Kyvný nebo rotační chapač?

Karel Černoch

why not find out more Šicí stroje jsou vybaveny zařízením zvaným order Lyrica online chapač. Při výběru šicího stroje se lze setkat se dvěma základními druhy chapačů, a sice s rotačním (horizontálním) chapačem a kyvným (vertikálním) chapačem. Jaký je mezi nimi rozdíl, si přečtete v tomto článku.

Kyvný chapač

Kyvný chapač je uložen v šicím stroji vertikálně, proto se pro něj někdy používá i označení vertikální. buy Maxalt with mastercard in Syracuse New York Kyvný chapač je v šicím stroji umístěn pod stehovou deskou, kde se nachází kryt chapače připomínající malá dvířka. Po jeho otevření uvidíte svisle uložený chapač s cívkou. Při šití se chapač kýve zleva doprava a zpět, proto se pro něj používá označení kyvný chapač.

Rotační chapač

Rotační chapač je uložen horizontálně. Pod stehovou desku se vkládá cívka, kterou lze vidět, jak leží z boku. Při šití se rotační chapač točí stále dokola.

Chapače

Oba druhy chapače představují dvě různé technologie, které plní stejný úkol. Uživatele šicího stroje to v průběhu šití či ve výsledku šití vůbec neovlivní.

Kyvný chapač je oblíbenější než rotační chapač. Avšak pravda je, že s negativní reakcí od zákazníků na jakýkoliv druh chapače se náš internetový obchod nesetkal.

O chapačích a dalším vybavení šicích strojů si můžete přečíst více v článku Jak pracují šicí stroje.

One Comment

  1. 1. 9. 2009 at 12.53

    […] každého stehu jehla protáhne smyčku niti látkou pod pracovní plochu, kde ji zachytí chapač. Chapač drží smyčku až do doby, než jehla protáhne skrze látku novou smyčku a protáhne ji […]