Šicí stroj Bernina Bernette E 92 c – kvalitní šicí stroj pro kreativní šití

Karel Černoch

Šicí stroj Bernina Bernette E 92 c je elektronický šicí stroj pro domácí šití. Tento stroj se vyznačuje velkou výkonností a moderním designem. Svým uživatelům nabízí 150 druhů stehů, mezi kterými lze nalézt šicí stehy klasické, dekorativní i quiltovací.

Hlavní výhody stroje

Šicí stroj Bernina Bernette E 92 c je vybaven horizontálním rotačním chapačem a volným ramenem pro šití rukávů, nohavic a dalších uzavřených kruhů. Dále má tento stroj kvalitní LCD displej zobrazující stehy, díky CX-310-610 kterému je ovládání stroje jednodušší a přehlednější. Bernette E 92 c umožňuje šití písmen a číslic, kombinování stehů a šití dvojjehlou. Do paměti stroje lze uložit až 30 druhů stehů. Na stroji je umístěno mimo jiné i tlačítko stop/start a ořezávač nitě. Šicí stroj šije 10 druhů plněautomatické knoflíkové dírky na jeden krok. Elektronicky lze regulovat i rychlost šití!

Další funkce

Mezi další zajímavé funkce patří především nastavitelný přítlak patky, funkce polohování jehly, kde si lze nastavit zda jehla bude vždy nahoře nebo zapíchnutá v látce. Samozřejmostí u tohoto stroje je funkce zpětného šití tzv. zapošití a navlékač jehly. Regulovat lze i napětí nitě a vyvážení stehu.

Příslušenství

Se strojem je dodáván nožní spouštěč, kryt stroje pro ochranu proti prachu, sada jehel, šroubováček, páráček, štěteček, cívky, vodič okrajů, cívkový knoflík, držák cívky a také různorodá škála patek. Základem je patka univerzální, následuje patka pro šití zipů, patka pro přišívání knoflíků, pro šití knoflíkových direk, patka CX-310-620 na saténový steh (vyšívací), patka na slepý steh. Dále pak patka na prošívání (6 mm), která je vhodná pro quilting a rovný steh. Nakonec velmi oblíbená patka pro overlockový steh a patka pro látání.

Více informací

Pokud vás tento šicí stroj zaujal, více informací se dozvíte na stránce šicí stroj Bernina Bernette E 92 c v kategorii šicí stroje Bernina. Ráj šití.cz je rájem, kde naleznete šicí stroje, overlocky, šicí a vyšívací stroje a také příslušenství k starým i novým šicím strojům.