji hezký den.

• 31. 3. 2010 at 16.16

Dobrý den,
      na základě Vašich požadavků:
      – dlouhá životnost
      – kvalita
      – plně automatická knoflíková dírka (tj. na 1 stisknutí)
      – tvrdý kufřík – resp. tvrdý kryt
      – dostatečné množství typů stehů

Vám doporučíme jako nejvhodnější – model Janome 423,
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-janome-423/d-69420/
      Jedná se o kvalitní stroj dobře vybavený funkcemi.

Ostatní Vámi uvedené i neuvedené modely zpravidla nemají kufřík, ani možnost dokoupení. Variantně doporučíme modely Bernina Bernette – všechny modely E56 až E82e jsou kvalitní a velmi dobře vybavené a můžeme Vám je rovněž vřele doporučit, neboť splňují Vámi uvedené požadavky vč. stehů, jen nemají možnost dokoupení kufříku. Záleží, které funkce preferujete a jaké cenové možnosti máte, podle toho je vhodné si vybrat model. Pouze model Bernina Bernette E92c má tvrdý kryt v ceně, je však v jiné cenové rovině, než uvádíte.

K dalším Vašim dotazům: Často doporučujeme Bernina Bernette E56, protože se zákazník přímo na model ptá a chce jej s něčím porovnat, nebo má požadavek omezený cenou a také má velmi oblíbený CB chapač.
      Který chapač je lepší – bylo by to na dlouhou nekonečnou diskuzi a pro jiné odborníky. Většinově je mezi zákazníky i techniky oblíbenější kyvný CB chapač, proto je také více oblíbená Bernina Bernette E56 (proto ji i doporučujeme). Jsou však zákazníci, kteří preferují horizontální rotační chapač, protože jsou na něj zvyklí. Je to však věc názoru a neexistuje žádná studie, která by prokázala, který je lepší. Quiltovací steh se používá při šití metodou quiltování = prošívání tj. spojování 3 vrstev látek k sobě (např. ozdobné deky sešité z kousků různých vzorů či barev ). Z dalších značek neuvádíme, protože výše uvedené stroje nejlépe vyhovují zadaným požadavkům.

40. KláraOdpovědět
    31. 3. 2010 at 16.46

Děkuji za odpověď. Pouze jedn otázka zůstala nezodpovězená – zda mají storje Bernette elastické stehy – nikde jsem to totiž nenašla výslovně napsáno (u ostatních ano)..

• 1. 4. 2010 at 8.32

Omlouvám se za přehlédnutí, otázek bylo hodně. Ano, šicí stroje Bernina mají i elastické stehy.

41. Zuzana ŠornováOdpovědět
    1. 4. 2010 at 12.33

Dobrý den,
    chtěla bych poprosit o pomoc.
    Vybírám si svůj první šicí stroj, jsem na mateřské a ráda bych sem tam něco dětem ušila, dospělé oblečení spravila, zkrátila, ušila záclony apod. Chtěla bych, aby byl stroj opravdu kvalitní, na ceně mi až tak nezáleží, protože doufám, že na něm jednou budou šít i moje dcery. Musí být velmi snadný na obsluhu. Pátrám různě, nejvíce mne zaujala Bernina E 56, Pfaff Hobby a Zetina 6123. Velmi ráda bych volila českou, nebo evropskou značku. Jdu správným směrem? Moc děkuji, Šornová

• 1. 4. 2010 at 17.04

Dobrý den,
      z uvedených modelů bych jednoznačně doporučila model Bernina Bernette E56. Jedná se o švýcarskou značku, která důrazně dohlíží na výstupní kontrolu strojů, což se projevuje na kvalitě a dlouhé životnosti. Pro rozmanité domácí šití je naprosto ideální.

42. KláraOdpovědět
    1. 4. 2010 at 20.01

Dobrý večer, děkuji za odpověď.

Zatím to tedy vypadá, že favoritem je Janome 423… Mohu se zeptat na bližsí info ke standartnímu vybavení? Tedy kolik cívek, jehel apod… Případně zda je možnost dokupování příslušenství (na raj-siti.cz, přes který jestli to dobře chápu, prodej uskutečňujete, je v sekci “příslušenství” u šicích strojů pouze Lucznik a Brother). Také by mě zajímala hmotnost.

Pokud bychom nebrali v úvahu kufřík, který nabízí pouze Janome (respektive “tvrdý kryt” – jedná se skutečně o kufřík v pravém slova smyslu?), která značka je podle Vás lepší (lze-li to takhle říci) – myslím tedy životnost, poruchovost, možnost dovybavení apod…

Děkuji.

• 2. 4. 2010 at 11.44

Dobrý den, snadardní vybavení naleznete v aktuální kartě modelu Janome 423, kam bylo již doplněno:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-janome-423/d-69420/
      Zipová patka
      Patka pro šití automatické knoflíkové dírky Lemovací (obrubovací) patka Cívky 3 ks Jehly 5 ks Páráček Šroubovák Olej Zakladač pro slepý steh Český návod na použití. Váha stroje je cca 8 kg. Další příslušenství je možno dokoupit – momentálně se připravuje samostatná kategorie příslušenství Janome na http://www.raj-siti.cz . Příslušenství je naprosto obdobné jako u jiných značek. Cena se může lišit a na základě konkrétního zájmu – mailové poptávky na obchod@raj-siti.cz o konkrétní patku je zákazník mailem informován.

Kufřík – v kategorii strojů cca 5-6 tis. – u modelů, které Vás zajímají, je tvrdý kryt pouze u Janome. Kufřík se dnes běžně k šicím strojům nedodává.
      Klasický kufřík nabízí dnes pouze jedna značka: Lucznik, a to u 2 strojů:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-834-basia/d-69068/
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-848-gosia-darek/d-69455/
      jedná se o levnější stroje a nesplňují Vámi požadované funkce – např. plně automatickou dírku, proto nebyly zmiňovány. Tvrdý kryt, který je v obsahu zásilky i u některých jiných strojů, který slouží pro uschování či přenášení, není doslova kufr. Můžete jej vidět na doplňující fotce pod strojem tohoto stroje:
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-2004-kornelia-ii-extra/d-69410/

Porovnání značek – nelze říci, která značka je lepší. To by bylo neseriozní a neprofesionální. Každá značka má vhodné produkty pro určité zákazníky. Na základě Vašeho požadavku jsme Vám s nejlepším svědomím doporučili. Nelze však říci, že jedna značka je nejlepší.

43. JančaOdpovědět
    1. 4. 2010 at 23.06

Opět zdravím 🙂 Jak jsem se zde ptala na radu, tak stroj už mám doma. (Janome DC4100) 🙂 Je opravdu perfektní, snadné ovládání, spousta krásných stehů, vynikající podavač a výměna i výběr patek jedna báseň, navlíkátko nití je nádhera, to jsem nezažila 🙂 pokud se ještě někdo rozhoduje, můžu jenom doporučit 🙂
    Velmi vám děkuji za pomoc při finálním rozhodování a přeji hezký den 🙂 Janča

• 2. 4. 2010 at 11.41

Těší nás, pokud nám naše rada pomohla a přejeme Vám, abyste byla se strojem spokojená.

44. KláraOdpovědět
    6. 4. 2010 at 8.28

Dobrý den,

Nakonec jsem se rozhodla pro Janome 525S, takže čekám už jen na to příslušenství, abych mohla objednat…Děkuji za váš čas a přeji hezký den.

• 6. 4. 2010 at 10.09

Dobrý den, nevíme přesně, kdy bude nabídka na příslušenství k šicím strojům Janome hotova a na webu. Pokud nám sdělíte o jaký druh příslušenství byste měla zájem, udělali bychom Vám individuální nabídku.

45. KláraOdpovědět
    6. 4. 2010 at 15.28

Měla bych zájem o kovové cívky (cca 10-15 ks) a náhradní jehly (na silnější látky, stretch, dvojjehly).

• 6. 4. 2010 at 16.25

Dobrý den, platové cívky nejsou problém – kus po 10,- Kč. Jehly standartní, strečové i na riflovinu rovněž. Co se týče kovových cívek – prověříme možnost dodání – běžně se nedodávají. Stejně tak ještě upřesníme dvojjehly. Požádáváme Vás o strpení, zprávu obdržíte nejpozději ve čtvrtek.

• 7. 4. 2010 at 16.55

Dobrý den,
      k požadovanému šicímu stroji Janome 525S
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-janome-525/d-69381/
      nedoporučuje technický specialista používání kovových cívek, doporučuje pouze plastové cívky á 10,- Kč.

Jehly je možno použít Akra 130/705H nebo Schmetz 130/705H – dle typu univerzal, stretch nebo jeans :
      http://www.raj-siti.cz/galanterie/cz/c-954/
      jehly Schmetz 130/705H jeans 5 x 100 – 1 sada 40,- Kč

Dvojjehly je možno dodat tyto typy:
      Schmetz dvoujehla 130/705H, univerzal, rozpich 2,0mm, 2×80 – 1 ks 39,- Kč
      Schmetz dvoujehla 130/705H, univerzal, rozpich 4,0mm, 2×80 – 1 ks 39,- Kč
      Schmetz dvoujehla 130/705H, univerzal, rozpich 6,0mm, 2×100 – 1 ks 49,- Kč
      Schmetz dvoujehla 130/705H, stretch, rozpich 4,0mm, 2×75 – 1 ks 61,- Kč

Dvoujehly, platové cívky a jehly Schmetz jeans je třeba v případě Vašeho zájmu uvést s požadovaným počtem do poznámky v objednávce.

46. MonikaOdpovědět
    15. 4. 2010 at 12.42

Dobry den,
    jsem zacatecnice v quiltovani a rada bych si poridila kvalitni sici stroj do 5 000, ale nevim, ktery by byl vhodny. Rada bych, aby mel sici stroj polohovatelnou jehlu, regulaci rychlosti siti a zhusteny cik-cak steh. Sici stroj bych urcite rada vyuzila i na normalni siti nez jen na quiltovani a proto bych chtela poradit, ktery by byl vhodny. Zatim me nejvic zaujaly sici stroje Jenome 423 a Lucznik 834.

• 15. 4. 2010 at 14.46

Dobrý den,
      pokud si přejete šicí stroj na quiltování, u kterého jsou vhodné funkce:

– polohování jehly (2 polohy: jehla zůstane nahoře nad látkou nebo zapíchnutá v látce)
      – regulace rychlosti šití (možnost šití bez nožního spouštěče, ovládání rychlosti šití ručně přes páčku)

potom bude nezbytné vybrat dražší stroj. Vámi vybrané stroje tyto funkce nemají.

Nejlevnější stroj, který má uvedené funkce je např. Bernina Bernette E82e za 7 500,-Kč
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-bernina-bernette-e-82e/d-69213/
      nebo Janome DC3030 za 7600,- Kč
      http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-janome-dc3030/d-69425/
      V obou případech se jedná o velmi kvalitní stroje.

– zhuštěný cik-cak steh mají možnost vytvořit všechny stroje

Stroje Janome 423 a Lucznik 834 Izabella jsou velmi pěkné a kvalitní stroje, bohužel nemají uvedené 2 funkce.

47. Monika 2. castOdpovědět
    15. 4. 2010 at 13.14

Jeste bych mela jeden pozadavek na sici stroj a to aby se daly zoubky podavace ve stehove desce skryt – abych mohla pri prosivani pohybovat latkou kterymkoliv smerem. V zadnem popisu sicich stroju jsem tuto informaci nenasla, tak se chci zeptat, zda nevite o nejakem sicim stroji s touto funkci. Dekuji

48. HarietOdpovědět
    11. 5. 2010 at 8.23

Dobrý den,nemůžu se stále rozhodnout mezi dvěma coverlocky a to Janome Cover Pro 1000CPX a Brother M2340CV.Na ceně nezáleží.Jde mi hlavně o to,který má více funkcí a je celkově lepší.Jsem dámská krejčová a teď mám větší zakázku na šití triček a mikin.Jinak šiji na stroji Veritas(stále plně funkční)a overlocku Brother.Díky za odpověď.

• 12. 5. 2010 at 7.51

Coverlocky se mezi sebou funkcemi neliší. Oba Vám splní stejnou funkci. Cena souvisí s cenovou politikou značky a také s množstvím prodaných kusů.
      Coverlocky Janome se prodávají více, proto bude cena nižší. Pokud však spěcháte na nákup, bude nezbytné zakoupit coverlock Brother i přes vyšší cenu. Vzhledem k tomu, že již máte overlock Brother, pokud jste s ním spokojená, není důvod coverlocku Brother nevěřit.

49. 12. 5. 2010 at 10.08

Dobrý den,

jsem amatér a vybírám šicí stroj vhodný pro domácí šití – např. záclony, zkrácení kalhot, sem tam něco zašít…Nechci do stroje investovat moc, proto se přikláním ke strojům Lucznik – Basia, Zsofia, nebo Ewa, které odpovídají mé cenové představě.

Chtěla bych se zeptat, který z těchto strojů byste mi doporučil. U Basie se mi líbí tvrdý kufřík. Chtěla bych stroj skladovat ve skříni na polici “naležato” a myslím, že ochranný kufřík je v tomto případě důležitý, ne? Nebo bych mohla položit stroj, který má třeba jen pytel proti prachu? Dá se kufřík doobjednat k ostatním dvou typům?

Dále bych chtěla vědět, zda má Basia konstrukci a vnitřní součástky kovové, nebo některé i z plastu?

Předem děkuji.

• 12. 5. 2010 at 10.57

Dobrý den, z uvedeného výběru Vám doporučíme šicí stroj Lucznik Basia: http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-834-basia/d-69068/. Kufřík je velmi šikovný a můžete s ním stroj eventuleně i položit, ale díky oblosti stran kufru (Forma Samsonite) nebude šicí stroj v kufru po položení tak stabilní, což je však také řešitelné. Doporučil bych asi raději najít místo s dostatečnou světlou výškou prostoru, pokud to lze. Kufříkový šicí stroj je v kufru daleko lépe chráněn. U měkkých krytů bychom to určitě nedoporučovali, jedná se pouze o měkký plast, u ostatních šicích strojů to zase nejsou plnohodnotné kufry, jen nasazované plastové kryty. Basia má kovovou konstrukci i součástky šicího mechanismu a na uvedené práce je tento šicí stroj vhodný. K ostatním šicím strojům se kufřík doobjednat nedá.

• 12. 5. 2010 at 14.18

Tak jsme šicí stroj Basia rozbalili, ponechali v kufříku. Kuřík je uzpůsoben chytře tak, že jeho strana, kde je týl stroje, je plošší, takže se dá položit!

50. 13. 5. 2010 at 8.26

Děkuju za odpověď i otestování, hned si jej jdu objednat!

Napsat komentář: Tereza Zrušit odpověď na komentář

Text zprávy*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jméno*
Email*

*