Co je krytý steh

Karel Černoch

Šicí stroje nabízejí velké množství stehů, které mohou domácí švadlenky využívat pro zkrášlení či zkvalitnění vlastních výrobků. Jedním z takových stehů je i krytý steh, který blíže vysvětlujeme v tomto článku.

Krytý steh slouží pro úpravy okrajů látek tak, aby nebyl na lícové straně látky viditelný steh. Pro elastické látky slouží zvláštní krytý steh, tzv. elastický krytý steh. Při šití krytého stehu je zapotřebí použít nitě ve stejné barvě, jako je barva látky. Aplikaci krytého stehu při šití podrobněji popisuje návod pro šicí stroj.

Šicí stroje představují problematiku, které se věnují tyto stránky. Nejčastější dotazy zodpovídáme v rubrice FAQ – Časté dotazy. S nabídkou na šicí stroje se můžete seznámit na stránce Šicí stroje on line.

2 Comments

  1. 16. 11. 2010 at 9.54

    […] a 29 šicích programů, mezi kterými naleznete celkem 28 stehů. Šicí stroj dokáže šít krytý steh, overlockové stehy, elastický velký steh, trojitý rovný steh a řadu dalších stehů. Vedle […]

  2. 16. 11. 2010 at 9.56

    […] tedy lze mezi těmito 30-ti programy najít? Šicí stroj Basia umí šít krytý steh, který využijete pro zakončování lemů, slepé podšívání lemů či pro šití zipů, […]